• Krátkometrážní

Nenapravitelný (1975)

Sice se zde vyjímečně nespouští po provazovém žebříku z helikoptéry, ale jinak je v tomto filmu Belmondo ve vrcholné formě. Hýří dokonalými převleky, v jednom z nich je téměř dokonalým panem Tau, včetně deštníku.

Otto Placht - malíř džungle (1999)

Ahoj spolužáku Otto. Vzpomínám, jak jsi při hodinách Základů stavebnictví neustále kreslil svoji ruku. A jak jsi i v zimě nosil jedině krátké kalhoty. Mohlo mne napadnout, že Tvůj život nebude tuctový :-) Držím palce, ať se Ti daří!

Deset stupňů ke zlaté (1975) (pořad)

To byla znalostní soutěž! Obávám se, že dnešní podobné se jí - hlavně vinou všudypřítomné povrchnosti - nemohou ani přiblížit. Kdo chtěl tenkrát postoupit do vyšších kol, musel být v daném oboru skoro profík. Dodnes si vzpomínám na toho gymnazistu, který soutěžil na téma Historie železnic (a taky tam zahrál na piáno Bugatti step). Později se stal mluvčím Českých drah...

Carl a Bertha (2011) (TV film)

Paní Bertha svou legendární jízdou do Pforzheimu odstartovala pozdější neméně legendární dálkové jízdy (později závody) spolehlivosti. To musela být žena! A ten pan Benz, šťastný to muž...

Všechnopárty (2005) (pořad)

Karel Šíp je vtipný a přitom příjemný. A to zdaleka není samozřejmá kombinace. Hosty si vybírá k obrazu svému a tak se prostě na Všechnopárty rád dívám.

Druhá žena (2008)

Drama / Komedie?? Já tedy nic komického neviděl. Ten příběh mi spíš přišel hodně smutný, možná s maličkou troškou naděje na závěr. Ale film je to výborný.

Hračky Jamese Maye (2009) (seriál)

Inu, jsem hračička. Tak jak jinak mohu hodnotit, než pěti hvězdami? James je, alespoň co se hračičkovství týče, jasně moje krevní skupina.

Manéž Bolka Polívky (1987) (pořad)

Teď už to tak sice není, ale pamatuji, jak v osmdesátých letech byla každá nová Manéž velkou a netrpělivě očekávanou událostí.

Jen blázni spěchají (1997)

Něco tak rozkošného se málokdy vidí... (z těch dvou mám tedy více na mysli Salmu).

The Doors (1991)

Dokonalá role pro Vala Kilmera, jenž zde skutečně exceluje. A že to navíc všechno i sám zpívá, pro to ani nemám slov... Jinak tedy vzestup a pád Jima Morrisona fascinuje svou rychlostí. Co vše po té kapele zůstalo, a to existovala jen tři roky...