MontyBrogan

FilmVoyeur

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 15.12.2018  15:27
    Gotti (2018)

Rutinné svedectvo o americkom kulte osobnosti s pár podarenými hláškami, ktoré sú v podobnom filme už povinnosťou.

• 14.12.2018  21:51
    Váha vody (2000)

Čo sa stalo na ostrove, ostane na ostrove. Ale pozor na vodu, tá je ako pravda, nemôžeme si byť nikdy istí, čo vyplaví na povrch a čo pochová.

• 9.12.2018  00:28
    Fotograf (2015)

Z niektorých komentárov som sa dočítal, že film, na ktorom sa Saudek sám podieľal, nie je hoden umelca Saudkovho formátu. To už môžete rovno napísať, že ho poznáte lepšie ako sa pozná on sám. Ináč kritikove slová na výstave tej mrchy boli trefné - priemernosť na rozdiel od geniality nikoho nesere...

• 6.12.2018  21:28

Istú chuť po slobode a smäd za mladosťou sme tu vidieť mohli, ako býva, myslím, u Kachyňu zvykom. Zvyšok je ale afektovaný anti-príbeh o nezodpovednom umelcovi na úradníckej pozícii, ktorý dokazuje, že blbí majú šťastie.

• 18.11.2018  11:14

Sen každej americkej ženy, nechať sa ošukať vychudnutým šesťdesiatnikom vo vypĺznutom kabáte Santa Clausa. Kľudne na ulici alebo na záchode, veď jeho neoholený ksicht páchnuci chľastom má nepochybne čaro. Keby to niekomu náhodou nestačilo, nosí so sebou černošského liliputána a basistku na dôchodku s námorníckymi tetovaniami. V prvej časti, kde bol mladší a jeho šarm uveriteľnejší, si paradoxne za sex občas aj platil. A žena, ktorú zbalil, mala úchylku na uniformy. Tu už sa však musí jednať o vianočný zázrak.

• 17.11.2018  15:33
    matka! (2017)

Psychologické exploitation, na aké sme zvyknutí od Hanekeho či Lanthimosa, no ich filmy ma nikdy takto nepohltili. Jedná sa o masaker biblických rozmerov, ktorý nemusia za rúhanie považovať len veriaci, ale aj ateisti majúci aspoň trochu radi život. A to je pre mňa horor ako má byť. Surrealistický trip, kde nočná mora a prebudenie znamenajú rovnaký teror. Niečo ako dvojhodinová poukážka na schizofréniu.

• 5.11.2018  23:29

Zatiaľ čo prvá časť bola podarená krimi-komédia a druhá priemerná detektívka, tretia má z každého trochu, no charakter zápletky aj prevedenie jej rozuzlenia je asi na úrovni Scooby-Doo.

• 25.10.2018  21:22
    Poét (2017)

Najnižšia úroveň veršov, akú si viem predstaviť. A pritom všetci moji imaginárni kamaráti hovoria, že mám dobrú predstavivosť.. Že sa na to prepožičali Dan Pánek a Ondřej Kos, tvorcovia seriózneho filmu Taxi 121, je mi záhadou. Ale môže byť nakrútený ako od Lubezkiho, aj tak sa bude jednať o plytký žvást bez akejkoľvek pridanej hodnoty. Radovan Masár má dobrý hlas, mohol by robiť dabing, ale poézia ako od 15-ročného, zaseknutá medzi mantinelmi pár motivačných klišé, to je hnus, ktorý dostal filmovú podobu asi len zo známosti. Za tých 12 minút som sa musel niekoľkokrát ošívať od hanby a ani neviem, prečo som vydržal do konca. Nechcem nikoho hejtiť, ale myslím, že komentár vystihne dôvod na hodnotenie lepšie ako lakonická jedna hviezda.

• 21.10.2018  15:03

Mám rád filmy z amerického prostredia, no jedna z vecí, ktoré mi na nich vždy vadili, sú študentské spolky s ich rituálmi a elitárstvom. Táto komédia aspoň ukazuje, že či už ich tvoria impotentní športovci, vojenské gumy alebo flákači v hlavných úlohách, všetci sú rovnako dementní.

• 14.10.2018  16:45
    Nebojsa (1988)

V pohode rozprávka, až na to, že zakliata princezná miestami pôsobila ako strojca všetkého zla. Vždy, keď ten démon niečo vyviedol, bola tam aj ona. Ako keby chcela Ondra k nemu prilákať. Vysvetlením má byť, že zloduch ju na to zneužíval. Ale čo tá lesná babička? Ako to, že vtedy nebola v moci zla? Ja by som jej neveril, milé deti.

