• Pohádka

Ranhojič (2013)

Pěkná multikulturní pohádka pro dospělé plná krásných myšlenek a dobrých skutků. Bohužel, takhle to ve skutečnosti není, jasný pane.

Svatojánský věneček (2015) (TV film)

Přes vědecko-technický bacil, má tato pohádka velmi příjemný slovní humor a vlastní originální myšlenku. Ivan Trojan ve své postavě exceluje a nemohu popřít, že báječné obsazení herců vytváří až domácké prostředí. Pokud máte pocit, že jste mezi svými, máte právo leccos odpustit.

Velká vánoční jízda (2011)

Jeden z dalších návodů, jak dále zesměšňovat postavu svatého Mikuláše alias Santa Clause. Snad výměna kněžského roucha za kožíšek z reklamy na Coca-Colu, budí nutkání dělat neustále z této osoby bláznivého tupce. Americká vánoční tvorba pro děti se často pohybuje na hraně nevkusu, ale tento film už zakopl a zřítil se přes okraj.

V srdci moře (2015)

Přestože příběh souboje dvou ambiciózních mužů je již ošoupaný jako starý manchester a dialogy byly často spíše odříkány než prožity, já si užil krásnou podívanou. Miluji moře a oceány, jsem okouzlen něžností plachetnic a žasnu nad majestátností mořských tvorů. To vše byla vzácná ambra, která vydatně naplnila soudek mé spokojenosti. Nenechte se však ukolébat vlnami Pacifiku, ve skutečnosti jde o velmi krutý a tragický příběh.

Sia - Chandelier (2014) (hudební videoklip)

Dech beroucí krása, smutná i kouzelná, jako text této dojemné písně. Fascinován až démonickým vzezřením mladé umělkyně, nemohu najít jiného příměru než… padlý anděl v choreografickém bolestném letu životem.

Panenství a kriminál (1969)

Rozverné povídání o spratkovi, který by zasloužil vyhrnout sukni a sešvihat prdel rákoskou, až by si týden nesedl. A tohle máš Ladiku za všechny své filmové nevěry :-).

Poklad pana Arna (1967)

Ponurá pověst ze studených krajin o hrůzném krveprolití, lásce a pomstě, vyprávěná za hukotu ledových větrů. Jeden z nejúžasnějších animovaných hororů, které jsem kdy spatřil. Fascinující hlas Václava Vosky okouzluje i děsí.

Domácí péče (2015)

Mozaikou smutných lidských osudů se vine tragédie ženy v bezvýchodné situaci. Poklidný venkovský příběh o lidském neštěstí ve světě, kde materialismus a duševno vchází ve střet. Možná účelová hořká tragikomedie, která ovšem dokáže vzít za srdce.

Cesta na jihozápad (1989)

Tohle rozhodně není film pro hnidopichy a věčné kverulanty, ale mně přinesl osvěžující potěšení. Výběr chlapáků československého filmu se zde úspěšně popral s tématem, které je tak vzdálené našim krajinám. Zajímavý příběh odvahy a dobrodružství v peřejích průzračných řek a ve stínu skalistých hor.

Hlídač č. 47 (2008)

Anděl smrti rozprostírá své perutě nad osudy hrdinů válečných tragédií a doprovází tento citově hluboký příběh o zradě a lásce. Velmi pěkně udělaný film z prostředí střetu válečných hrůz a pokřiveného života navrátivších veteránů, jejichž tragédie nebudou nikdy pochopeny.