Krissty

Kristýna Uhlířová

okres Třebíč

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 27.10.2016  23:48

Jsem zásadně ovlivněná knihou, kterou zbožňuji a která se mě vnitřně dotkla tak moc, jak se to povedlo jen málokteré. Právě díky tomu bych nemohla s čistým svědomím udělit filmovému zpracování větší počet hvězdiček, vůbec mě to nevtáhlo. Vyzdvihla bych krom Bowieho hlavně tu absťákovou odvykací část, ta byla hodně dobře natočená. Krom toho jsem i moc ráda, že tvůrci zvolili kvůli autentičnosti opravdu herce, kterým jsem ten věk věřila. Babsi byla přesně ten typ dívky, jaký jsem si představovala, stejně tak Christiane a Detlef. Je velká škoda, že filmová verze dopadla takhle. Je jasné, že se do filmu nedá nacpat všechno, co je v knize, ale mělo toho být víc. Tohle bylo příliš zmatené a rychlé. Možná kdyby tam bylo víc pasáží, které vypráví přímo Christiane, vtáhlo by to diváka víc do děje.

• 22.1.2016  23:40

Ač mě to trochu překvapuje, emocí se na mě z tohoto filmu vyvalila hromada a ještě víc jich to ve mě zanechalo. Rozjezd je pozvolný a druhá polovina filmu je tak nabitá příběhem, že jsem se ani na vteřinku nenudila. Na tenhle snímek bych se ráda podívala i s delší stopáží, protože by jistě měl co nabídnout, i kdyby k němu autor přidal dalších třicet minut. Ani zdaleka nevyčerpal všechno, co mu tohle téma nabídlo, což je trochu škoda. I přesto se ale Kieślowskimu tenhle počin povedl a já hltala každou sekundu a čekala, co se stane. Krása!

• 20.12.2015  02:40
    Slon (2003)

Smysl tohohle filmu mě asi obešel hodně velkým obloukem. Vezmu to popořadě. Na začátku jsou nám ukazováni studenti školy při svých obvyklých denních činnostech. Tyhle pasáže byly zbytečně dlouhé a neměly absolutně žádnou výpovědní hodnotu. Pochopila bych, kdyby nás chtěl režisér seznámit s postavami kvůli tomu, aby nás diváky pak výrazněji zasáhla jejich smrt, ale to se nepovedlo, protože při masakru už jim tu pozornost nevěnoval. Krom dlouhých záběrů na teenagery tam bylo i pár (ne)duchaplných záběrů jen tak do prázdna, ve kterých se nic nedělo. Ty by možná byly dobré, kdyby byly použity v jiném kontextu na dokreslení atmosféry (například dlouhý záběr pomalu klouzající po tvářích mrtvol v jídelně, takový mi v druhé části filmu docela chyběl), ale Van Sant je použil ve chvíli, kdy je divák už tak dost ukolébaný a tímhle tomu rozhodně nepomohl. Naopak. K jádru věci se po hodině ničeho dostáváme až dvacet minut před koncem. Těšila jsem se, že aspoň v tu chvíli to bude pořádná řežba, jak upozorňuje hezčí ze zabijáků před vstupem do budovy, jenže zase nic... Nevadilo by mi, že tam není žádná krev a všechno to zabíjení je jen naznačeno, kdyby to však bylo natočeno pořádně. Ale krom krve tam nebylo ani nic dalšího. Skoro nikdo nekřičel, nepanikařil, a jestli panikařili, tak to tedy rozhodně nebylo vidět. Za všechno mluví scéna s černochem Bennym. Co mi ale na filmu vadilo úplně nejvíc? Nejenže nenabídl kvalitní řežbu a krveprolití, ale neobjasnil ani důvody, proč k celému incidentu došlo. Z toho, že se dva kluci líbají ve sprše, vážně nepochopím, co je vedlo k vystřílení svojí školy. Autor se mnohem víc věnoval charakterům vedlejších postav a na hlavní protagonisty úplně zapomněl. Ale abych jen nekritizovala, byly tam dva momenty, kdy mi běhal mráz po zádech. Poprvé to bylo ve chvíli, kdy Alex hraje na piano, to bylo hezké. No a podruhé mě dostal opět Alex svým rozpočítadlem na konci. Takže ano, v poslední minutě filmu se mi sevřelo hrdlo, to uznávám. Kdyby takový byl celý film, byla by to paráda, ale takhle...

