Nechte ho jít (2020)

Výborný Kevin Costner si střihl roli málomluvného chlapa, který díky lásce k manipulativní manželce obětuje vše. Postava Diany Lane se vlastně moc neliší od své "protivnice" Lesley Manville. Obě si střeží své potomky a obě jsou manipulativní. Díky tomu je celý film veden pomalými krůčky k finálnímu střetu.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Další veliká postava 80-90 let dvacátého století se loučí.   Indiana Jones nás opustí sice ve velkém stylu, ale mělo to přijít o cca 15 let dříve. Věk přece jen už Harrisona Forda dostihl. První část filmu s omlazeným Jonesem byla krásnou vzpomínkou na nejlepší filmy s Indym. V dalším ději už ovšem nebylo lehké, aby se divák smířil s pohledem na pobíhání dědečka, který by v Čechách  už jen polehával na gauči u společné TV v domově důchodců. Beru to jako filmové rozloučení s mým oblíbeným hrdinou, které neurazilo, ale ani nenadchlo.

Sly (2023)

Stallone má můj respekt za to co dokázal, ale tenhle dokument působil jak vzpomínky starého dědka před smrtí. Takové zakončení si jeho kariéra určitě nezasloužila a ve srovnání s dokumentem o Arnoldovi jednoznačně prohrává.

Blue Beetle (2023)

Sympatický hrdina a jeho děvče si bohužel musí zahrát spolu s rodinou a to byla opravdu hrůza. Přitom záporák byl fajn a po grafické stránce jsem nemohl nic vytknout.

One Piece (2023) (seriál)

Pokud se dokážete ztotožnit s alternativním světem kde se střetávají piráti s mariňáky, budete mít o zábavu postaráno. Každý z posádky má svůj zajímavý příběh a každý z hledaných záporných pirátů má své osobité kouzlo. Přijměte tedy bláznivý svět za svůj a užijete si našlapanou porci zábavy.

The Last of Us (2023) (seriál)

Hru jsem nehrál. Ale graficky pozadí okolního světa bylo skvělé. Také jsem si musel zvyknout na styl vyprávění, kde se slušně natočená akce objevuje jen sporadicky. Splétání jednotlivých osudů do závěrečného rozuzlení šlo svým pomalým tempem a nakonec místo očekávané akční a lekavé podívané ve stylu Živí mrtví dostanete spíše drama o lidskosti, našich morálních poklescích, ale i hrdinství, které přichází i ve chvílích, kdy by člověk už nejraději zavřel oči a života se vzdal.

Kdo je Erin Carterová? (2023) (seriál)

Uff za 7 dílů pár pěkných rvaček, ale dějově kravina bez špetky logiky a ten totálně trapný konec tomu ubírá jakoukoli šanci na lepší hodnocení.

Rachel Stoneová: Sázka na Srdce (2023)

Mission Imposiblle a James Bond v sukních a není to špatné. Záporák i příběh je prostě klasika a k tomu hezky udělané bojové scény a honičky jak z Rychle a zběsile.

Transformers: Probuzení monster (2023)

2 hvězdičky za zvířátka, ta se opravdu povedla. Jinak to samé omílané dál a dál jen s novými mladými barevnými herci.

Tři mušketýři: D'Artagnan (2023)

Knihy jsem četl min 20x. Hned z počátku mě rozhodil příjezd "mladičkého" D´Artagnana do Paříže. Herci je bohužel 35 let a opravdu na ně vypadá. Aramis jako postava svůdníka nepůsobí ani omylem. Atmosféra se snaží o nejtemnější zpracování filmových Mušketýrů. Což je možná i dobře. Neškodí ani více politiky než je v knihách i jiných zfilmovaných adaptací. Souboje, kterých není nijak moc, jsou točeny zajímavou kamerou a působí jako točené na jeden zátah. Jsou dostatečně akční a "špinavé" i když bez kapky krve. Jen té střelby je tam podivně moc. Kdo někdy držel v ruce bambitky ze 17 st, musí mít jasno :-) Za mě ale prostě stále jednoznačně vítězí zpracování z počátku 80 let s Michaelem Yorkem v hlavní roli.