Zákony vlka (2023) (seriál)

Scénáristé Robert Geisler a Gabriela Erleová by si měli nafackovat za vykrádání amerického seriálu Banshee. Možná pro někoho kdo nezná originál by se dalo uvažovat o * navíc, ale bohužel i výkony herců jsou tristní. Tohle prostě vůbec nemělo projít do TV a věřím že tvůrci originálu nebudou ani Primu žalovat. Snaha převést originál do českého prostředí totiž totálně nevyšel.

Bancroftová (2017) (seriál)

První série vás rychle vtáhne, napětí se zvyšuje a pak.... Konce se prostě nedočkáte a to co předvedou tvůrci v prvních pár minutách druhé série určitě není důstojné diváka. Obviněným se tady asi stala vlna Covidu a po delší pauze servíruje ITV další osudy psychicky narušené komisařky. Druhá série  se tedy snaží napravit křivdu spáchanou na diváky. A vcelku se jí to i daří. Nový případ se prolíná se starými hříchy a nebýt naštvaný ukončením 1 série, asi bych hodnocení zvedl o *.

Princezna zakletá v čase 2 (2022)

První díl byl více pohádkový a vtipnější. Nevadilo mi, že byl nápad vracení se v čase ukradený z amerických snímků a fantasy prvky byly osvěžujícím doplňkem filmu. I temná a vyloženě fantasy dvojka si "vypůjčila" námět z posledních Avengers. Ani to by mi až tak nevadilo. Nejlepší a nejtajemnější figurou s častými "chlapáckými" hláškami byla výborná Simona Zmrzlá. Ta suverénně zastínila i hlavního záporáka. Ale negativa se v průběhu filmu začala kupit a kupit a kupit, až přes tu hromadu nebylo vidět to pozitivní. Křenková úplně nezvládla hlavní dvojroli a zkazil to i strašný zvuk, kdy v její artikulaci mizela nejen jednotlivá písmenka, ale často i celá slova. Dvojice Písařík - Ouvín byla vyloženě k pláči. Ale to se asi prostě režisér rozhodl jinak příjemně temný film oživit "humorem". Pejsek s kočičkou vařili dort. Přihodili špetku pohádky, špetku humoru a hrst temného fantasy a nakonec z toho je nudné lečo. Závěrečný střet dobra a zla se změnil ve statické postávání 40 ti herců proti sobě. Proč musel režisér do finále nacpat kompletní sestavu komparsistů kdy nikdo nevěděl co dělat? Stačilo přitom jen  pár herců stejně jako ve finále jedničky k vyvolání napětí, místo nynějšího zmatku. Posledních pár minut střetu naštěstí zachraňuje čarodějka Simona Zmrzlá a vytáhla mé hodnocení alespoň na 2 *.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Vizuálně není co vytknout. Co se týká party hrdinů, ta je daleko hůř vyvážená. Michelle Rodriguez jako válečnice baví, druidka Sophia Lillis je skvělá (i když v animovaných proměnách zastíní úplně všechny ostatní herce :-)). Tajemný paladin Regé-Jean Page nemá ve filmu až tolik prostoru, ale svůj čas na plátně plně využije k tomu, že byste rádi věděli o jeho postavě mnohem víc. Tím se dostávám k negativům snímku. Chris Pine je i přes své občasné hlášky vyloženě nudnou a nezajímavou figurou. A ukňouraný čaroděj Justice Smith je jen otravným přídavkem sloužícím v celém filmu jen odhalení moci vycházkové hole, bez níž by celý děj přišel o 2/3 veškerého zábavného děje.

Pok-sun nesmí přežít (2023)

Ačkoli jsem nepochopil proč vznikla a existuje nějaká organice zabijáků udávající pravidla ostatním zabijáckým buňkám, souboje byly natolik zábavné, že stálo za to film vidět. Ve chvílích kdy se bojovalo, jsem si připadal jak při sledování komiksu, jen místo kreslených postaviček plátno ovládala 50 ti letá Do-yeon Jeon.

M3GAN (2022)

Nebudete se bavit ani pokud přistoupíte na to, že geniální vědkyně stvoří dětského androida a zároveň se chová jako retardovaná, při vytvoření pravidel jeho chování.

Tisdagsklubben (2022)

Sympatický film kde se různorodé postavy prodírají příběhem podvedené ženy. Ta se uvěřitelně mění z ušláplé domácí puťky v sebevědomou ženu. Film který nic neláme přes koleno a hercům věřím, že se celý příběh může stát komukoli z nás.

Pěkně daleko (2023)

Jak řekl hlavní představitel. Ty jsi turkyně co žije v Německu a zdědila si dům v Chorvatsku. A celý film i tak vypadá. Film co se tváří jako romantické drama s komediálními prvky...

Láska s vůní medu (2021)

Asi pro ženy co sledují filmy u vaření to bude příjemný útěk z reality. Já ale film kde má květinářka úspěšnou prodejnu a sama si pěstuje na poli 20x30 m květiny nevěřím.

Kouzlo polibku (2015)

Romantika zabalená do čarodějného hávu mě bavila. Ale stále je to obyčejný tv film kterých Hallmark chrlí ročně desítky.