• 3.10.2018  22:34

Človek sa učí celý život. Ak žije dosť dlho, tak spoločnosť s ním. A keď má šťastie, dožije sa aj zmien v jeho prospech. Nič nové pod slnkom. Ale feel good film to nepochybne je. Až sa čudujem, že ho nenatočil Rob Reiner. Neskôr sa však aj jemu spojili cesty s Morganom Freemanom. A nie raz. Pre mňa to boli dokonca lepšie skúsenosti než táto oscarovka. Ale to už je iný príbeh.

• 1.10.2018  14:10

Psychologický ponor do zbližovania sa s nebezpečenstvom. Na jednej strane snaha zachrániť sa, na druhej chuť sebe aj ostatným dokázať, že sa tomu dá vzoprieť, dokonca možno vyrovnať. Trochu jednoduchšie bol podobný konflikt zobrazený v novšom Truth or Consequences.

• 27.9.2018  00:11
    To (TV film) (1990)

Bromance! To je dôvod, prečo sa mi žiadna detská scéna nezdala byť navyše. V dospelosti to už fungovalo menej. Ani sa nečudujem. Za 30 rokov zostarne všetko, okrem vnútorných démonov, keď im stačí strach ako jediná potrava.

• 20.9.2018  23:17
    Zmizelá (2012)

Príbeh jednej emancipovanej traumy, ktorá slušne vyjebala s obomi stranami zákona.

• 16.9.2018  22:07
    Hunger Games (2012)

Hlavná hrdinka je tu odvážnejšia než dať si burčiak z Limbachu v posledný večer tohtoročnej Lodenice a hľadať v tom blate čistú Toi Toiku. Inak dlhý predlhý úvod nie je ani tak nudný ako trápny. Elizabeth Banks nastrojená na štýl Srdcovej kráľovnej pripomínala, že tvorcom šlo o excentrický zjav á la Helena Bonham Carter, ktorá by im na to však nikdy nekývla. Ale Stanley Tucci bol obsadený dobre. A nemilosrdné scény občas prekvapili. Len meniť pravidlá po 70 rokoch by asi len tak neprešlo.

• 14.9.2018  00:42

Keď polícia ani rodina neprehľadá dom po nezvestnej, a jeho ďalšie obyvateľky po zmiznutí spolubývajúcej z neho neodídu, je to raj pre vraha. Nehovoriac o ďalších podivnostiach, ktoré trpeli nájomníčky internátu v čase Vianoc, keď sa mohli zbaliť a ísť domov.

• 21.8.2018  23:29
    Lady Bird (2017)

Ako keby sme sa dočkali hranej Darie a nebol by to trapas. V rámci možností paráda.

• 4.8.2018  19:34

Buckaroo Banzai je tajný agent a vedec zároveň, čo je pre film potrebné. Ale načo bol okrem toho ešte aj rocková hviezda a neurochirurg, to sa asi nedozvieme. Ak tvorcom hlavný hrdina nepripadal prekombinovaný, a nevšimli si, že sa im ďalšie jeho profesie nepodarilo rozvinúť, asi im chýba súdnosť. Chápal by som to jedine, keby sa jednalo o pilot k seriálu.

• 4.8.2018  19:01
    Wonder Woman (2017)

Chris Pine musí mať fakt slušné vybavenie, keď bohyňa-Amazonka začne po stretnutí s ním tvrdiť, že len láska môže spasiť svet.

• 16.7.2018  01:18
    Amblin' (1968)

Stretnúť a spoznať / odísť a opustiť. To sú štyri (ná)ročné obdobia medziľudských vzťahov. Či už na diaľnici, na púšti, na mori, na chvíľu či navždy.

• 10.7.2018  21:53

Film ako chlap na párty, ktorý sa pokúša o nekorektný humor, a aj by mal úspech, keby ho zakaždým partnerka pod stolom nekopla do členku a nezašepkala so sileným úsmevom, aby jej prestal robiť hanbu. Keby tá toľko spomínaná satira vydržala, mohlo sa jednať o dobrú komédiu. Každý politik a novinár si tu ale vstúpi do svedomia, a opilecký vidlák s nadpriemerne inteligentnou dcérou tiež, aby to nakoniec zahrali do najalibistickejšieho autu, aký kedy scenárista vyprstil do svojej klávesnice. Vyznenie, že hlavné je mať konečne zásady, no už je jedno, aké, vedieť sa rozhodnúť, ale už nezáleží na tom, ako, obstojí v reálnom živote jedine tak pre rozprávku na dobrú noc o dôležitom poslaní zavlažovača dažďových pralesov.

