Krvavé účty (2019)

Úplná katastrofa to není, ale dokázal nám Cage už určitě v poslední době naservírovat i lepší kousky. Že to bude víc drama než thriller nebo akční film bylo jasné už podle trailerů. Nic proti, ale na to by bylo potřeba ten film víc promakat aby po té dramatické stránce líp fungoval, ale jinak nic co by mě nějak pohoršilo.40%

Linkin Park: Iridescent (2011) (hudební videoklip)

Další vizuálně podmanivý klip. A song patří v rámci alba A Thousand suns k mým nejoblíbenějším.90%

Rambo: Poslední krev (2019)

Není radno nasrat Johna Ramba. I když už je z něj dědula s krátkými vlasy a kovbojským kloboukem co toho namluví za jeden film víc než za všechny předchozí díly dohromady a bere prášky na uklidnění svých válečných běsů, tak tu zabijáckou mašinu která je v něm nelze úplně vypnout a o tom se už brzo přesvědčí ti Mexický zasranci co si dovolí mu unést jediného člověka na kterém mu ještě v tomhle životě záleží a pak to poserou ještě víc a je nad slunce jasný, že za tohle nemůžou čekat nic jinýho než hodně drsnou odplatu. Tak předně co se mě týče dostal jsem přesně co jsem čekal. Nekompromisní erkový oldschool bez rasové a politické korektnosti přesně jak to mám rád a to je v dnešních kinosálech sakra nedostatkový zboží. Stupidní recenze rádoby filmových kritiků mě nerozhodili a těm některým komentářům tady jako, že se tam furt kecá, je to nuda, není to Rambo, akce je až na konci a bla bla bla, se musím smát. Nevím co jako kdo čekal? Že to bude akční jízda od začátku až do konce kde bude Sly s čelenkou a dlouhými vlasy celý film pobíhat sem a tam? Vzpamatujte se! Sly už má přes 70 a tak je jasný, že film je tomu přizpůsobený a přesto to má neskutečný drajv a já se nenudil ani minutu. Co je fakt super, že se hodně vrací ke kořenům celé série a zároveň pěkně přenáší postavu Ramba do současnosti. Nemluvě o tom, že při pár scénách měl i já vyhlášený cynik slzy na krajíčku. Jak může někdo kurwa napsat, že ten film nemá srdce a emoce?! To fakt nechápu. Dílčí výtky mám, ale zametám je pod koberec. Tohle je filmová jízda roku. Aspoň teda pro mě. Bravo Slyi a mockrát díky!95%

Trhlina (2019)

Tak dlouho jsem se chystal, že si přečtu knihu, až vyšel film a tak jsem se jako fanda do Tríbečské záhady pustil rovnou do něj, takže nemůžu srovnávat. Film vystihuje pak jedno slovo a to rozporuplný. Ta první půlka převážně v tom blázinci mě nebavila ani nijak nevtáhla do děje, takže první půlku jsem přetrpěl, ale jak se konečně vyrazí na výlet tak je to jiný kafe. Bál jsem se další kopírky Blair Witch, ale trhlina si jede svou cestou. Uznávám, že herci jsou vesměs nezajímaví s výjimkou Maštalíře jehož přerod z velkýho suveréna do borce kterýmu z toho jebne mě hodně bavil navíc je tu i zajímavá pointa ohledně jeho postavy. Atmoška na výletě je precizní jak málo stačí perfektní kamerový nájezdy na sychravý podzimní les prostá hra světel v tmavé noci potkávání osob které tam prokazatelně nemůžou být atd. Fakt škoda tý nezaživný první půle jinak bych hodnotil výš.50%

Horký prachy (2003)

Ani nevím zač dávám druhou hvězdu. Tváří se to jako chytrý thriller, ale je to jen překombinovaná hovadina.25%

Swingtime (2007) (TV film)

Na televizní film určitě kvalitně zpracováno a natočeno se spoustou výborných herců, ale i tak se mi zdá celkový potenciál snímku trochu nevyužitý. Některé situace šlo možná ještě víc vyhrotit a rozvinout. Hlavně někdy od poloviny filmu do nás začne scénárista chrlit všechny možné a nemožné zvraty, až se v tom divák začne ztrácet. Každopádně zase ten poslední byl dobrej a trochu nečekanej a taky oceňuju, že to nekončí žádným happyendem, ale spíš tak jak by to celé dopadlo i v reálu. No mezi 3* a 4*, ale ty nakonec těsně nedám.65%

John Wick 3 (2019)

Říká se, že nevstoupíš dvakrát do stejný řeky, no a já už do ní vstoupil potřetí, ale teď už asi opravdu definitivně naposledy, abych se přesvědčil, že tohle universum není nic pro mě. Topornej, nudnej a ať si kdo chce co chce říká v akci nepřesvědčivej Reeves mě prostě nebaví a akce ve všech dílech mi přijde jak přes kopírku. Pro někoho oldschol, ale ten si já představuji poněkud jinak. Takže to co jsem odpustil u prvního a druhýho dílu mě definitivně otrávilo u třetího a tím s touhle sérií končím, ať bude ještě dílů kolik chce.35%

Zlo s lidskou tváří (2019)

Tohle není o Bundym. Výkon jednoho macho hezounka je tu o hovně a to podstatný tenhle paskvil neukáže.15%

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Po mnoha letech znovu shlédnuto a původní názor jsem přeci jenom musel přehodnotit. Jasně ani teď nedám plný počet ani si to nebudu cpát do topky, stejně jako prostě nesdílím názor, že je to nejlepší film všech dob, ale zase když mě nějaký snímek přiková k obrazovce a nenudí ani na chvilku i přes větší délku a pomalejší tempo vyprávění, tak je to rozhodně důkazem kvalitního filmu. Rozhodně asi vrchol herecké kariéry pro Robbinse. Freemana mám přeci jen radši v Sedm. Perfektní typický devadesátkový dabing a pěkný příklad snímku o nikdy neumírající naději bez zbytečného patosu který třeba přeceňovanou Zelenou míli strká do kapsy. Jenom ten možná až moc idylický konec kdy hlavnímu hrdinovy vyjde na co sáhne bych lehce vytknul jinak super film.85%

Atlantic (1929)

No v podstatě první seriózní pokus o katastrofický film. Inspirováno Titanikem to je zřejmé. Co kvituji, že ani ne po půlhodině děje dojde ke srážce a pak se pořád do konce filmu něco děje. Hlavně to je se zvukem, což je u filmu tohoto typu podle mě nezbytné. Efekty tu moc nečekejte, ale na svou dobu to každopádně obstojí.55%