• 19.12.2015  23:26

Už si ani nevzpomínám, kdy ve mně nějaký film naposledy zanechal tak skvělý pocit jako dnes Interstate 60. Možná to bude i tím, že obvykle vyhledávám depresivní dramata a nejsem velkým fanouškem šťastných konců. Ale tady, tady mi to všechno sedělo a udělalo to na mě opravdu velký dojem. Film donutí člověka zamyslet se, a i když by se to někomu mohlo na první pohled zdát jako milá magická komedie (což tenhle snímek také z velké části je a u jeho sledování jsem se nejednou nemohla ubránit ani hlasitému smíchu), je v něm skrytá velká spousta filosofie a životních pravd. Jak bych mohla něco namítat proti inteligentnímu vtipnému filmu s krásným hlavním hrdinou a úžasným Gary Oldmanem? Asi jen těžko.

• 14.11.2015  23:00

Možná jsem očekávala až příliš, i když si myslím, že i to příliš by se z takového námětu dalo vytřískat docela bez problémů, protože je to dost citlivé téma. A některé scény mi skutečně na city zahrály, bohužel ale skončily dřív, než jsem se do toho stihla pořádně ponořit a než mi stačila ukápnout slza. Nedokázala jsem se prostě s hlavním hrdinou sžít, nevytvořila jsem si k němu žádné pouto a to není dobře. Takže jsem u toho jen seděla se sklenkou vína a nakonec mě to vážně neodradilo od pití alkoholu. Navíc za ten závěr musím hvězdu ubrat, takhle to nemělo skončit...

• 15.2.2015  02:52

Je mi zle! Chce se mi zvracet! Chce se mi brečet! Už to nikdy nechci vidět!!! Ale jsem na sebe hrdá, že jsem to dokázala dokoukat až do konce. Je to hnusnější než Srpski film, nikdy jsem neviděla nic nechutnějšího a celou dobu jsem jen hekala znechucením. Ta holka nebyla žádná modelka ani na začátku, ale byla pak čím dál hnusnější a hnusnější, padalo z ní kdo-ví-co.. V jedné chvíli jsem měla pocit, že jí snad vypadla celá děloha. A byla blbá, to rozhodně. Dávno bych si zavolala sanitku nebo se zabila. Ale trpět až do konce... Ta holka má koule!

• 25.1.2015  17:00
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Hannibala Lectera jsem milovala, ještě než vznikl tento seriál. Ale po shlédnutí prvních dvou sérií musím přiznat, že odteď ho miluji ještě víc a ač se mi to píše těžko, Hopkins se s Mikkelsenem nemůže rovnat. Mám slabost pro génie a vždy jen s otevřenými ústy sleduji, co všechno Lecter vymyslel, uskutečnil, hodil na někoho jiného... A jeho hostí si přitom spokojeně přežvykují játra nějaké jeho sličné oběti. Nechápu, jak je možné, že dokáže vše promyslet i do těch nejmenších detailů a oblafnout dokonce i Willa Grahama. Případy vražd jsou vždy velice zajímavé a originální. Nejsou to obyčejné případy, často jde o rituály a sériové vrahy, což je mnohem zajímavější než klasické kriminálky. Z Hannibala mi běhá mráz po zádech a tak to má být.

• 25.1.2015  16:45
    Da Vinciho démoni (TV seriál) (2013)

Géniové - to je moje. Je mi jedno, jestli byl Da Vinci opravdu tak geniální, jak ho vykresluje seriál. Chci tomu věřit, tak mě v tom nechte. A chci věřit i tomu, že byl tak neskutečně sexy, i když o tom docela pochybuji. To by byl přece dokonalý a to nemůže být nikdo. Ale je to jen seriál, tak co? Ale není to jen postava Leonarda, co mě u seriálu drží, i když on je samozřejmě ten hlavní důvod. Tím druhým důvodem je jeho věrný pomocník Zo, ten si mě dokázal získat možná ještě o malinko víc. Baví mě s Leem luštit šifry a proplouvat různými záhadami - od jedné k druhé a ještě dál. První série byla vynikající, ale ta druhá mě asi zaujala ještě o krapet víc. A nejen protože se odehrává ve "Vespuccii". Seriál je plný zvratů a nečekaných zápletek, díky kterým se nikdy nenudím. Už se těším na třetí sérii. Jsem zvědavá, co se stane, až Leonardo zhasne kanon.

