Panna nebo orel (2010)

Klasický příběh v příjemném podání Emmy Stone. Neviditelná dívka se stane hvězdou, v tomhle podání spíš školní kurvou. K tomu je Emma doprovázena lítostí a pocitem vinny, z toho, že lhala. Sice jsem se nesmál, až k pochcání, ale dívání jsem si užil, délka je úplně akorát. Není co vytknout.

Do morku kosti (2010)

Nepovažoval bych to jako nijak výjimečný nebo megalomcující film, je to průměrné a nenáročné drama. Statečná dívka, co se stará o své mladší sourozence, protože je matka nepoužitelná a otec asi mrtvý. Něco podobného už tu bylo. Navíc to není vedeno nijaký rychlým tempem. Úžasná Jennifer nám ale tuctovku zachraňuje.

Takoví normální zabijáci (1994)

Skvostně natočené, skvostně sestříhané a skvostný film. Dva největší zabijáci, kteří se od sebe nedokáží odtrhnout.Chování všech postav je zajímavě zfilmované a zabijáci mají originální pravidlo a to nechat vždy jednoho naživu, pro potěšení z dalšího zabití se z pravidla rádi vykrucují. Pár scén, kde vraždí nevinné lidi a může se jít k tomu nejlepšímu. A to k jejich stylovému útěku z věznice za pomoci reportéra Roberta Downeyho.

Její případ (2005)

Celý film si vede dobře. Scény z pracoviště mě ze začátku zaujali nejvíce, pak se začal život hlavní postavy více rozvíjet a zaujali mě všechny části. Postupné zhroucení samotné matky dvou dětí, způsobuje vynikající herec Jeremy Renner. Svojí roli zahrál tak přesvědčivě až mi připadal jako nějakej kretén, on prostě zahraje všechno. Konec v soudní síni byl pro mě zajímavým překvapením.

Nezvaná (2009)

Průměrný horor a tuctovým koncem, který je ale v podání Emily Browning na tři hvězdičky. To ona celou dobu držela laťku tak vysoko. Bohužel jsem tu nenarazil na nějakou obdobu hnusnejch holčiček (Samara), jak jsem očekával. Jednou jsem se i lekl. Nezvaná víceméně nabízí více zajímavou, než hororovou podívanou.

Poslední skotský král (2006)

Mysl nejhorší diktátora, mysl jeho doktora a pomocníka. Znázornění jejich myšlení je více než dobré, zajímavé a nenudné. Jako životopisný film mě zabavil jeho dějem, i když se děj dá nazvat jako pár horších období Amina. Už od začátku, tedy od menší bouračky diktátora mě Poslední skotský král začal nesmírně bavit.

Bratři z donucení (2008)

Bratři z donucení je výjimečná komedie, kterou pochopí málokdo, nebo jí pochopí každý, ale ne každý se jim dokáže zasmát. Já se smál skoro při každé scéně. Oba bráchové byly super a předvedli se parádně, to snad všude. :D Při hledání práce, při prezentaci. Tahle komedie je pro zlepšení nálady.

Nezahrávej si s ohněm (2012)

Krásně špinavý akčňák, který mi hodně připomíná 80. a 90 léta. Přesně tohle dnešní akční filmy potřebují, nezvladatelné věci, např. střelba na snipera. Staré dobré prvky. Josh Duhamel mi jako zabiják nepřijde, ale v jeho roli mi nevadil. Taky jsem čekal "větší" roli Bruce, ale to jak si podal toho chlápka v pár sekundách mi stačilo.

Kill Bill (2003)

Jen a jen další skvost Quentina Tarantina, nejgeniálnějšího režiséra, který kdy žil. Bohužel jsem Kill Bill neviděl jeho pravý styl, ale i tak jsem postřehl, že je to Tarantinovka. Klasika byla vidět v nemocnici a jedna z nejlepších scén je ten poořádný a našlapaný japonský masakr mečem Hattoriho Hanza.

Argo (2012)

Argo je jako rychlá a neřízená střela. Vedlejší události se vyřídily velmi rychle a rychle k hlavnímu ději. Délka filmu je dostačující a nenudí. Když se Tony Mendez snaží odvézt z Íránu zpět do USA šest uprchlíků, řeknete si, že tohle bylo skutečné. Ben Affleck dokázal natočit věrohodný film, kterému jsem uvěřil. Díky vžití do tohohle dramatu jsem si Arga celkem užil, jen zase škoda že si u mě Ben kazí pověst režiséra tím, že je opět v hlavní roli.