MontyBrogan

okres Bratislava
FilmVoyeur

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 4.8.2018  19:34

Buckaroo Banzai je tajný agent a vedec zároveň, čo je pre film potrebné. Ale načo bol okrem toho ešte aj rocková hviezda a neurochirurg, to sa asi nedozvieme. Ak tvorcom hlavný hrdina nepripadal prekombinovaný, a nevšimli si, že sa im ďalšie jeho profesie nepodarilo rozvinúť, asi im chýba súdnosť. Chápal by som to jedine, keby sa jednalo o pilot k seriálu.

• 4.8.2018  19:01
    Wonder Woman (2017)

Chris Pine musí mať fakt slušné vybavenie, keď bohyňa-Amazonka začne po stretnutí s ním tvrdiť, že len láska môže spasiť svet.

• 16.7.2018  01:18
    Amblin' (1968)

Stretnúť a spoznať / odísť a opustiť. To sú štyri (ná)ročné obdobia medziľudských vzťahov. Či už na diaľnici, na púšti, na mori, na chvíľu či navždy.

• 10.7.2018  21:53

Film ako chlap na párty, ktorý sa pokúša o nekorektný humor, a aj by mal úspech, keby ho zakaždým partnerka pod stolom nekopla do členku a nezašepkala so sileným úsmevom, aby jej prestal robiť hanbu. Keby tá toľko spomínaná satira vydržala, mohlo sa jednať o dobrú komédiu. Každý politik a novinár si tu ale vstúpi do svedomia, a opilecký vidlák s nadpriemerne inteligentnou dcérou tiež, aby to nakoniec zahrali do najalibistickejšieho autu, aký kedy scenárista vyprstil do svojej klávesnice. Vyznenie, že hlavné je mať konečne zásady, no už je jedno, aké, vedieť sa rozhodnúť, ale už nezáleží na tom, ako, obstojí v reálnom živote jedine tak pre rozprávku na dobrú noc o dôležitom poslaní zavlažovača dažďových pralesov.

• 5.7.2018  13:00
    Bunraku (2010)

Celkom cool origami, pripomínajúce Sin City a Kill Bill, ako aj ich inšpiračné zdroje. Avšak jeden horiaci šíp spôsobil veľký fail na inak dobre našliapnutej ceste za spravodlivosťou, kvôli ktorému sa stal príbeh obeťou štýlu.

• 28.6.2018  00:09
    Noc nevěsty (1967)

Väčšinou býva filmový príbeh buď tichý a lyrický, alebo plný veľkohubých postáv a ich explicitných konfliktov. Noc nevesty je jedno aj druhé. A preto mi moc nesadla. Možno aj kvôli obdobiu a prostrediu, ktoré nemám zažité a zjavne ani dostatočne zmapované, lebo som sa tu strácal, ako keby ma súdruhovia poslali na polnočnú omšu vítať slnko.

• 24.6.2018  21:46
    Taxi 121 (2016)

Prvá polovica filmu sa snaží zobraziť každodenný život taxikára v kulisách pražskej atmosféry, no zanecháva skôr hustý smog kŕčovitosti. Problém je možno v striedaní sa rôznych postáv v podaní zákazníkov, nie však rovnako schopných hercov, ako sú tí, ktorí ostali v užšom výbere pre hlavné úlohy. No potom nasleduje výborne gradovaný, mrazivý thriller, čo by mohlo zapríčiniť impulzívne veľmi vysoké hodnotenie, keby som zabudol, ako sa všetko začalo. Naťahovaný koniec ale prinesie pár rozporuplných momentov, ktoré to zdarne pripomenú. Na neštudentský debut ide aj tak o výnimočný počin.

• 19.6.2018  21:32
    Anon (2018)

Mozog je záložné úložisko. A prenos dát nikdy nebol jednoduchší. Peňaženka sa stala nepotrebnou. Ďalšia moderná variácia na Orwellove zrušenie súkromia. Miestami chladné a nedovysvetlené. Inokedy ako prvýkrát vidieť Matrix.

• 26.5.2018  18:40
    Sidney Hall (2017)

Neveril som, že Wolverine Lerman počas filmu dospel, darmo vyzeral ako zanedbaný Jared Leto. Tvorcovia sa snažili využiť kontrast mladíckeho vzhľadu s jeho reálnym vekom na to, aby mohol hrať postavu v puberte aj v dospelosti, no vyzretý prejav mu ešte moc nešiel. Napriek tomu som scenáru zožral všetky návnady a tešil som sa na odhalenie tajomstiev jednotlivých dejových línií. Vo filme zhorelo dosť príbehov. Jeho scenár by som k nim však nepridal.