• 25.1.2015  16:35
    Oculus (2013)

Zase jednou horor, u kterého jsem pomalu nedýchala. Je to vymyšleno a natočeno opravdu geniálně. Přítomnost i minulost jsou propletené, jak nejvíc to jde, a to tomu dodává grády. Vždycky, když je ve filmu někdo geniální, okamžitě si ho oblíbím. Takže není divu, že tady jsem si oblíbila zrcadlo. Samozřejmě jsem sourozencům přála, aby z toho baráku vypadli a už se nikdy nevrátili, ale zároveň jsem obdivovala, jak si s nimi zrcadlo (nebo tvorové v něm?) pohrává a jaké iluze jim připravuje. Ať už šlo o nakousnutou žárovku nebo falešný střep, všechno to bylo prostě perfektní. A ten závěr... Není co dodat, líp to vážně ani vymyslet nešlo. Bála jsem se jako sviňa!

• 25.1.2015  16:29
    Livide (2011)

Rozjezd byl šíleně pomalý a pak to na můj vkus až příliš rychle skončilo. Ocenila bych spíše, kdyby byla ta strašidelná část delší než začátek, kdy se neděje vůbec nic. I když ani ta strašidelná část nebyla bůh-ví-co. V podstatě se dá říct, že jsem se moc nebála, a to se přiznávám, že jsem šílený strašpytel. Na druhou stranu je tam hodně lekaček, takže jsem měla málem zaděláno na kvalitní infarkt. Příběh je docela originální a zajímavý, především v souvislosti s tím, co se dělo v minulosti. Některé scény s baletkou byly navíc opravdu krásné, dobře se na ně dívalo. Přiznám se, že ke konci jsem byla mírně zmatená, ale možná za to mohla moje nepozornost. Každopádně jsem ráda, že nejsem baletka, protože po tomto filmu bych se s největší pravděpodobností začala bát své učitelky tance.

• 18.11.2014  22:05

"Všichni chceme zanechat stopu. Ale Hazel je jiná. Hazel zná pravdu. Nechtěla milion obdivovatelů, chtěla jen jednoho. A měla ho. Možná nebyla milována obecně, ale byla milována hluboce. A není to víc, než co má většina z nás?" Miluju ten film! Jsem velkou fanynkou romantických dramat, jejichž příběh není přetažený za vlasy a jsou díky tomu tak moc reálné. A tohle bylo reálné. Z velké části za to může skvělé herecké obsazení, ještě větší podíl má ale perfektní námět. Všechno mi tam sedělo a nemyslím si, že by to mohlo být ještě lepší. Někdo tu psal, že Hazel měla být krásná, což prý Shailene nesplňuje. To si nemyslím. Shai je okouzlující. Krása je relativní a mně se Hazel moc líbila. Možná bych si dovolila film pomyslně rozdělit na dvě části. Ta první část u mě byla ve znamení slov "už ji polib", která jsem si v hlavě opakovala skoro celou dobu. No a v druhé části jsem brečela jako želva. Chvílemi míň, pak zase víc, ale lilo to ze mě jako z gorily v posilovně. A já ráda brečím. I když raději brečím štěstím.. Ale ono je to vlastně taky štěstí najít někoho, kdo s vámi stráví věčnost v rámci sečtených dní...

• 18.11.2014  21:49

Čekala jsem to mnohem horší, takže jsem velmi mile překvapená. Potěšilo mě, že to bylo všechno docela uvěřitelné. Už jsem se bála, že to skončí stoprocentním happyendem, což se ale nestalo a to je u mě bodík navíc. Líbilo se mi, že každý tu byl svým originálním způsobem ujetý, protože, přiznejme si to, kdo z nás je úplně normální? Každý máme něco. Nebo aspoň doufám, že v tom nejsem sama. Joey King byla fantastická, asi se na ni začnu trošku zaměřovat.

