MontyBrogan

FilmVoyeur

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 14.10.2018  16:45
    Nebojsa (1988)

V pohode rozprávka, až na to, že zakliata princezná miestami pôsobila ako strojca všetkého zla. Vždy, keď ten démon niečo vyviedol, bola tam aj ona. Ako keby chcela Ondra k nemu prilákať. Vysvetlením má byť, že zloduch ju na to zneužíval. Ale čo tá lesná babička? Ako to, že vtedy nebola v moci zla? Ja by som jej neveril, milé deti.

• 3.10.2018  22:34

Človek sa učí celý život. Ak žije dosť dlho, tak spoločnosť s ním. A keď má šťastie, dožije sa aj zmien v jeho prospech. Nič nové pod slnkom. Ale feel good film to nepochybne je. Až sa čudujem, že ho nenatočil Rob Reiner. Neskôr sa však aj jemu spojili cesty s Morganom Freemanom. A nie raz. Pre mňa to boli dokonca lepšie skúsenosti než táto oscarovka. Ale to už je iný príbeh.

• 1.10.2018  14:10

Psychologický ponor do zbližovania sa s nebezpečenstvom. Na jednej strane snaha zachrániť sa, na druhej chuť sebe aj ostatným dokázať, že sa tomu dá vzoprieť, dokonca možno vyrovnať. Trochu jednoduchšie bol podobný konflikt zobrazený v novšom Truth or Consequences.

• 27.9.2018  00:11
    To (TV film) (1990)

Bromance! To je dôvod, prečo sa mi žiadna detská scéna nezdala byť navyše. V dospelosti to už fungovalo menej. Ani sa nečudujem. Za 30 rokov zostarne všetko, okrem vnútorných démonov, keď im stačí strach ako jediná potrava.

• 20.9.2018  23:17
    Zmizelá (2012)

Príbeh jednej emancipovanej traumy, ktorá slušne vyjebala s obomi stranami zákona.

• 16.9.2018  22:07
    Hunger Games (2012)

Hlavná hrdinka je tu odvážnejšia než dať si burčiak z Limbachu v posledný večer tohtoročnej Lodenice a hľadať v tom blate čistú Toi Toiku. Inak dlhý predlhý úvod nie je ani tak nudný ako trápny. Elizabeth Banks nastrojená na štýl Srdcovej kráľovnej pripomínala, že tvorcom šlo o excentrický zjav á la Helena Bonham Carter, ktorá by im na to však nikdy nekývla. Ale Stanley Tucci bol obsadený dobre. A nemilosrdné scény občas prekvapili. Len meniť pravidlá po 70 rokoch by asi len tak neprešlo.

• 14.9.2018  00:42

Keď polícia ani rodina neprehľadá dom po nezvestnej, a jeho ďalšie obyvateľky po zmiznutí spolubývajúcej z neho neodídu, je to raj pre vraha. Nehovoriac o ďalších podivnostiach, ktoré trpeli nájomníčky internátu v čase Vianoc, keď sa mohli zbaliť a ísť domov.

• 21.8.2018  23:29
    Lady Bird (2017)

Ako keby sme sa dočkali hranej Darie a nebol by to trapas. V rámci možností paráda.

• 4.8.2018  19:34

Buckaroo Banzai je tajný agent a vedec zároveň, čo je pre film potrebné. Ale načo bol okrem toho ešte aj rocková hviezda a neurochirurg, to sa asi nedozvieme. Ak tvorcom hlavný hrdina nepripadal prekombinovaný, a nevšimli si, že sa im ďalšie jeho profesie nepodarilo rozvinúť, asi im chýba súdnosť. Chápal by som to jedine, keby sa jednalo o pilot k seriálu.

• 4.8.2018  19:01
    Wonder Woman (2017)

Chris Pine musí mať fakt slušné vybavenie, keď bohyňa-Amazonka začne po stretnutí s ním tvrdiť, že len láska môže spasiť svet.

• 16.7.2018  01:18
    Amblin' (1968)

Stretnúť a spoznať / odísť a opustiť. To sú štyri (ná)ročné obdobia medziľudských vzťahov. Či už na diaľnici, na púšti, na mori, na chvíľu či navždy.

