Pomsta jestřába

• Kanada Hawk's Vengeance

Poručík Britského královského námořnictva Eric Kelly, zvaný Jestřáb, letí do Ameriky, aby objasnil případ brutálně zavražděného nevlastního bratra Jacka "Vojáka" Kellyho. Hned po příchodu se seznámí s jeho ex-partnerkou, detektivkou Lizzie Hamptonovou, která ho přemlouvá, aby se raději do nebezpečného případu nemíchal. Jestřáb ale není z těch, co se předčasně vzdávají a s pomocí Lipa, "Vojákova" přítele a člena čínského gangu zjistí, že bratr byl zavražděn při vyšetřování konkurenčního gangu skinů, známého jako Umrlčí lebky. Po konfrontaci s jejich vůdcem se Jestřáb dozví pravdu mnohem děsivější než očekával... V ČŘ distribuováno jako Pomsta jestřába. (Ertai)

sniper18

Je to priemerný akčný film s Gary Danielsom. Má celkom dobrý príbeh o príslušníkovi britských vojenských jednotiek, ktorý sa vráti do USA, aby našiel a potrestal vrahov svojho nevlastného brata. Spracovanie sa mi ale moc nepáči, nie je zlé a bez problémov sa na celý film dá pozerať, kedže hluchých scén je tu minimum, ale chýba tu vážnosť, celý film sa nesie skôr v zábavnom duchu a to mi v akčnom filme s tématikou pomsty moc nevyhovuje. Akcie tu nie je až tak moc, ale aj tak ma moc nezaujala. Zameriava sa hlavne na súboje, ktoré sú prehľadné, ale majú iba prinajlepšom priemernú choreografiu, no hlavne sú plné nezmyselných momentov. A majú len minimum drsnejších prvkov, ktoré tiež mali byť samozrejmosťou. Humor tu funguje pomerne dobre a tak občas zaujme nejaká hláška alebo vtipnejší moment. Z hereckého obsadenia zaujme iba Gary Daniels, ale sklame, že snád´ iba v jednom momente pôsobí nahnevane, inak je väčšinou spokojný. Hlavný záporák je veľmi otravný a aj partnerka hlavného hrdiny je zbytočná a nezaujímavá, ale zaujala ma ešte dvojica zabijakov, ktorých dialógy a scény sú zaujímavým a celkom vtipným prvkom filmu. Dialógy sú na tom ešte horšie ako obvykle, ak nie sú práve zábavné, tak sa ani nedajú počúvať. A réžia a technická stránka filmu na tom tiež nie sú moc dobre. Ako jednorazové pobavenie je tento film dostačujúci, ale čakal som o niečo viac. Objektívna kvalita filmu- 42%, film sa páči mne na 53%. ()

Wacoslav1

Dobrej Gary jako vždycky, ale ten humorný podtón celého filmu mi vůbec nesedl. Respektive mi ten humor přišel uhozený. Bitky tentokrát jen průměr, takže sorry Mr Daniels, ale tentokrát jen dvě hvězdice.45% ()

SeBig

Béčka jsou moje úchylka a tohle byla prostě paráda. Sympatický obsazení, akce bylo dost, boje byli super díky Garyho kopancům. Příběh byl fajn a kdyby toho hlavního záporáka hrál Lamas bylo by to ješte zajímavější, ale i tak jsem se slušně bavil. Film mi zvedl náladu a to beru taky jako plus. Dost mě pobavily i ty dva najemný vrazi. Povedený béčko. ()

Lacike

Pohodové béčko, ktoré sa nehrá na niečo viac ako na čo má. Hlavný hrdina vyšetruje smrť svojho nevlastného brata, ale nie je to nejaký ultradrsný film o pomste, ale prekvapivo komediálne ladený akčniak pri ktorom som sa niekoľkokrát dobre zasmial. Gary je v tomto filme neskutočný sympaťák, pomáha mu zábavny sidekick a ženská, ktorú zbalí je tiež sexy. Naviac predvedie aj svoje prednosti. Akurát záporák je po hereckej stránke trápny, ale aspoň v súboji je dobre použiteľný. Zápletka je jednoduchá, ale funguje bez najmenšieho zádrhelu. Naviac je neustále zľahčovaná rôznymi vtipmi, či už scénami, keďsi Gary robí srandu zo skinheadov, alebo dokonca čiste komediálnou dvojicou nájomných zabijakov. Vďaka tomu film dosť rýchlo odsýpa. Gro akcie tvoria prehľadne natočené bitky so solídnou choreografiou v ktorých samozrejme najviac exceluje Gary Daniels. Výsledkom je solídny zábavný priemer za 5/10. ()

5150

Moje první větší setkání s Gary Danielsem nedopadlo vůbec špatně. Pokud jsem na konci přeci jen váhal mezi 2 a 3 hvězdičkami, nahoru to naklonila hlavně ta "sehraná dvojice goril", která se postarala o slušnou zábavnost snímku. ()

majo25

Akčné béčko ako vyšité. S Garym Danielsom som mal možnosť sa stretnúť iba pri vedľajších záporných roliach. Prekvapivo sa však dobre hodí aj do kladných rolí. Naopak, tá pornoherečka sa do role policajtky hodila asi tak, ako ja do role speváka. Súbojov je dostatok, aj keď sú choreografie spravené na efekt, a na logiku sa viacmenej kašle. Aj Gary sa väčšinou váľa obarený na zemi akoby niečo zaujímavé zo svojej zostavy ukázal. Škoda, že si tvorcovia nedali záležať viac ako len na efekte. Jednoduchý a neoriginálny príbeh ničím neprekvapí, proste je to len ďalší z radu podobných filmov. ()

MickeyStuma

Snímek byť natočený v polovině 90. let, se nese na klasickém stále omílaném námětu, což znamená, že nic překvapujícího nás nečeká. Gary Daniels ztvárnil vojenského poručíka snažícího se objasnit smrt svého nevlastního bratra a jak jinak, jednoduché to mít nebude. I přes očekávaný souběh událostí se však nedá hovořit o nudě. Dějově je scénář napsán dobře, takže zaujme. Bohužel se to nevyhnulo několika kýčovitých dialogů, které pošetilsky vzbuzují úsměv. Kromě finálového souboje se tu najde několik málo akčních scén, které se nepřepalují, tudíž se dají brát více pohotověji. Dějství si drží tempo, což je příznačné na zachování pozornosti. Dá se tedy tento počin považovat za vcelku povedený. ()

Clark_Kent

Tenkrát jsem Mr. Danielse dost vyhledával, to bylo za dob klasických vhs. Jeho karate je stylový. Pomsta jestřába se povedla. ()