• 18.11.2014  17:02
    Aquamarine (2006)

Mám ráda mořské panny a doufám, že z toho nevyrostu. Bohužel jsem ale asi moc přerostla, abych dokázala ocenit tento film. Nemělo to pro mě žádnou hodnotu, ale věřím, že kdyby mi bylo dvanáct, tak mě to baví. Taky jsem četla ty dívčí časáky a byla úplně hotová ze starších kluků, takže oceňuju, že v tomhle byl film celkem autentický, i když mě takové holky štvou. Ale co, každá byla někdy v pubertě. A každá si prošla horší nebo mírnější formou něčeho podobného. Ani nevím, takový námět by asi ani nešel natočit bez klišé...

• 8.11.2014  23:31
    Juno (2007)

Konečně jsem Ellen Page přišla na chuť. A vlastně i Michaelovi, protože ani on mě nikdy moc nezaujal. Co si budeme povídat, není to žádný lamač dívčích srdcí, ale tady mě teda totálně zlomil. Juno je skvělý film, ve kterém je absolutně všechno, co tam má být. Nic tam neschází ani nepřebývá, všeho je tak akurát. A hlavně mi připadá až neuvěřitelně skutečný. Všechna rozhodnutí a chování hlavních postav mi skvěle sedělo. Prostě nemám co vytknout a můžu se fackovat za to, že jsem Ellen Page neměla moc ráda.

• 8.11.2014  20:06

Jedním slovem - nuda. Ale mám ještě pár slov, které bych ráda dodala. Kdybych se na to dívala jako na obyčejný film, dala bych možná i čtyři hvězdičky, protože v poslední části, kdy začali sledovat toho kurýra podle jeho telefonu, to už začalo být docela zajímavé a chvílemi i napínavé. Bohužel to ale není obyčejný film. Je to film podle skutečné události, prý... A to je můj problém. Američanům nevěřím ani nos mezi očima, takže si myslím, že tenhle film natočili jen a pouze kvůli tomu, aby světu ukázali, jak úžasně toho Usámu sejmuli a jak na tom roky těžce dřeli. Zabili toho hajzlíka, který jim prý shodil Dvojčata. Kamenem úrazu je fakt, že nevěřím, že za Dvojčata může Al-Káida, a navíc si ani nejsem jistá, jestli hon na Usámu byl skutečný. Jestli třeba opravdu nezmizel už dávno, možná někde tajně umřel u těch svých kmenů a Amíci jen potřebovali krásný srdceryvný příběh pro veřejnost, aby vypadali jako bohové. Ano, jsem fanouškem konspiračních teorií, protože podle mě se oficiálním prohlášením dá věřit jen v minimu případů. No, ale abych se vrátila k filmu. Jsem naštvaná i na Akademiky, že tomuhle chtěli dát Oscara. Jessicu mám sice ráda, ale víc hvězdiček si tahle slátanina pocházející ze "Země zaslíbené" nezaslouží. Sorry!

• 3.10.2014  18:36
    Šílení (2005)

Čekala jsem normální horor, ale tohle? To bylo ještě šílenější, než jak bych si to dokázala představit ve svých nejšílenějších představách. Jan Švankmajer je totální šílenec a jeho nápady musím označit za šílená zvěrstva. Ale teď vážně... Je to perfektní snímek, který dokáže šokovat. Někoho živým masem, jiného rouháním. Nejsem sice věřící, ale k víře chovám přirozenou úctu. Ale tohle bylo trošku moc i na mě, takže musím od sledování tohoto filmu odradit křesťany a citlivé vegany. No a teď ta filmovější stránka věci. Herecké obsazení je naprosto dokonalé. V těch rolích bych si snad nikoho jiného lépe představit nedokázala. Liška, Geislerová i další úplně váleli. Občas to sice vypadá trošku jako parodie, ale to ničemu neškodí, naopak. Je to příjemné pokoukáníčko, přičemž Poe a de Sade jsou spojeni nenásilně a nenápadně, takže člověk ani nepozná, kde jeden příběh končí a druhý začíná. A záhada na závěr: Ještě jsem se nezmínila o Třískovi. Protože Tříska byl skvělý šílenec, který si může s hrdostí dovolit nosit přívlastek Markýz!

