• Krátkometrážní

Václav (2007)

Kvalitně natočené i zahrané melodrama, kde se ale prakticky nic neděje. Vynikající Trojan v celém filmu zlobí své spoluobčany, ti se pak zlobí na něho a tak pořád dokola. Václav sice slibuje, že ,,všechno bude", ale nakonec i film zůstal jen u toho slibování. Ke konci už si tvůrci s příběhem neví moc rady, a tak film vyšumí do ztracena. Nicméně je to škoda, protože první polovina je skutečně výborně rozehraná.

Austrálie (2008)

Po něčem tak výjimečném jako byl Moulin Rouge mohl jen těžko Luhrmann stvořit něco stejně působivého. Austrálie je poctivě natočená love story, ale bohužel nepřináší zhola nic nového. Tři hodiny utečou jak voda a pořád je na co se dívat. Škoda jen, že to ve výsledku vypadá jako zdlouhavý propagační materiál nějaké cestovky, lákající turisty do země klokanů.

Match Point - Hra osudu (2005)

Nečekaně temné drama, které mě bohužel moc neoslovilo. Na můj vkus je snímek až moc ,chladný´, žádná z postav se mi moc nelíbila a místy jsem se skutečně nudil. Nehledě na to, že příběh plyne zbytečně pomalu a místy mi to přišlo jako prohlídka snobských interiérů. Podle mě je v tom příběhu až moc zloby a negace, čímž se mi do nálady Woody tentokrát netrefil.

Chuckyho sémě (2004)

Křečovité béčko u kterého potěší hlavně sebeironický výkon Jennifer Tilly a několik povedených odkazů.

Juno (2007)

Film stejný jako jeho hlavní hrdinka- sympatický, chytrý, sarkastický a lidský. Ellen Page exceluje a stačí ji k tomu minimum výrazových prostředků. Výborná je i Jennifer Garner, coby upjatá budoucí máma nebo sympatický loser Michael Cera. Diablo Cody si oscara určitě zasloužila, ale do plného hodnocení bohužel Juno ještě kousek chybí.

Podzimní sonáta (1978)

Jednoduché, upřímné a smutné. Mé první setkání s Bergmanem dopadlo skvěle. Po pomalejším rozjezdu následuje drama téměř antických rozměrů a mistrovi k tomu stačí pouze jeden dům, dvě ženy a spousta nevyřčených tajemství. A když ty dvě ženy ještě hrají skvělá Liv Ullmann a legendární Ingrid Bergman ( v jedné ze svých posledních rolí) je o zážitek postaráno.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Není mi deset, a tak mě tahle otravná přehlídka infantilních vtipů nechala docela chladným. Opakovaný vtip není vtipem navíc když ani na poprvé za moc nestál.

Panna a netvor (1978)

Sice to na konec dopadne dobře, ale i tak je to asi ta nejděsivější pohádka, co kdy vznikla. Juraj Herz vždy uměl pracovat s atmosférou a Panna a netvor je skutečně hodně depresivní a strašidelná. Skvělý protipól k načančané verzi od Disneyho.

Důkaz (2005)

Kvalitní drama stojí hlavně na hereckém výkonu Gwyneth Paltrow. Ke konci už sice snímku dochází dech, i tak bych ale nikdy nevěřil, že filmu o matematice a depresích (což jsou dvě věci které nesnáším) někdy dám nadprůměrné hodnocení a ještě se mi bude líbit. To je zásluhou hlavně skvělého scénáře Davida Auburna a všech věrohodných emocí a vztahů, o kterých Důkaz vypráví.

Tajemství nesmrtelných (2002)

Příjemný rodiný snímek na téma, je nesmrtelnost dar nebo prokletí? Odpovědi budeme hledat spolu s nádhernou Alexis Bledel a držiteli oscara Sissy Spacekovou, Ben Kingsleym a Williamem Hurtem v sluncem zalité poetické pohádce od Disneyho.