Ohlédni se v hněvu (1958)

Lhurgoyf: rozumím tomu tedy tak, žes nebyl v kondici sledovat náročný film. Za to ovšem film nemůže, tak nevím, proč jednu hvězdičku...

Silný kafe (2004)

Ano, dialogy jako odposlouchané ze života, herecké výkony jsou uvěřitelné (obzvláště Markéta Coufalová je přesvědčivá a Jiří Lábus okouzlující) - ale příběh, ten příběh... Nebyl jediný důvod, proč to dokoukat.

Španglicky snadno a rychle (2004) odpad!

Proč odpad? Protože se tenhle film celou dobu tváří jako lehce zmatená romantická komedie, jenže nakonec vám tahle rozjuchaná, lehce zmatená filmová podivnost sdělí své hlavní poslání: milé děti, nestudujte, nesnažte se dosáhnout výš, než vaši rodiče, nemějte kariéru, ale budˇte jako vaše paní (či vlastně slečna) máti, nadosmrti služka, protože jedině tím, že se snížíte k jejímu duševnímu obzoru, jedině tak si zachováte její přátelství. Je to pravda lehce demagogické, ale o nic víc demagogické, než celý tenhle film. Tfujho!

Mrtvý mezi živými (1946)

Pokud na vás lupič míří pistolí a dá vám minutu na rozmyšlenou, volba je jasná - vydat peníze. Myslíte si, že každý rozumný člověk musí mít stejný názor. Jenže jsou tu ještě dva vaši kolegové - jeden dostal ránu už mezi dveřmi a na její následky zemřel, druhý zpanikařil, dostal od lupičů záhlavec a skončil v nemocnici. Veřejné mínění se postaví proti vám a zbabělci, který se jen z nedostatku rozmyslu postavil proti maskovaným zločincům, se provolává sláva. - To vše se stalo hlavnímu hrdinovi filmu v podání K. Högra. Film je to uměřený, přesný a svého diváka zasáhne.

Čtrnáctý u stolu (1943)

Samozřejmě tak trochu podle německého střihu, ale jak příjemné! Nepříliš nadšené kritiky tehdy Oldřicha Nového od dalších režijních pokusů odradily, což je asi škoda, neb výsledek je velmi dobrý. K tomu navíc první komická role Karla Högera, propracovaná do všech detailů - aj, jak je to vidět především ve scénách s ostatními, slabšími jeho současníky... Rozhodně by si Čtrnáctý u stolu zasloužil více repriz v TV, o vlastním DVD ani nemluvě.

Den poté (2004)

Remake skvělého filmu. Remake, do něhož byly násilně vměstnány ekologické žvasty. Dvě hvězdičky za postavu muže, který našel odvahu zachovat alespoň Gutenbergovu Bibli, zatímco ostatní spálili, co se dalo, aby zachovali svůj mrzký život. Raděj ať po nás zůstane kompletní knihovna, než banda teenagerů a bezdomovec.

Nahota na prodej (1993) odpad!

"Trezorový film"? Nenechte se vysmát. Prostě je tak hloupý, že ho nikdo nevysílá.

Hudba z Marsu (1955)

Těžko hodnotit. Ve své době rozhodně příjemný nadprůměr, už pro ty jemné kritické ostny, dnes už ztěží stravitelné.

Rok 68 (2007) (seriál)

1. Naděje, 2. Zrada, 3. Bezčasí. - Je to vynikající. Pouze shromážděné materiály, sestavené se syrovou / surovou imaginací. Uplakaný Dubčekův rozhlasový projev po návratu ze srpnové Moskvy běžící pod závěrečnými titulky zamrazí... Také třetí díl je sugestivní, zobrazuje totální bezvýchodnost (kromě chataření) 70. a 80. let.

Vojáci svobody (1976) (seriál) odpad!

V roli Klementa Gottwalda Bohuš Pastorek.