• 3.10.2014  18:35

Až když jsem si přečetla po shlédnutí snímku obsah, pochopila jsem, proč jsem si tenhle film stáhla. Bylo to kvůli vlkodlakům a bylo to už dávno, tak jsem to zapomněla. Takže při sledování Jack and Diane jsem si pořád lámala hlavu nad tím, co to je za potvoru, která se sem tam objeví v zrcadle nebo ve snu. Asi jsem omezená, ale nedošlo mi to, a obdivuji ty, kteří to dokázali poznat bez nápovědy v podobě obsahu. Ale oprostila jsem se od téhle malinké nedokonalosti a když vynechám ty scény s nechutnými vlasy motajícími se kolem srdce, které mimochodem mohli vynechat i tvůrci, bylo by to k užitku, tak je tohle jeden z nejkrásnějších romantických filmů, co jsem kdy viděla. Jack mě prostě dostala, byla nádherná a dokonalá. Ano, chlapi tady budou vyzdvihovat Juno Temple, protože je roztomilá, což je asi pravda, ale Riley Keough by pro mě byla důvodem, proč si film pustit ještě jednou. Vůbec mi nevadilo to nekonečné scházení a rozcházení, právě naopak. Připadalo mi to mnohem reálnější než spousta jiných filmů. Nevím jak vy, ale já jsem taky na začátku vztahu opatrná a neskáču hned do postele, jak to bývá ve spoustě snímků. Takže za tohle tleskám. Co říct závěrem? Snad jen to, že těch témat tam bylo trošku moc, takže bych rozhodně vynechala všechny pasáže s vlkodlakem. Nejlepší pak byla Riley a song Only You. Prosííím, sestříhejte to někdo znovu, ať můžu dát pět hvězdiček!!!

• 3.10.2014  18:34
    Štvanci (1979)

Bylo mi řečeno, že Malcolm McDowell je nejlepší nacista, a nechtělo se mi tomu věřit. Tak jsem tedy koukla na The Passage a musím říct, že musím svůj nacistický žebříček pozměnit a tohoto esesáka tam přidat, protože pravdou je, že z celého filmu si nejvíc pamatuji jeho tvář a trenky. Nevím, jestli to byl účel, ale stal se z toho film jednoho herce, což mi ovšem vůbec nepřekáží. Ani mě netíží, že jen díky němu si u mě snímek vysloužil plný počet. Ale abych nechválila jen McDowella, tak statečný čin paní Bergsonové je také obdivuhodný. A zaujal mě i závěr, i když to už se zase vracím k mému oblíbenci. Ale to je jedno, už jen kvůli němu stojí za to, si tenhle film pustit.

• 17.9.2014  20:45
    Open Grave (2013)

Dala bych jen čtyři hvězdičky, ale jsem rozlícená z komentářů některých zdejších uživatelů, tak jsem se rozhodla filmu přidat hvězdu k dobru. Hned na začátek musím případného budoucího diváka upozornit, že číst si obsah tady na databázi je úplně zbytečné, protože je úplně mimo. Herecké obsazení mi sedlo a když jsem film stahovala, nepředpokládala jsem ani, že by mě mohl nějak výrazněji zaujmout. Ale opak je pravdou a já se do děje neuvěřitelně zažrala a sledovala každou scénu se zatajeným dechem. Je možné, že někomu to mohlo připadat zmatené, ale nepochopení filmu je dáno spíš nepozorností nebo omezeností diváka, protože to tam postupně bylo vysvětleno úplně všechno do nejmenších detailů a každá jedna scéna do celkového děje seděla. Scénář je opravdu promyšlený a i režie se mi líbila, protože si libuji v záhadách a postupném odkrývání pravdy, což mi tady bylo nabídnuto v bohaté dávce. Není to sice horor, ale to mi nijak nevadí. Stejně mám radši tu hustou atmosféru a tajemno. Takže vlastně ani nemám co vytknout a nakonec si uvědomuji, že těch pět dávám asi s úplně čistým svědomím, míň si Open Grave nezaslouží.

• 24.8.2014  18:41

Ne, díky figuríně bych nevěřila, že jde o skutečný záznam nějaké popravy, přesto ale oceňuji plynulost střihu, která je na tu dobu hodně dobrá. Dovoluji si říct, že je to pořád lepší než některé novější filmy (za novější považuju ve srovnání s tímhle asi všechno mladší padesáti let). A asi se dá věřit, že tehdejšího diváka, který netušil, jak se film tvoří nebo dokonce stříhá, to mohl být docela děsivý snímek.