• 5.7.2018  13:00
    Bunraku (2010)

Celkom cool origami, pripomínajúce Sin City a Kill Bill, ako aj ich inšpiračné zdroje. Avšak jeden horiaci šíp spôsobil veľký fail na inak dobre našliapnutej ceste za spravodlivosťou, kvôli ktorému sa stal príbeh obeťou štýlu.

• 28.6.2018  00:09
    Noc nevěsty (1967)

Väčšinou býva filmový príbeh buď tichý a lyrický, alebo plný veľkohubých postáv a ich explicitných konfliktov. Noc nevesty je jedno aj druhé. A preto mi moc nesadla. Možno aj kvôli obdobiu a prostrediu, ktoré nemám zažité a zjavne ani dostatočne zmapované, lebo som sa tu strácal, ako keby ma súdruhovia poslali na polnočnú omšu vítať slnko.

• 24.6.2018  21:46
    Taxi 121 (2016)

Prvá polovica filmu sa snaží zobraziť každodenný život taxikára v kulisách pražskej atmosféry, no zanecháva skôr hustý smog kŕčovitosti. Problém je možno v striedaní sa rôznych postáv v podaní zákazníkov, nie však rovnako schopných hercov, ako sú tí, ktorí ostali v užšom výbere pre hlavné úlohy. No potom nasleduje výborne gradovaný, mrazivý thriller, čo by mohlo zapríčiniť impulzívne veľmi vysoké hodnotenie, keby som zabudol, ako sa všetko začalo. Naťahovaný koniec ale prinesie pár rozporuplných momentov, ktoré to zdarne pripomenú. Na neštudentský debut ide aj tak o výnimočný počin.

• 19.6.2018  21:32
    Anon (2018)

Mozog je záložné úložisko. A prenos dát nikdy nebol jednoduchší. Peňaženka sa stala nepotrebnou. Ďalšia moderná variácia na Orwellove zrušenie súkromia. Miestami chladné a nedovysvetlené. Inokedy ako prvýkrát vidieť Matrix.

• 26.5.2018  18:40
    Sidney Hall (2017)

Neveril som, že Wolverine Lerman počas filmu dospel, darmo vyzeral ako zanedbaný Jared Leto. Tvorcovia sa snažili využiť kontrast mladíckeho vzhľadu s jeho reálnym vekom na to, aby mohol hrať postavu v puberte aj v dospelosti, no vyzretý prejav mu ešte moc nešiel. Napriek tomu som scenáru zožral všetky návnady a tešil som sa na odhalenie tajomstiev jednotlivých dejových línií. Vo filme zhorelo dosť príbehov. Jeho scenár by som k nim však nepridal.

• 15.5.2018  23:26

Príklad uveriteľnosti, resp. jej zanedbateľného podielu na blábolovitosti: ruský mafián bojuje v zasneženom alpskom lese hore bez, asi len aby bolo vidieť jeho drsné tetovania. Už mu zastrelili dvoch kolegov, tak si radšej zvolí boj holými rukami (doslova). Alebo, ako by povedal ruský gangsterský disident Stellan Skarsgård, "What The Fuck?!"...

• 24.4.2018  00:02

Hudba so silným emocionálnym dopadom. A hlavne obrazová autenticita nevšednosti. Chalan robí nič nehovoriace kotrmelce vo vzduchu, na doslovnosť však nepomyslím, kým film vyvoláva pocit svedectva zázraku.

• 23.4.2018  19:31
    Mečenosec (2006)

Byť superhrdinom v Rusku nie je až tak super, ale povedzme teda, že sa jedná o človeka so zvláštnou schopnosťou penetračného charakteru. Jeho univerzum je povrchné a zážitky opradené západným klišé. Na vizuálnych efektoch sa nechutne šetrí, čo má kompenzovať prehaný gore. Ale kvôli zaujímavej atmosfére to za pozretie stojí.

• 21.4.2018  23:17
    Bez záznamu (2012)

Núka sa porovnanie s Bastille Day. V tom prípade je skóre Londýn vs. Paríž 1:0.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33