Nájemní vrazi (1995)

Původní hodnocení upraveno a komentář kompletně smazán, protože v něm byly hrozný kraviny a dneska jsem shledal, že jsem byl asi v době sepsání hrozně kulervoucí kverulant. Nebo možná platí i to co například u té Hrozby smrti a sice, že jsem měl prostě tenkrát jiný favority. Jako Sly mezi ně určitě patřil, ale tohle je film který jsem měl spojený spíše s obdobím úpadku jeho kariery než s dobou kdy byl na vrcholu a prostě jsem ho nedokázal plně docenit. Teď na opakované shlédnutí musím konstatovat, že se jedná o další zcela krystalický chlapácký film z devadesátých let se střetem dvou silných charakterů. Stallone jako zabiják gentleman je ok, ale o jeho vnitřním myšlení a změnách jeho motivace se toho moc nedozvíme. Daleko větší prostor a výraznější postavu se mi zdá, že tu má Banderas a musím říct, že jeho neřízená střela Miguel Bain mě bavil od začátku až do konce. Až mě mrzelo, že ač to byl ve svý podstatě hajzl co zabíjel lidi, že to s ním na konci dopadlo tak jak to dopadlo, ale to už si tak trochu zavinil sám. Každopádně dává tady do toho ten svůj typicky živelný herecký projev a neskutečnou energii. Jeho rozhovory se Slyem nemají chybu a celá ta rivalita mezi nimi, ale i vzájemný respekt z toho filmu přímo čiší. Richard Donner to pak jako zkušený režisérský profík dokázal celé perfektně ukočírovat ať už po stránce nejen dialogových scén, ale i akce která je opět stará dobrá poctivá a analogová jak už je ve filmech z této doby samozřejmostí. Ano uznávám, že finále je trochu klišé. Jednak kdo je ten hlavní zadavatel v pozadí je víceméně jasný už tak v polovině filmu. No a jak už jsem psal nevadilo by mi kdyby celý ten komplikovaný vztah mezi oběma hlavními hrdiny měl jiný vyústění. Mohli si třeba navzájem popřát štěstí projevit si respekt a rozejít se. Tak nějak to k tomu směřovalo, ale nakonec tam muselo být tak trochu na sílu to vítězství jakože dobra a potrestání zla. Přitom Sly tak nějak reprezentuje jenom o něco menší formu zla než Banderas, ale ok nebudu se v tom pitvat platí, že v dnešní době kdy už se tyhle poctivý filmy pro fanoušky starosvětský akce prakticky netočí je třeba nerejpat se v detailech a tyhle klasiky patřičně ocenit.95%

Velké nesnáze v Malé Číně (1986)

Občas se stane, že nějakej film shlédnu po hodně dlouhý době a pak se jenom divím svýmu původnímu hodnocení a to je přesně tenhle případ. Neskutečně zábavná akční fantasy komedie kterou jsem se prosmál od začátku až do konce, ale užil jsem si i akci a starý dobrý praktický triky. Pan Carpenter věděl jak na to a tady dokazuje, že on nebyl pouze ten co vesměs definoval subžánr slasher, ale dokázal bejt neskutečně kreativní i napříč jinými žánry. Mezi ústřední dvojicí je pak dobrá chemie a hlavně to všechno tak nehorázně odsejpá, že není šance se ani na minutu nudit. Co je super, že Carpenter tady dokázal i spoustu mrtvol a fyzického násilí zabalit do hávu takový tý pohádky pro celou rodinu. Zkrátka něco takovýho mohlo vzniknout jenom v osmdesátkách a já jsem nadšen. Ps ten dabing je možná zlo z hlediska překladu a ne úplně padnoucích hlasů, ale je neskutečně nahláškovanej a tak nějak přispívá k tomu celkovýmu zážitku. To je poprvé co jsi někoho zabil? Samozřejmě, že ne!95%

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska - Neobjasnená smrť kurtizány (2006) (epizoda)

Legendární případ který se tu určitě musel objevit. No a podle toho co bylo teď nedávno publikováno už je asi tahle záhada vyřešena a pravděpodobný vrah odhalen. Nutno uznat, že to do sebe v hodně věcech zapadá, ale s úplnou jistotou to stejně nikdo úplně říct nemůže. Uff já mám za sebou každopádně kompletní komentáře k celému tomuhle unikátně morbidnímu seriálu pro silné povahy. Byla to velká výzva kterou jsem dlouho odkládal a jsem rád, že jsem se k tomu vyhecoval a všichni co máte odvahu a silný srdce to můžete dát taky.95%

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska - Medea (2006) (epizoda)