• 27.7.2014  23:54

Ani jeden plakát se mi nelíbil, což je asi zapříčiněno tím Langmajerovým obličejem, který fakt nemusím, i když jako herce ho vážně žeru. A možná i proto jsem od filmu nečekala nic převratného, díky čemuž jsem teď po jeho shlédnutí příjemně překvapena a nadšena. Bylo zajímavé sledovat, jak se charaktery postav vyvíjí a všechno to bylo tak propracované, až bych tomu i věřila. I když ten mafiánský příběh byl možná trochu přehnaný, ale proč ne? Nejlepší však byly ty flashbacky, které perfektně dokreslovaly atmosféru, která byla ke konci minutu od minuty hustější a hustější. Krom atmosféry a příběhu musím ale vynést do oblak i herecké výkony, které byly skvělé všechny, byly tam však takové, které mi zůstanou v paměti dlouho. Samozřejmě musím zmínit Budaře, od kterého vždycky čekám maximum a dostanu ještě o trochu víc. Langmajer s jeho nesympatickým obličejem byl pro tuhle roli snad zrozen, nikoho jiného bych si v tomhle filmu snad ani představit nedokázala. No a v neposlední řadě mi učaroval Igor Chmela a to snad ještě víc, než tihle dva chlapíci dohromady. Snad to bylo i tím srdceryvným příběhem jeho postavy, který on dokonale dotvářel svým feťáckým pohledem a jeho závěrečný výbuch byl prostě bomba! Pravidla lži mají své mouchy, ty ale mile ráda přehlédnu. A stejně mě teď nic nenapadá, tak proč hledat chyby?

• 24.7.2014  16:55
    Karamazovi (2008)

Očekávala jsem hodně a dostala ještě víc. To byl vyloženě herecký koncert. Jsem přesvědčená, že kdyby tihle herci hráli třeba jen to, jak jdou nakoupit do supermarketu, vyšlo by z toho něco skvělého. Trojan, Holub a Chmela byli naprosto bezkonkurenční. Některé scény si musím pouštět pořád dokola a jsou věty, kterém mi utkvěly v paměti. Vedlejší příběh mi nijak nevadil, i když natočit tohle celé ještě jednou čistě jako divadelní hru bez různých vsuvek, by bylo perfektní. I takhle si mě ale film získal. - - - Jakmile se celé lidstvo zřekne boha, padne morálka, jako zanikají geologická období a lidé budou hledat radost tady na světě. Člověk zvítězí svou vůlí a rozumem nad přírodou. Pochopí, že je smrtelný, že nemá naději na vzkříšení, a přijme smrt a přijme ji rád. Bude jako bůh a všechno mu bude dovoleno. A jakmile bude člověk bohem, přestane platit jakýkoliv zákon. A všechno bude dovoleno!

• 22.7.2014  16:31
    O makové panence (TV seriál) (1972)

Milá pohádka. Vždycky jsem měla Makovou panenku ráda, ale když jsem si nedávno všimla, že skoro v každém díle pořád brečí kvůli každé prkotině, začala mi být docela nesympatická. Nehledě na to, že Emanuel je vážně docela tragéd, jak už tu někdo zmínil. Ale v jedné věci má tahle pohádka úplnou pravdu. Fet z makovice vyřeší každý problém!

• 22.7.2014  00:53
    Kaboom (2010)

Trošku mě vyděsila ta spousta sexu, ale dalo se na to zvyknout. Kupodivu se to ale postupem filmu zvrtlo někam úplně jinam, což je fajn. Sice to nebyla žádná pecka, ale stejně mě to dost bavilo a chtěla jsem se dozvědět víc a víc. Sice jsem původně chtěla být střídmá a udělit Kaboom jen 3*, ale jelikož konec byl skutečná bomba, musím hodnocení zvednout. Při kouzelnických eskapádách šílené lesby jsem se sice docela nasmála, ale konec to napravil. A vlastně i ten mě pobavil, hezky celou atmosféru odlehčil...