• 10.7.2018  21:53

Film ako chlap na párty, ktorý sa pokúša o nekorektný humor, a aj by mal úspech, keby ho zakaždým partnerka pod stolom nekopla do členku a nezašepkala so sileným úsmevom, aby jej prestal robiť hanbu. Keby tá toľko spomínaná satira vydržala, mohlo sa jednať o dobrú komédiu. Každý politik a novinár si tu ale vstúpi do svedomia, a opilecký vidlák s nadpriemerne inteligentnou dcérou tiež, aby to nakoniec zahrali do najalibistickejšieho autu, aký kedy scenárista vyprstil do svojej klávesnice. Vyznenie, že hlavné je mať konečne zásady, no už je jedno, aké, vedieť sa rozhodnúť, ale už nezáleží na tom, ako, obstojí v reálnom živote jedine tak pre rozprávku na dobrú noc o dôležitom poslaní zavlažovača dažďových pralesov.

• 5.7.2018  13:00
    Bunraku (2010)

Celkom cool origami, pripomínajúce Sin City a Kill Bill, ako aj ich inšpiračné zdroje. Avšak jeden horiaci šíp spôsobil veľký fail na inak dobre našliapnutej ceste za spravodlivosťou, kvôli ktorému sa stal príbeh obeťou štýlu.

• 28.6.2018  00:09
    Noc nevěsty (1967)

Väčšinou býva filmový príbeh buď tichý a lyrický, alebo plný veľkohubých postáv a ich explicitných konfliktov. Noc nevesty je jedno aj druhé. A preto mi moc nesadla. Možno aj kvôli obdobiu a prostrediu, ktoré nemám zažité a zjavne ani dostatočne zmapované, lebo som sa tu strácal, ako keby ma súdruhovia poslali na polnočnú omšu vítať slnko.

• 24.6.2018  21:46
    Taxi 121 (2016)

Prvá polovica filmu sa snaží zobraziť každodenný život taxikára v kulisách pražskej atmosféry, no zanecháva skôr hustý smog kŕčovitosti. Problém je možno v striedaní sa rôznych postáv v podaní zákazníkov, nie však rovnako schopných hercov, ako sú tí, ktorí ostali v užšom výbere pre hlavné úlohy. No potom nasleduje výborne gradovaný, mrazivý thriller, čo by mohlo zapríčiniť impulzívne veľmi vysoké hodnotenie, keby som zabudol, ako sa všetko začalo. Naťahovaný koniec ale prinesie pár rozporuplných momentov, ktoré to zdarne pripomenú. Na neštudentský debut ide aj tak o výnimočný počin.

• 19.6.2018  21:32
    Anon (2018)

Mozog je záložné úložisko. A prenos dát nikdy nebol jednoduchší. Peňaženka sa stala nepotrebnou. Ďalšia moderná variácia na Orwellove zrušenie súkromia. Miestami chladné a nedovysvetlené. Inokedy ako prvýkrát vidieť Matrix.

• 26.5.2018  18:40
    Sidney Hall (2017)

Neveril som, že Wolverine Lerman počas filmu dospel, darmo vyzeral ako zanedbaný Jared Leto. Tvorcovia sa snažili využiť kontrast mladíckeho vzhľadu s jeho reálnym vekom na to, aby mohol hrať postavu v puberte aj v dospelosti, no vyzretý prejav mu ešte moc nešiel. Napriek tomu som scenáru zožral všetky návnady a tešil som sa na odhalenie tajomstiev jednotlivých dejových línií. Vo filme zhorelo dosť príbehov. Jeho scenár by som k nim však nepridal.

• 15.5.2018  23:26

Príklad uveriteľnosti, resp. jej zanedbateľného podielu na blábolovitosti: ruský mafián bojuje v zasneženom alpskom lese hore bez, asi len aby bolo vidieť jeho drsné tetovania. Už mu zastrelili dvoch kolegov, tak si radšej zvolí boj holými rukami (doslova). Alebo, ako by povedal ruský gangsterský disident Stellan Skarsgård, "What The Fuck?!"...

• 24.4.2018  00:02

Hudba so silným emocionálnym dopadom. A hlavne obrazová autenticita nevšednosti. Chalan robí nič nehovoriace kotrmelce vo vzduchu, na doslovnosť však nepomyslím, kým film vyvoláva pocit svedectva zázraku.