• 15.5.2018  23:26

Príklad uveriteľnosti, resp. jej zanedbateľného podielu na blábolovitosti: ruský mafián bojuje v zasneženom alpskom lese hore bez, asi len aby bolo vidieť jeho drsné tetovania. Už mu zastrelili dvoch kolegov, tak si radšej zvolí boj holými rukami (doslova). Alebo, ako by povedal ruský gangsterský disident Stellan Skarsgård, "What The Fuck?!"...

• 24.4.2018  00:02

Hudba so silným emocionálnym dopadom. A hlavne obrazová autenticita nevšednosti. Chalan robí nič nehovoriace kotrmelce vo vzduchu, na doslovnosť však nepomyslím, kým film vyvoláva pocit svedectva zázraku.

• 23.4.2018  19:31
    Mečenosec (2006)

Byť superhrdinom v Rusku nie je až tak super, ale povedzme teda, že sa jedná o človeka so zvláštnou schopnosťou penetračného charakteru. Jeho univerzum je povrchné a zážitky opradené západným klišé. Na vizuálnych efektoch sa nechutne šetrí, čo má kompenzovať prehaný gore. Ale kvôli zaujímavej atmosfére to za pozretie stojí.

• 21.4.2018  23:17
    Bez záznamu (2012)

Núka sa porovnanie s Bastille Day. V tom prípade je skóre Londýn vs. Paríž 1:0.

• 16.4.2018  18:39

Toto už hraničí s elitárskym brakom. Povýšenosť a ponižovanie chudobných ľudí síce strieda dôraz na pokrytectvo nóbl pána z vyššej spoločnosti v podobe Oldřicha Nového, ktorý sa občas preriekne a použije sám nevhodný výraz, ale celé je to zase výmysel a faloš (že som sa nenechal odradiť názvom). Síce zo strany Věry Ferbasovej, ktorá ma k filmu priviedla, ale či už sa pretvaruje muž, žena alebo rodičia jedného z nich, nič to nemení na veci, že ide o ďalší čs pamätnícky film, ktorý pôsobí dojmom, ako keby bohatí nemohli prichádzať do trápnych, resp. všeobecne komediálnych situácií nedobrovoľne, teda mimo nejakého vopred dohodnutého plánu.

• 15.4.2018  11:05

Nájsť si cestu k postave Rachel Weisz chvíľu trvá. Prísť na chuť filmu tiež. Chce to trpezlivosť a toleranciu. Určite neriešiť jej dobrodružnú minulosť dúfaním v detektívku. Psychologicky je však príbeh zvládnutý skvele. Hlavne vďaka minimalizmu, ktorý nenúti z nikoho dolovať prvoplánové emócie, ale necháva hlavnú dvojicu podať výborný výkon civilného herectva.

• 10.4.2018  23:34
    Cartouche (1962)

Záver predstavoval aspoň čiastočné vytriezvenie z naivnej veselohry o tom, ako francúzski Bud Spencer a Terence Hill 18. storočia stretnú Frantíka Robina Hooda, ktorý mohol mať všetko, keby mu nechýbal lepší vkus na ženy. Občas mám pocit, že tieto výpravné maškarády sa točili len preto, že historické uniformy a večerné róby vyzerajú pekne farebne. Fakt díky za mrazivý koniec.

• 6.4.2018  14:40
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

"Omylom som toho medveďa natočil. Niekedy sa mi totiž pletie flinta s kamerou. Napríklad na svadbe..." Trefný humor, ktorý by sa mal tesať. Ideálne rovno do hláv neschopných autorov našich pokusov o sitcomy.

• 31.3.2018  14:26

Oddychovka, ktorá nenadchne a neurazí. Truda Grosslichtová zaujala ženským pôvabom, aj napriek noseniu polopánskych oblekov. Záverečnú konšpiráciu tradičnej rodiny si ale tvorcovia mohli odpustiť. Falošnosť pôsobí horšie ako úprimný vzťah s človekom pochybnej minulosti. V dobe vzniku to zjavne bolo vnímané opačne.

• 30.3.2018  00:08
    Tvář vody (2017)

Týchto 50 odtieňov zelenej má lákavú atmosféru a zaujímavé kombo charakterov, no to je asi tak všetko. Príbeh, ktorý by som najskôr označil za zvrátenú rozprávku, môžete buď akceptovať alebo vysmiať.

