Drsný Harry (1971)

K certu se vsema kecama o rasismu sovinismu a policejni brutalite dnes uz ten film nema takovy efekt ale dokazu si predstavit ze ve sve dobe zpusobil pozdvizeni Eastwood je zkratka frajer co se s tim nemaze a ten mladej talentovanej psychopat Robinson je sice snazivej ale na Harryho Callahana se proste a jednoduse nechyta libova drsna kriminalka a taky zacatek uspesne serie

Touha smrti 4: Tvrdý zákrok (1987)

Posledni povedenej dil kterej jeste vzniknul v produkci Cannonu cekal sem uz velkej vodvar ale je to porad pecka trend nastoleny ve trojce tu je udrzovan uz zadny krimi dramata tohle je cistokrevna akcnarna a byt ke konci uz mi to prislo trochu umele natahovane tak ten Nehappyend mne zase slusne rozsekaj ten chudak Bronson ma fakt smulu s nikym se nemuze dat dohromady kazdyho mu oddelaj no reknete koho by to nenasralo nevzal poradnej kolt do ruky a nesel zkosit par zasranejch parchantu kdyz si o to vylozene rikaj kazdopadne v nejlepsim prestat skoda ze tenhle dil nebyl posledni mohla to byt jedinecna serie

Přání smrti (1974)

Dnes uz klasika ktera nastartovala velmi plodnou serii Charles Bronson si jako nemilosrdny mstitel vykracuje spinavymi ulicemi a cisti je od lupicu vrahu nasilniku a dalsi verbeze takovymu hrdinovy proste nejde nefandit jednicka je nejtemnejsi z cele serie a krome pribehu osamneleho mstitele nastavuje i tvar vlne nasili a nepospinene arogantni spolecnosti neschopne se ji postavit muze to sice vyvolavat urcite predsudky ale film jako takovy proste i po temer 40 letech funguje bezchybne a stale velmi aktualne jo a abych nezapomel Bronson byl fakt frajer!

Švéd (1994)

Odkud je tohle svinstvo? ze Svedska jako ja! vzdy ultimatni Dolphino v exoticky akcni pecce chvilema se tu sice znazi i predavat jakasi poselstvi ale opravdu jen chvilema prijemnym bonusem navic je pak zaporak Trevora Goddarda ktery nezklamal pobavil predvedl par psychopatickych kreaci zahlaskoval a nekoho zatracene zavrazdil dobra prace jsem spokojen

Vládci vesmíru (1987)

Tak ted musim maximalne podporit POciSEMa a jeho koment tohle je kult a kdo z nasi generace tvrdi ze na tom nevyrostl tak lze film ktery nestarne ani po 25 letech jasne ze je to becko vykrada to Hvezdny valky a dalsi filmy ale k certu s tim je to nostalgie jako prase byt k uplne dokonalosti tomu neco chybi ale to nevadi Lundgren proste vzdycky byl borec nejvetsi film je napinavej a vtipnej a Contiho hudbicka je uzasna a zvysoka seru na to ze neni puvodni zkratka pan Golan vedel co produkuje a v 80 letech na co Cannon sahl to promenil ve zlato a mam uplne v prdeli ty chytry kritiky budto to sou deti co to nemuzou pochopit nebo jeste hur prislusnici nasi generace co na tom vyrostli a ted se vykrucujou a delaj jako ze ja nic ja se od toho distancuju a vite co? k certu s vama JAAAAA MAAAM MOC!!!!!!!!

Veselé Velikonoce (1984)

Peckovni komedie zacatek nebyl nic moc ale pak se to rozjelo suknickar Belmondo postupne pada do vetsich a vetsich sracek snazi se ze vseho vykecat ale pronasleduje ho jedna katastrofa za druhou zakladem filmu jsou samozrejmne skvely dialogy a nejruznejsi blaznivy situace ja byl kazdopadne spokojenej Francouzi ani tentokrat nezklamali

Somrák s brokárnou (2011)

Zajimavej ulet film zhruba splnil co jsem od nej cekal poradnou davku silenosti absurdniho humoru a krvavyho nasili je to zjevna pocta podobnym hardcorum ktery se delali v 80 letech i ta hudba a atmosfera na to odkazuje par masakru je fakt nekompromisnich (upaleni skolniho autobusu plnyho parchantu jednoznacne vede) zaporaci jsou spravne ujety akorat ten zacatek neni nic moc pak uz se to rozjede a i kdyz jsem videl i vic hardcore filmy tak sem spokojenej moje zvracena dusicka se opet trochu radovala a PS HAUER JE BOREC!!!!!

Skála (1996)

No nepatrim mezi fanousky Michaela Baye ale tohle mne bavilo dost dobrej pribeh i zpracovani a vedle vyplasenyho Cage kterymu proste nejakou kancelarskou krysu verim vic nez akcniho hrdinu exceluje predevsim suvereni hlaskujici a vzdy nad veci starej pardal a frajer Connery akce je taky dost a je to jeden z filmu kde mne i vice nez dvouhodinova delka nenudi akorat mne zklamal ten Ed Harris na hlavniho zaporaka je bohuzel az moc hodnej a vymeklej no aspon ze ma v komandu jiny docela drsny vojaky co prevezmou iniciativu v cele s Tony Toddem takze jo celkem solidni a zabavnej akcnak spokojenost

Nezvěstní v boji 2: Začátek (1985)

Tak dvojka mne z tyhle serie bavi jednoznacne nejvic cynickej vietnamskej plukovnik tak dlouho tyra a psychicky ponizuje ty chudaky amiky v cele s Norrisem az se Chuck nasere a udela mu ze zajateckyho tabora kulnicku na drivi z meho pohledu velka spokojenost obal filmu nelze toto je opravdu stara dobra akcni prace

Pátrací eso (1993)

DRZ HUBU NEBO TI JI ZACPU! jo tak na tomhle sem vyrostl film z dob kdy Lamas jeste umel bojovat a Hues byl tim naprosto ultimatnim vrahounem chrlicim drsnacky hlasky na vsechny strany skvely prestrelky skvely souboje doslova z toho dycha ta pohodova atmosfera stary dobry beckovy akce podobny kousky mne nikdy neomrzi!