• 17.7.2014  12:29

Film jako takový není dokonalý a má své mouchy. Ale je to podle skutečné události, tak beru, že to nebude o přehnaných nečekaných zvratech, ale spíš o myšlenkách hlavní hrdinky a tom, co během depresí a terapie prožívala. A to tam bylo vykresleno poměrně pěkně. Čtyři hvězdy ale dávám hlavně za ty herecké výkony. Christina i Jessica byly výborné. Už jen kvůli nim stojí za to se na Prozac Nation podívat.

• 17.7.2014  00:15

Moc jsem od filmu kvůli nízkému hodnocení nečekala, ale přiznávám jsem, že mi tekly slzy permanentně během celého filmu. Všechno jsem to prožívala a jsem teď kvůli tomu strašně nešťastná, že jsem i já neměla takovou dokonalou první lásku... Ale teď vážně. Uznávám, že je film plný všemožných klišé, ale je mi to jedno. Jde mi hlavně o to, že jsem se bavila a ani na chvíli jsem od obrazovky nemohla odtrhnout oči. Příběh je nádherný a líbí se mi, že není pořád je přeslazeně romantický, ale i smutný a často vážný. Romantický dramata prostě můžu, těm se žádná romantická komedie nevyrovná. Jen ta tlama jeho ex mi neskutečně lezla na nervy, ale to byl zřejmě účel. A konečně jsem přišla na chuť Pettyferovi (zamilovala se ehmmm..) :D

• 16.7.2014  13:42

Moc se mi do toho filmu nechtělo už jen proto, že je to krimi. Vlastně ani nevím, proč se do kriminálních filmů musím nutit, když mě pak skoro pokaždé baví, ale to už bych se dostala trochu někam jinam. Hned první scéna mě pobavila a tenhle pocit se mi během celé stopáže vracel pravidelně, což je super, protože spousta filmů má problém s tím, aby udržela dech. Tomuhle se to ale docela povedlo a Downey s Kilmerem jsou skvělá dvojka, ty role jim sedly. Plný počet nedám, protože mi tam i přes všechnu chválu chybělo něco, co nedokážu pojmenovat. Stejně jsem se ale bavila. A Michelle přicházím na chuť víc a víc..

• 16.6.2014  18:54
    Breakout (2007)

Nejsem fanynkou hip hopu, ani těch úžasně drsných gangů, které asi takhle nějak fungují. To by mi ale nebránilo v tom, abych filmu dala plný počet. Brání mi v tom spíš nedotažený děj a situace, které by podle mě v reálném životě nastaly jen těžko. Celé je to takové nedomyšlené, ať už jde o to, jak to chodí v pasťáku (Přiznám se, že jsem tam nikdy nebyla, ale nemyslím si, že je tam na tolik kriminálníků jen jeden frajer a že je elektronika zabezpečení nechráněná na záchodě ve výslechové místnosti.), nebo o mnohdy nelogické reakce a uvažování postav. Oblíbila jsem si jedinou postavu, a to revolucionáře, ten mi tam připadal nejskutečnější. Ale ke konci už se mi dostal pod kůži i hlavní hrdina, takže aspoň nějaké plus. Hodně se mi líbil ten tanec, i když tam moc nepasovat.. Prostě se na něj koukám ráda. Navíc se film pyšní docela dobrým příběhem a skvělou hudbou, takže nemám důvod dávat nižší hodnocení.

• 14.4.2014  10:19
    Mezi dvěma kapradinami (TV pořad) (2008)

Zach je prostě moje krevní skupina.. Ani u jednoho dílu se mi nestalo, že bych se nesmála. Tenhle chlápek mi prodloužil život o několik měsíců, ne-li let! :D

• 14.4.2014  10:04

Původně jsem dala čtyři hvězdičky, pořád jsem na ten film ale musela myslet. A po pár dnech, kdy mě nadšení z něj nepřecházelo, jsem se zeptala sama sebe: "Proč jsem mu nedala plný počet?".. Na tuto otázku jsem si nedokázala ani náhodou odpovědět, prostě jsem netušila, co mě přimělo dát mu jen slabých 80%. The Great Gatsby si zaslouží víc, mnohem víc. Je to příběh s nádherným dějem a emocemi. Ta hudba byla vynikající, ačkoliv bych nečekala, že mi bude do takového retro filmu sedět. Musím ale přiznat, že teď má polovina soundtracku své čestné místo v mém mobilu. Jsem nadšená, Gatsby je úžasná postava, kterou si musí snad každý oblíbit!

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18