Slepice a kostelník (1950)

Jasně není to žádná bomba a možná, že moje hodnocení není úplně adekvátní, protože na komedii jsem se moc nenasmál, ale smát se musím nad oficiálním obsahem distributora. Ať každej říká co chce, tak Vlasta je borec i v budovatelský komedii a jeho záškodník neumětel strká svým projevem suverénně zbytek osazenstva do kapsy a, že v tom hrál bych mu nevyčítal tak jako někteří chytráci tady. Proboha vždyť to byl herec a tímhle se živil, tak co měl jako podle vás dělat? Jít se pást? Takže se zavřenýma očima to průměrný hodnocení nakonec dám.50%

Ztracená minulost (2019)

No málem jsem u toho usnul a ani ty známý ksichty to nevytrhly. Ideální film pro vegetola, nic pro mě.10%

Za volantem nepřítel (1974)

Pobavily mě přesně tři věci. Hipík na demonstraci s tričkem Jimi Hendrix. Odvážná striptýzová scéna i s odhaleným zadečkem, byť jen na pár vteřin a každé ráno, rudé právo. Jinak nudná a vylhaná propagandistická sračka které se lidi museli smát už v době jejího vzniku. Socializmus s lidskou tváří je trojský kůň!20%

Pomsta jestřába (1996)

Dobrej Gary jako vždycky, ale ten humorný podtón celého filmu mi vůbec nesedl. Respektive mi ten humor přišel uhozený. Bitky tentokrát jen průměr, takže sorry Mr Daniels, ale tentokrát jen dvě hvězdice.45%

Ztracená stopa (1955)

No co si budeme povídat je to hrozně naivní film a taky když si pak člověk přečte jak pohraničníci už od mala cvičili tyto hodné pejsky jenom k primárnímu cíli roztrhat na kusy každého nebožáka který v té době nechtěl žít v ČSSR tak to dostává trochu jiný rozměr, ale pořád platí, že pro tyhle agitky sloužící jako nábor do armády které se mimochodem jenom jinak a jinde točí pořád mám slabost. Je to dokonce v barvě, což je na tu dobu bomba a podobně jako v jiných filmech z 50 let s účastí spousty budoucích hvězd, tak proč ne.60%

Přicházejí z tmy (1953)

Další budovatelská agitka tentokrát na téma záškodníci na vsi a mě to opět celkem bavilo. Tématicky to trochu připomíná jeden z dílů majora Zemana vrah se skrývá v poli se kterým má minimálně společné to, že konec mi přišel hodně useknutý a nevím proč to nemohlo být o pět minut delší. Jinak standartně černobílé postavy a to nejen obrazem, ale zase mladý Hrušinský který se nebojí zapálit stoh a prásknout fízla neměl chybu.50%

Kajínek (2010)

Jako já jsem docela spokojenej. Myslím si, že Jákl není určitě špatnej režisér. Jenom by to chtělo se tolik furt neinspirovat těmi émerickými vlivy a natočit ten film ryze po Česku. Nemluvě o tom, že i ty finanční možnosti tady takové prostě nejsou a nebudou. Jinak, ale slušný řemeslo, když si člověk odmyslí pár lehce za hlavu přitažených věcí. Hlavní věc kterou nechápu je proč Kajínka na začátku filmu ukážou jako toho co střílel a pak se po zbytek filmu bijí v prsa za jeho nevinu, ale jak to bylo to ví jen Jirka a pár dalších zainteresovaných.65%

Stopař: Ve jménu spravedlnosti (2019)

Nudnej a unylej film kterej nezachrání ani Lundgren v hlavní roli a jedná se o jeho nejslabší dosavadní spolupráci s režisérem Serafinim oblíbencem uživatele mzss1 který ho překřtil na Zasranyho, ale já osobně si myslím, že Zasrany není úplně nejhorší režisér a poté co Dolph přežil Mexiko a spolupráci s největším packalem ever Frazierem, tak už hlouběji klesnout nemůže, ale tohle je sterilní nuda. Dolphovi někdo unesl rodinu a on neví proč, tak po ní pátrá, občas někoho zmlátí a vrcholem filmu jsou dvě trapné krátké přestřelky v úplné tmě a jeden digitální výbuch. Tady zjevně nebyly prachy ani motivace natočit něco víc hvězda za Dolpha, jinak odpad.15%

Školní nářez (2018)

To teda byl nářez. Spíš pekelná nuda a jenom pár dobrých gagů. Není to úplná sračka, ale na víc než 1* ne.20%

Větrná hora (1955)

Standartní budovatelský a jak hlásají titulky dobrodružný film. No v dnešní době si pod pojmem dobrodružný film představujeme něco jiného, ale tohle na svou dobu určitě není úplně špatné. Plejáda tehdy ještě mladých, ale už v dohledné době budoucích filmových hvězd a slušně vystavěná zápletka plus i pár pokusů o bitky a přestřelky a jen nezbytná dávka propagandy, takže za mě ok a Sequens už i tady dokazuje, jak zdatným režisérem byl. Průměrné 3* dávám, protože to zároveň ničím neoslní, ale jako zábavný relikt dávných časů proč ne.55%