• 26.3.2018  20:12
    Koule (1998)

Total mindfuck na postavy, nie však na divákov. Premyslené a prehľadné sci-fi zároveň.

• 16.3.2018  18:48
    Spiklenci (1996)

Oplatí sa vidieť, ak chcete byť svedkom premeny Whoopi Goldberg na voskovú figurínu Marlona Branda. Inak neoriginálna skoro komédia s posolstvom jasným hneď od začiatku.

• 1.3.2018  14:40
    Únos (2017)

A o 20 rokov, keď si trúfnu točiť aspoň trochu pravdivo o Kuciakovej smrti, sa môžeme tešiť na ďalší fakt dobrý slovenský film.

• 19.2.2018  19:05
    Wakefield (2016)

Tulák dobrovoľník, bezdomovec na dobu určitú. Môže však denne vidieť svoju polonahú ženu v okne. Trochu idealizovaný únik z reality s trefnými vnútornými monológmi protagonistu. Sen každého skrytého asociála.

• 16.2.2018  17:26

Niť z prízrakov? Skôr pohľad na prízraky vzťahov cez pevné lano krajčírsko-návrhárskej profesie, ktoré zaťahuje slučku okolo krku tomu slabšiemu či poddajnejšiemu z partnerov. Je to pekný film, PTA to inak ani nevie, ale zase sa netvárme, že objavil panovačnosť.

• 13.2.2018  00:36

Nejak sa pozabudlo na detailnejšie vykreslenie postavy Magdy Vášáryovej. Je smutné, že jediná žena, ktorá tu nepôsobí ako kurva, zohráva len úlohu kuchynského robota bez osobnosti. Ale poetika detskej duše podarená. Vidno, že autor nezabúda, odkiaľ pochádza, aj keď ide o miesto, ktoré nestálo za veľa.

• 9.2.2018  00:19

Najväčší problém vidím jednoznačne v tom, čo tu nevidím. S postavami sa ledva letmo zoznámime, keď vypadne prúd a začnú na seba kričať po tme menami, prípadne len inštinktívne bojovať o život. Zatiaľ čo divák môže rovnako inštinktívne odhadovať, čo sa komu práve stalo.

• 29.1.2018  19:48
    Baby Driver (2017)

Ok, keby som bol na soudtrackovej databáze, dám poctivé štyri. Scenár mi však miestami prišiel tak žalostný, že som čakal na nejakú brutal scénu, ktorá sa zapíše do filmovej histórie, aby mi zalepila hubu. Ale nič také, akurát solídna akcia, bez ktorej by to hádam ani nešlo natočiť. Čo mi teda vadilo? Lily James začne spievať do diktafónu človeku, ktorého pozná doslova päť sekúnd a to ako zákazníka. Jon Hamm selektívne imúnny voči prekážkam (v podobe vzdialenosti, zranenia alebo obkľúčenia políciou) asi na takej úrovni uveriteľnosti, ako keby vlastnil teleport. No tí dvaja mi môžu byť celkom ukradnutí, keby však nebola nezmyselne napísaná ešte aj postava najserióznejšieho herca filmu. Kevin Spacey prinúti Babyho ostať pri jeho špinavej práci so slovami, že mu snáď nemusí pripomínať, ako by v opačnom prípade ublížil všetkým, ktorých miluje. Zatiaľ čo neskôr sa nad ním zľutuje a vlastne sa kvôli nemu obetuje, pretože hádajte čo - uvidí ho s holkou a vraj bol tiež raz zamilovaný. Preto mu pomôže po tom, ako ho Baby podrazil! Zrazu úplne iný človek je z neho. Neuveriteľné, ako sa dá toto zožrať divákmi len preto, že film pôsobí cool.

• 28.1.2018  19:44

Ďalší Funny Games/Borgman style o zosobnenej nemilosrdnosti, ktorá má nad postavami bezmedznú moc. Po predošlom dobrodružnejšom dystopickom filme sa Lanthimos vracia skôr k cynickému snobizmu, ktorý ale má schopnosť uhranúť. Nič pre divákov, ktorých to zvykne nasrať či uraziť.

• 19.1.2018  16:38

Asi som to nepochopil. Ako by mala slúžiť Alexejova neskonalá arogancia na otváranie očí ostatným? Komu tým prospeje... Jedine, ak ide o príliš presvedčivú satiru o pokrytectve.

• 11.1.2018  23:31

Starší pán s tak vybranými spôsobmi, že z neho mohol byť dobrý Hannibal Lecter. A dievča s rozkročenou náručou, napriek ktorej nemá ani základný inštinkt.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32