Vědma (2023) (seriál)

Moc hezký nápad, ale mizerný scénář. Vše podstatné se dozvídá divák jen v nezáživném povídání, jakési podivné akčnější pokusy o střet dobra a zla jsou zcela zbytečné. Množství naznačeného o postavách Strážců a přitom se nedočkáte jiného vysvětlení, než pokusu o otevřený konec. Nevěřím, že by ale někdo z manažerů schválil pokračování, pokud nechce dostat padáka :-)

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Filmem nás unáší výborně napsaná nosná linie vzniku Rocketa a na ni se postupně loučíme i s ostatními Strážci. Bohužel se zde objevuje i spousty rušivě natočených vstupů (některé i taneční). Tahle podivná "vata" se hodila do vánočního speciálu, ale zde to hodně kazí výsledný dojem.

Krev a zlato (2023)

Western zasazený do reálií konce 2. světové války. Žádné hluboké myšlenky a vykreslení postav, ale na odpoledne zabaví.

Endeavour (2012) (seriál)

Postavy jsou skvěle napsané i zahrané a atmosféra sedmdesátých let minulého století je prostě úžasná. Akce nulová a přesto jsou případy napínavé.

Vyproštění 2 (2023)

4 * za tvrdě odřenou akci bez nápaditého scénáře.

Lockwood a spol. (2023) (seriál)

Slušné triky, zajímavý celkový nápad (bez vysvětlení proč se tak děje) a sympatická Ruby Stokes v hlavní roli. To jsou pozitiva. Ale negativ je bohužel daleko daleko víc. Děcka běhají po Londýně s rapíry a celou dobu si říkáte kde jsou palné zbraně. Souboje samozřejmě odpovídají dětským představitelům, takže choreografie nulová. Ve rvačkách s dospělými herci mě pobavili i molitanové doplňky :-) Když padouch udeří trámkem dětského herce a molitan se ohne :-) to je fajn. Konec se sice tváří, že by se série mohla přetavit až do 2 série, ale Netflix dal nekompromisní stopku. Zřejmě i kvůli úplně nelogicky se chovající postavě (Cameron Chapman) hrané úplně amatérským stylem.

Sisu (2022)

Solidní brutální, místy vtipný a nápaditý film o finském válečném veteránovi, kterého naštve partička nácků. Jorma Tommila prohodí pár slov až v samém závěru filmu, ale herecky svůj part suverénně zvládá i beze slov.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Pořád je to totálně parádní akční jízda s dobrým scénářem, ale... Vadí mi že se na Wicka žene zbytečně čím dál víc nepřátel. V hromadných scénách (zvláště počáteční scény v japonském Continentalu a finální výstup po schodech v Paříži) už i přes dobrou choreografii dochází často k situacím, kdy se komparsisté o vteřinku či dvě zasekávají a čekají až se podaří zlikvidovat Wickovi předchozí nepřítel. A to je obrovská škoda, protože si to tahle série nezaslouží.  A bojovný slepec je podivná postava. V jednu chvíli tápe rukama a nandavá na předměty zvonky aby mohl sledovat kde se nepřítel může nacházet a v dalších scénách trefuje nepřátele střelou do hlavy :-(

Recept na smrt (2022)

Jednoduchá zápletka, charismatický Don Johnoson, slušně hrající Olga Kurylenko a výborná Kaitlin Doubleday. To vše spolu mi vytvořilo příjemný zážitek před spaním. Ruské agentky KGB prostě stále umí pobavit :-)

Operace Fortune: Ruse de guerre (2023)

Až na 2-3 scény kde má Statham kontaktní souboj se jedná o hloupoučký film, kde se dalo ze zápletky dvou soupeřících žoldáckých skupin vytěžit mnohem mnohem víc vtipných i akčních scén. Není to moc akční, objevné a bohužel ani vtipné.