Twilight sága: Nový měsíc (2009)

I v případě druhého dílu ságy zůstal můj názor úplně stejný jako po Stmívání, takže bych tady klidně mohla přepsat většinu svého posledního komentáře. New Moon není lepší než Twilight, ale skoro se mu vyrovná a až na Taylora Lautnera, kterého už jen kvůli tomu jeho vzhledu moc nemusím, to bylo opět naprosto dokonalé! Vlastně můžu doplnit něco, na co jsem u komentáře k prvnímu dílu zapomněla - zbožňuju Ashley Greene! No a opakovat se musím s hudbou, ta prostě nemá jedinou chybičku.. Nádhera!

Stmívání (2008)

Asi se ve mě ozvalo mé puberťácké "já", ale mě se to strašně líbilo, ačkoliv jsem k tomu zpočátku přistupovala spíše skepticky. Trošku mě překvapilo, jak vypadá Kristen Stewart "v pohybu", jelikož jediný film, co jsem s ní doposud viděla, byl Úkryt, a na fotkách vypadala vždycky dokonale. Ve filmu tak dokonale krásná nebyla, ale na roli plaché samotářky se výborně hodila a byla okouzlující. Robert Pattinson je kapitola sama o sobě. Podle mě je to perfektní herec a role upíra je pro něj s jeho tajemným výrazem naprosto ideální! Já se na tu dvojici prostě nemohla vynadívat.. Líbil se mi příběh od postupného seznamování Belly a Edwarda až po napínavý závěr. Jejich první polibek byl jedním z nejlepších filmových polibků, co jsem zatím viděla - úplně se mi zatajil dech! Navíc musím vyzdvihnout tu nádhernou hudbu, už dlouho mě žádná nedokázala tak pohltit. Řekla bych, že spousta lidí dává tak nízké hodnocení hlavně proto, aby nevypadali "divně" nebo v případě kluků teple - prostě jdou s davem.. A nechápu hodnocení těch, kteří viděli prvních 15 minut, po takovém čase mi přijde vážně primitivní házet film do odpadu.. Ať žije vaše inteligence!!! Kdybych Stmívání viděla ve 13, umím si představit, že bych se do Edwarda zbláznila a čekala, až si pro mě přijde můj upír.. Naštěstí jse z toho už vyrostla, ale naprosto chápu tu mánii kolem celé ságy :)

Dobrodružství Žraločáka a Lávovky (2005)

83. nejhorší film?? Znám spoustu horších filmů, které by si zasloužily takové "ocenění".. Mě tenhle film celkem dost bavil jako malou i dnes. A bavilo mě to víc než Spy Kids, takže o svém 3* hodnocení vůbec nepochybuji.. :)))

Spálené vzpomínky (2007)

Začátek i konec byly perfektní.. Začátek kvůli tomu, jak byl časově postaven. Líbil se mi díky skokům mezi minulostí a budoucností, což mě později zklamalo, jelikož v dalších částech filmu už děj plynul chronologicky. Benicio Del Toro byl vynikající a musím říct, že na jeho místě si neumím představit nikoho jiného. Zahrál to perfektně a pro mě byl to nejvýraznější a nejzajímavější postavou. Navíc jeho stavy po dávce a absťák byly úplně dokonalé.. Vůbec nechápu, jak mohl něco takového dokázat zahrát. Nic jiného mě na filmu nijak zásadně nezaujalo, ale pocity ve mě vyvolal docela silné.

Pátý element (1997)

Na Sci-Fi moc nejsem, ale když se do něj přimíchá přiměřená dávka humoru a nadsázky, nemůžu nic namítat.. A už vůbec ne v tomto případě. Příběh byl podle mě velmi originální a zajímavý (a zajímavé bylo mnohdy i vykreslení mimozemšťanů :D) a herecké obsazení nemohlo být vybráno lépe. Především Milla Jovovich byla bezkonkurenční a prostě dokonalá. Některé její hlášky jsou opravdu nezapomenutelné. Určitě se na tento film ráda kouknu někdy znovu.

Šaráda (1963)

Tohle je ta nejlepší kriminálka a nejúžasnější romantika, jakou jsem kdy viděla! Od začátku až do úplného konce jsem nevěděla, jak to doopravdy je, Cary Grant mě dokázal dokonale zmást. Je sice mnohem starší než Audrey, ale díky jeho nekonečnému charisma a častým narážkám na věkový rozdíl mezi oběma partnery mi to vůbec nevadilo, ba naopak. Těšila jsem se na každou další jejich společnou scénu. Audrey Hepburn byla jako obvykle úžasná, tohle je pro mě její nejlepší film! Všechny aspekty tohoto snímku jsou dokonale vyvážené, takže jsem jen seděla se zatajeným dechem a čekala, co přijde, kousajíc se do rtu.. A ta věta na konci: "Doufám, že budeme mít hodně synů, můžeme je pojmenovat po Tobě!"

Nebezpečná metoda (2011)

Hodně jsem se na tento film těšila, ale kvůli zdejšímu hodnocení jsem moc neočekávala, takže vlastně nejsem vůbec zklamaná. Hned v prvním záběru jsem objevila Keiry další tvář a v téhle šílené perverzní roli byla opravdu fantastická!!! Úplně jiná, než jak ji znám z jejích ostatních filmů. Fassbender, Mortensen, Cassel - i oni byli perfektní. Dokonce i většina rozhovorů mě bavila, protože jsem se vždy zajímala o Freudovu práci, ale bylojich docela dost, takže především tomu, připisuji to nízké hodnocení ostatních, jelikož ne každého takové věci zajímají. I já bych asi uvítala více citů a emocí místo rozhovorů Junga s Freudem.. Ale jinak mě film opravdu bavil a budu doufat, že se jeho hodnocení ještě zvýší.. A ta hudba!!!

Pomáda 2 (1982)

Mám ráda muzikály.. Mám ráda motorky.. Mám ráda i původní Pomádu, tak možná proto to celkem vysoké hodnocení.. Taky musím říct, že oběma hlavním představitelům to moc slušelo a příběh se mi taky dost líbil.. Ale některé taneční kreace mě prostě nezaujaly a některé písničky taky ne.. Navíc ten konec, kdy se největší frajírek ze školy chtěl bít a pak se z něj zničehonic stal lidumil.. No nevím, ale čekala jsem něco mnohem horšího.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Nebýt těch trapných hlášek, které se k daným situacím absolutně nehodily, byl by to vážně super film.. Je to prostě hororová komedie, ne klasický horor, proto to beru trochu s rezervou.. Pobavila jsem se a moc se mi líbil příběh.. Amanda Seyfried byla super a Megan Fox se tak nějak dala snést... A trošku přehnané byly ty sexuální scény.. Občas to bylo až trapně erotické, to tvůrci trošku přepískli.. Byla bych ochotná dát filmu i 4*, ale zůstanu u silnějších 3* :)