Cena života (2020)

Béčkový film, který by před 30 lety byl trhákem videopůjčoven. Hezká zápletka s umělou inteligencí se rozmělní v klasickém scénáři. Herci ve vedlejších rolích jsou zřejmě studenti prvního ročníku filmové školy, ale určitě se na to podívat dá, pokud nejste zhýčkaní blockbusterovou produkcí.

Matka (2023)

I v 50 letech je pořád hezká a umí i hrát. A že zvládá i slušnou akci je nesporné. Ale divný scénář a nedotažené postavy odváží film do zapomnění.

Star Trek: Podivné nové světy - Všichni na cestách (2022) (epizoda)

Ačkoli si neumím představit jak se mladí Gornové stanou gorny řídícími hvězdné lodě, díl byl prima výletem do klasických Vetřelců a psychické i fyzické schopnosti jednotlivých postav jsou zde vyždímány až na samotnou dřeň. Spock musí projevit své temné já a loučíme se s jednou z hlavních postav v epickém závěru tohoto dílu.

Star Trek: Podivné nové světy - Elysejské království (2022) (epizoda)

Chvíli jsem tápal co se vlastně děje, ale nakonec převládlo nadšení ze zápletky. Některé díly by vydaly na samostatný ST film a tahle patří přesně mezi takové. Zábavné postavy a zápletka točící se kolem doktora a jeho dcery nakonec přesně zapadají do původních myšlenek ST seriálu.

Star Trek: Podivné nové světy - Zpěv Sirén (2022) (epizoda)

Pirátka Angel je zajímavou postavou a doufám, že se ještě objeví v dalším pokračování série. Celkově díl působí zábavně a seriál mi čím dál víc připomíná zlaté časy New Generation.

Star Trek: Podivné nové světy - Spock má amok (2022) (epizoda)

Výměny osobností mám ve scifi seriálech rád a tahle patří mezi ty nejlépe propracované. Spock patří mezi nejzajímavější postavy celého Star Trek univerza a Ethan Peck byl výbornou volbou pro jeho ztvárnění v STNW.

Star Trek: Podivné nové světy - Pamatuj na smrt (2022) (epizoda)

První setkání s rasou Gornů. Díl je svižný, akčnější než předchozí a už se začínáte sžívat s některými postavami a chápete jejich pohnutky a chování.

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Paul Rudd působí opravdu unaveně, Evangeline Lilly už také neskryje vrásky kolem očí a tak překvapivě nejméně utahaně působí Michelle Preiffer. Věk nezastavíš. Navíc i když Jonathan Majors hraje svého padoucha na výbornou, slabý scénář a barevné digitální hemžení nedokáže ničím zaujmout a zamaskovat tak slabiny filmu.