Hotel smrti (2019)

Další unylá vylouhovaná sračka made in Cage. Letos se snaží v tomto trumfnout i svatého sádelníka.20%

Ztřeštění poldové (1990)

Tak nevím no narozdíl od Laca už se fanouškem HK humoru na stará kolena nestanu. Je tu pár zábavných situací a podařených hlášek, ale některé ty vtipy prostě vyzní kapku trapně a infantilně. Po akční stránce pak film nepřináší nic převratného, takže za mě v tomto případě pouhý průměr.55%

Brotherhood (1986)

Přátelství a zrada. Příběh na hraně dobra a zla zločinu a spravedlnosti. Nikterak vyjímečné, ale v pohodě koukatelné v tradičním HK stylu navíc vesměs bez otravného humoru, ale na 4* mi přeci jen něco chybělo.65%

Stáhni a zemřeš (2019)

Zkoukni a zdechneš. Sice se to tváří hrozně sofistikovaně, ale je to jen nudná vykrádačka všeho možného.15%

Bitva o Midway (1976)

Dohnal jsem rest a musím uznat, že i když tenhle film už trochu ohlodal zub času, tak je určitě tahle stará verze o trošku lepší než ta od Emmericha. Hlavně v tom jak pracuje s postavami které jsou ztvárněné charizmatickými hvězdami 70 let v čele s mým oblíbencem Hestonem. V bojových scénách se pak uplatní starý dobrý praktický efekty, který sice už trochu zestárly, ale pořád se na to kouká o něco líp než když je všechno před zeleným pozadím. Baví mě obě verze této bitvy, ale tady hvězdu přidám, abych ten rozdíl vyjádřil.70%

Tým zabijáků (2019)

Rádoby hlubokomyslnej psychologickej vojenskej film. Ve skutečnosti jen totální prázdnota kecy a nuda.20%

Bitva u Midway (2019)

Originál musím někdy dohnat. Na tohle jsem původně ani neměl v plánu vyrazit do kina, ale chtěl jsem si užít něco výplachovýho a stupidně megalomansky akčního a tady je Emmerich jasná volba. Ne, že by v mých očích překročil svůj stín, ani tentokrát se u mě čtvrté hvězdy nedočká, ale tohle patří k těm lepším opusům co stvořil. Na velkolepou akci i když možná místy opravdu až moc cgi se rozhodně dobře dívá i proto, že Roland je přeci jenom stará škola a umí jí snímat, tak aby byla přehledná. Ano postavy jsou trochu ploché, ale na to už jsme si snad v jeho filmech mohli zvyknout. Každopádně slušná záležitost. Lepší jak poslední Téčko.60%

Rychlá hra (2019)

No Laco už napsal všechno podstatný. Jde nám to s obrovským Lundgrenem do obrovský žumpy, což zamrzí když si člověk vzpomene, že vloni to vypadalo na solidní restart jeho kariéry i díky návratu na plátna kin v Aqua Manovi nebo Creedovi 2 o čemž si kolegové z podobné kategorie jako Seagal či JCVD můžou nechat jenom zdát, ale pak se shodí účastí v totálně odfláknutých projektech jako je tento. Mám pro toho chlapáka stejně slabost a tak to ani tentokrát nebude odpad, ale toho amatérství a neumětelství je je v poslední době v těchto akčních béčkách až moc. Přitom byly časy kdy stačilo na natočení podobnýho, ale poctivýho kousku i pár drobných a dalo se na to koukat. Ok třeba tam byly levný praktický efekty, ale pořád lepší než dnešní hnusný digitální střílení před digitální kamerou a vůbec digitální všechno. Darmo mluvit... Ta hvězda je fakt jenom za Dolfíka. Za tu transku v hlavní roli, kreténskej ksicht neherce Liddela a další Trejův párminutový vomrd ve spojení s amatérskou technickou stránkou, směšnými efekty a režijní nemohoucností je to jasnej odpad.10%

Linkin Park: Burn It Down (2012) (hudební videoklip)

Pravda nikterak originální klip, ale našláplej song a celkově něco co skalního fandu LP určitě nezklame.85%

Král komunismu: Okázalost a pompa Nikolae Ceauşescu (2002) (TV film)

Perfektní dokument na kterém mě bavilo především to, že není jednostranný, tak jako jiné dnešní rádoby dokumenty natáčené s podporou vítězů posledních voleb, protože jak víme, tak dějiny píšou především vítězové a taková jakože pravda mě nezajímá. Tady je vše vykresleno pohledem ze všech úhlů a nezaujatý divák si pak může udělat názor sám. Jediné za co jsem nakonec ubral tu jednu hvězdu je příliš urychlený konec který se klidně dal o nějakých patnáct či dvacet minut protáhnout. Jinak maximální spokojenost.90%

Časové pásmo bylo změněno