• 23.4.2018  19:31
    Mečenosec (2006)

Byť superhrdinom v Rusku nie je až tak super, ale povedzme teda, že sa jedná o človeka so zvláštnou schopnosťou penetračného charakteru. Jeho univerzum je povrchné a zážitky opradené západným klišé. Na vizuálnych efektoch sa nechutne šetrí, čo má kompenzovať prehaný gore. Ale kvôli zaujímavej atmosfére to za pozretie stojí.

• 21.4.2018  23:17
    Bez záznamu (2012)

Núka sa porovnanie s Bastille Day. V tom prípade je skóre Londýn vs. Paríž 1:0.

• 16.4.2018  18:39

Toto už hraničí s elitárskym brakom. Povýšenosť a ponižovanie chudobných ľudí síce strieda dôraz na pokrytectvo nóbl pána z vyššej spoločnosti v podobe Oldřicha Nového, ktorý sa občas preriekne a použije sám nevhodný výraz, ale celé je to zase výmysel a faloš (že som sa nenechal odradiť názvom). Síce zo strany Věry Ferbasovej, ktorá ma k filmu priviedla, ale či už sa pretvaruje muž, žena alebo rodičia jedného z nich, nič to nemení na veci, že ide o ďalší čs pamätnícky film, ktorý pôsobí dojmom, ako keby bohatí nemohli prichádzať do trápnych, resp. všeobecne komediálnych situácií nedobrovoľne, teda mimo nejakého vopred dohodnutého plánu.

• 15.4.2018  11:05

Nájsť si cestu k postave Rachel Weisz chvíľu trvá. Prísť na chuť filmu tiež. Chce to trpezlivosť a toleranciu. Určite neriešiť jej dobrodružnú minulosť dúfaním v detektívku. Psychologicky je však príbeh zvládnutý skvele. Hlavne vďaka minimalizmu, ktorý nenúti z nikoho dolovať prvoplánové emócie, ale necháva hlavnú dvojicu podať výborný výkon civilného herectva.

• 10.4.2018  23:34
    Cartouche (1962)

Záver predstavoval aspoň čiastočné vytriezvenie z naivnej veselohry o tom, ako francúzski Bud Spencer a Terence Hill 18. storočia stretnú Frantíka Robina Hooda, ktorý mohol mať všetko, keby mu nechýbal lepší vkus na ženy. Občas mám pocit, že tieto výpravné maškarády sa točili len preto, že historické uniformy a večerné róby vyzerajú pekne farebne. Fakt díky za mrazivý koniec.

• 6.4.2018  14:40
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

"Omylom som toho medveďa natočil. Niekedy sa mi totiž pletie flinta s kamerou. Napríklad na svadbe..." Trefný humor, ktorý by sa mal tesať. Ideálne rovno do hláv neschopných autorov našich pokusov o sitcomy.

• 31.3.2018  14:26

Oddychovka, ktorá nenadchne a neurazí. Truda Grosslichtová zaujala ženským pôvabom, aj napriek noseniu polopánskych oblekov. Záverečnú konšpiráciu tradičnej rodiny si ale tvorcovia mohli odpustiť. Falošnosť pôsobí horšie ako úprimný vzťah s človekom pochybnej minulosti. V dobe vzniku to zjavne bolo vnímané opačne.

• 30.3.2018  00:08
    Tvář vody (2017)

Týchto 50 odtieňov zelenej má lákavú atmosféru a zaujímavé kombo charakterov, no to je asi tak všetko. Príbeh, ktorý by som najskôr označil za zvrátenú rozprávku, môžete buď akceptovať alebo vysmiať.

• 26.3.2018  20:12
    Koule (1998)

Total mindfuck na postavy, nie však na divákov. Premyslené a prehľadné sci-fi zároveň.

• 16.3.2018  18:48
    Spiklenci (1996)

Oplatí sa vidieť, ak chcete byť svedkom premeny Whoopi Goldberg na voskovú figurínu Marlona Branda. Inak neoriginálna skoro komédia s posolstvom jasným hneď od začiatku.

• 1.3.2018  14:40
    Únos (2017)

A o 20 rokov, keď si trúfnu točiť aspoň trochu pravdivo o Kuciakovej smrti, sa môžeme tešiť na ďalší fakt dobrý slovenský film.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33