• Krátkometrážní

Vynález zkázy (1958)

Krása... Jeden z vrcholů české kinematografie vůbec. Nejpoetičtější zpracování verneovek, jaké si vůbec lze představit. Jako by sám Mistr Jules stál po boku Mistra Karla když film točil... Jeho Vynález zkázy předběhl svou dobu o parník - nebo spíš o Nautilus. Myslím, že teprve nyní Tim Burton se začíná na jeho úroveň dorovnávat, ale má k tomu nesrovnatelně jiné prostředky...

Vzkaz (2008) (pořad)

Moc dobrý pořad. Díl s grafikem Oldřichem Kulhánkem: jak ten to má v hlavě srovnaný...

Vzkaz v láhvi (1999)

Napíšu to na rovinu. Dívám se na filmy hlavně kvůli holkám. Jenomže co si mám teď počít s filmem (nebo proboha se sebou?), kde se mi líbili kluci. A to nic proti Robin Wright, která byla báječná. Ale hlavně Paul Newman - to je tak krásnej starej chlap, že to snad ani není možný.

Vzpomínky na Afriku (1985)

Ke Vzpomínkám se mi váže unikátní vzpomínka ... Přijel jsem kdysi v sobotu večer do jakési díry na Vysočině, venku byl mráz a já neměl kde spát. Nakonec se podařilo domluvit, že přespím v kuchyni u takových dvou starých fajn dědulů, byli to bráchové, kterým už zemřely manželky a tak bydleli spolu. Jenomže oni v té kuchyni, kde jsem měl spát, měli televizi a v ní zrovna dávali Vzpomínky na Afriku ... Vidím to před sebou dodnes a nikdy na to nezapomenu - seděli jsme tam všichni tři, zírali na tu černobílou bednu, dědkům tekly slzy jako hráchy, a já, který je ještě před dvěma hodinami neznal, jsem to nevydržel a začal jsem tam normálně bulet a smrkat s nimi ... Jako tři starý plačky...

Zabiják (1993)

Věčná škoda, že Bridget Fonda přestala hrát... Zabiják jen ukazuje, jaký rozsah rolí dokázala uhrát, přesvědčivě a s velkým šarmem. Je takovou "milou Nikitou".

Za humny je drak (1982)

Výborná pohádka s fešnou princeznou Patočkovou a unikátním drakem z Gottwaldova. Vadil mi jen příšerně přehrávající Císler v džínách plísňáčích.

Za kačku svlíkačku (2009) (pořad)

Mno, jako zvuková kulisa k noční práci je to děsivý... Ale pokud se naopak zvuk vypne, tak se na to celkem občas mrknout dá, jen ten děj by tedy mohl mít větší spád :-))

Zaklínač (2001)

Čím raději mám Andrzeje Sapkowského a jeho knížky, tím víc mne štve, jak - jeho vlastní Poláci - výbornou předlohu filmově zprznili... Chtěli natočit úplně všechno, ale výsledkem je nesoudržné a nepochopitelné nic. S uspěchaným dějem a bez vysvětlení základních souvislostí, světa a jeho postav (například příšerně odfláknutý vstup Marigolda na scénu). K tomu strašné dialogy. Hodnotil bych ještě hůře, nebýt jediného, ovšem výrazného plusu - vlastního Geralta v osobě skvělého Michala Žebrowského.

Závislosti (2010) (pořad)

Prý v ČR má problém se odtrhnout od internetu 5% uživatelů. No nevím... By mě zajímalo, jak by to bylo se vzorkem uživatelů ČSFD :-))

Závrať (1958)

Mám rád tyhle pomalé filmy, kdy si stačím v klidu promyslet co asi přijde... Na rozdíl od těch dnešních, kdy klopýtám leckdy i desítky minut za aktuálním dějem :-)