• Krátkometrážní

Charlieho andílci (2000)

Film stejný jako jeho protagonistky.Sexy!Pohodový! a bez Mozku...

Smallville (2001) (seriál)

Jeden z těch seriálů, na které jsem v mladším věku rád koukal a dnes spíš koukám, že se to ještě točí. Mě Smallville přestal bavit někde okolo páté sezóny, kdy naivita tvůrců začala dosahovat kritické hranice a wtf momentů bylo čím dál víc. Tom Welling je sympaťák a do role Supermana se tipově přesně hodí (možná víc než Brandon Routh nebo Dean Cain) a Kristin Kreuk je neuvěřitelná kočka, škoda že si tvůrci příliš nevěděli s její postavou rady (a to hlavně po nástupu Lois Lane v protivném podání Ericy Durance). Díky několika povedeným prvním dílům, skvělému vizuálu a příjemným hercům mi na mladého Supermana zůstanou hezké vzpomínky. A někdo mi prosím jednou napište, jak to celé skončilo.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Už od dvanácti let je Chrám zkázy můj nejoblíbenější dobrodružný film. Dobyvatelé i Poslední křížová výprava jsou fajn a taktéž 5* filmy, ale Indiho dobrodružství z Indie je prostě moje srdcovka. Je to asi nejdrsnější díl série (scéna se srdcem, uřezané prsty, děti pracující v dolech, opičí mozečky...) ale podle mě zároveň i nejvtipnější (to hlavně díky výstupům Kate Capshaw). A zatímco z ostatních dílů si vybavím jednu dvě scény, tady jich mám několik. I když několik scén balancuje na hranici únosnosti, tak je Temple of Doom tím nejlepším co lze v žánru vidět a podle mě se ,,samozřejmě" jedná o nejlepší díl této skvělé dobrodružné ságy (navzdory všeobecnému mínění...).

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Já se musím Lary trochu zastat. Podle mě to vůbec není, tak špatné jak se píše tady okolo. Děj skvěle odsýpá, akční scény jsou nápadité a celkově má film dobrou atmosféru. Angelina se pro tu roli snad narodila a skvěle ji sekunduje i (před bondovský) Daniel Craig nebo komická dvojice Taylor&Barrie. Příběh má svoje trhliny, ale to mi nevadilo, když jsem na tom byl v jedenácti v kině a nevadí mi to ani teď, když si Tomb Raider pustím v televizi.

Přátelé (1994) (seriál)

Tohle nepotřebuje delší komentář. S Přáteli jsme koukali na pobřežní hlídku, zpívali (Smraďochu, smraďochu...), pili kafe u Gunthera, pozorovali tlustýho naháče, rovnali ručníky do jedenácti kategorií (každodenní použití, host, vzácný host...), viděli jsme jak striptér plakal, jako duch jsme se účastnili lesbické svatby, přišli jsme na to že Joker je Poker s J...A už jsme vám někdy vyprávěl, jak jsem prošel západní Evropu? Takhle bych mohl pokračovat do nekonečna. Po těch deset let jsme se stali součástí života nejlepších Přátel na světě, jejichž humor snad nikdy neomrzí. Možná to někomu může znít nadneseně, ale tohle je opravdu nejlepší seriál, co jsem kdy viděl. Friends navždy.

Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

Zřejmě jediný televizní kriminální seriál, který si mě získal. Je až neuvěřitelné, že i po deseti letech jsou tvůrci schopni (Anthony E. Zuiker je machr) vymýšlet stále nové a originální zápletky. CSI: Las Vegas neřeší osobní životy hrdinů, ale soustředí se především na samotné vyšetřovaní vražd, kdy po devíti odkoukaných řadách mám pocit, že bych se klidně mohl stát členem Grissomova týmu. Což je mimochodem jedna z mých nejoblíbenějších seriálových postav. Své původní hodnocení, musím změnit na čistých pět, protože v posledních řadách nabrala Kriminálka takové otáčky, že jdu do kolen. Sice se mi nepodařilo vypěstovat si na seriálu pravidelnou závislost, ale na tu hodinu mě vždy zabaví spolehlivě.

Matrix (1999)

Ve všech ohledech dokonalý sci-fi film. Nikdy nezapomenu na tu chvíli, kdy mi asi po třetím zhlédnutí docvaklo, o čem že to vlastně je. Většina amerických akčních filmů má ten problém, že samotnou akci využívá jako samoúčelnou vizuální atrakci, na úkor přiběhu. U Matrixu jsou ale všechny ty digitální triky (bullet-time) a perfektní akční scény proto, aby podpořili příběh. Bratři Wachowští se nesmazatelně zapsali do dějin kinematografie a do mé top10. Protože co když všechno okolo je jen iluze?

Sin City - město hříchu (2005)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, i s vědomím všech rozporů. Sin City má ubíjející tempo, místy vyznívá poněkud prkenně a obsahuje spoustu brutálních scén. Pro většinu diváků nestravitelná podívaná. Já byl ale před pár lety v kině upřímně pohlcen amorálně zkaženým městem, kde zabít člověka, je stejná samozřejmost jako si namazat chleba k snídani. Šílené a rozporuplné postavy si mě získaly. Miluju postavu klaďase Johna Hartigana a zároveň fandím i smrdutému žlutému parchantovi. Proč? Protože je to jedna velká nadsázka, nahlédnutí do nerealisticky zvráceného světa, při jehož sledování se vaše temnější já usmívá blahem. Navíc ta dokonale propracovaná vizuální stránka, hvězdné obsazení a hudba. Sin city, už teď se těším na další návštěvu.

King Kong (2005)

Nádherná pohádka, se skvělou Naomi Watts, úchvatným veleopem a srdcervoucím koncem. Nenudil jsem se ani minutu (i při tak dlouhé stopáži). Peter Jackson je skvělý vypravěč a můj nejoblíbenější režisér a tímhle velkofilmem mě opět dostal na kolena.