Příběh jak z jinýho světa kterej patří, ale mezi ty co mě nejvíc dostaly. Frajerka která rozhodně nežila v realitě aneb šílená Východniarka číslo dva vysnila si svět který nemohl fungovat a jak se v něm začalo všechno víc a víc hroutit tak to celý vygradovalo zabitím vlastních dětí z pomsty k manželovi. Ty děcka jsou největší tragické oběti celé téhle nepochopitelné storky, protože na rovinu manžel kurevník (tím to nechci celý omlouvat) si o to tak trochu říkal a evidentně to s ním tolik nepohnulo když se krátce po tragédii znovu v klidu oženil a založil novou rodinu. I mě se osobně zdál trest pro tuhle pomatenou vražedkyni nízký, ale tady byly prostě určitý speciální okolnosti. Každopádně úplný konec mě dostal kdy se z toho celýho vyzpovídávala a svým mrtvým dcerkám složila báseň. Masakr.100%

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska - Prípad Kaplná (2006) (epizoda)

Tahle epizoda si vyloženě říká o filmové zpracování. Trojnásobná vražda honička s ukradeným autem a závěrečný drama s rukojmími. Masár další zajímavý hovado co by udělalo cokoliv aby se dostalo k další dávce zaslouženě sedí na doživotí. Nicméně trochu lepší zásah policejního odstřelovače mohl ušetřit daňovým poplatníkům peníze. Každopádně jeden z důkazů, že ty nejvýživnější storky píše život sám. Ujme se toho někdy někdo? Byl by z toho rozhodně minimálně potenciál na zajímavou akční kriminálku o tom žádná.100%

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska - Smrť v plameňoch (2006) (epizoda)

Další sériový vrah který nedostal trest smrti jen kvůli svému věku, ale na druhou stranu plnoletý byl a tak mohl soud udělat společnosti tuhle službu. Netuším jestli se tenhle psychouš dostal někdy ven, ale doufám, že ne byť dělat ze sebe oběť svých vlastních bludů mu šlo dobře, ale zároveň vraždil kradl a podpaloval z rozmyslem a nepochybuju, že dobře věděl co dělá a byl při páchání zločinů plně při smyslech. No tohle asi opět nemá smysl řešit to jsou jen moje postřehy a můj vlastní postoj. Každopádně zase epizoda kde ten plný počet už jenom kvůli obsahu dám i když forma zpracování se začíná trochu opakovat a ano to jsem ještě v rámci komentářům k tomuhle seriálu nezmínil tak ať má jeden z mých oblíbených radost tak paní psycholožka Dančiaková se opravdu nedá poslouchat ta osoba neumí absolutně mluvit a dát dohromady souvislou větu a vůbec by neměla lézt před kameru. To je jediný trvalý mínus tohohle cyklu tak ať je tedy spravedlnosti učiněno za dost.95%

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska - Otec...? (2006) (epizoda)

Další díl se kterým asi citlivější jedinci budou mít problém. Otci totálně hráblo a projevil se jako ta největší kreatura a než svoji rodinu poslal do ráje tak jim připravil peklo na zemi. Asi ne až takový hardcore jako Horehronský rozparovač, ale určitě další případ kdy se člověk ptá kdo sakra udělá něco takovýho vlastní rodině?! No on sám každopádně skončil v base a po smrti doufám, že v pekle když ani zabít se nedokázal. Víc se mi psát nechce sorry je to fakt další total brutál epizoda. Věřte mi.100%

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska - Vrah stopárok (2006) (epizoda)

Filmové zpracování v režii Jindřicha Poláka mám za plnej počet a i když se ani tam nejedná o žádnou pohádku pro děti tak reálnej případ kterým to bylo inspirováno je ještě o dost silnější kafe. Somora bezohledný sebestředný sexuální maniak co prostě musel ukojit svoje pudy když to na něj přišlo je další zajímavá zrůdička která moc nezapadá do zdánlivě šťastné a bezpečné socialistické společnosti. Že to film pak musel trochu učesat je pochopitelné, protože kdyby tam ten mord byl tak brutální jak tomu bylo v reálu tak asi většina vyděšených diváků uteče z kina a ti co by tak neučinili by přišli o napínavou honičku zakončenou zásahem policejního snipera na státní hranici, protože ani tenhle pachatel nebyl zrovna hlava a když si navíc přímo na místě kde ukládal těla obětí náhodný svědek zapsal nejen typ jeho auta, ale i SPZ tak šli policajti najisto. Takže skutečnost oproti filmu není žádná napínavá detektivka, ale další čistokrevnej masakr kterej už tak nějak do kontextu tohohle seriálu přesně zapadá.100%

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska - Unínska lúpež (2006) (epizoda)

Další pochybná individua co se poznali v kriminále a vymysleli plán jak rychle zbohatnout a dva lidi to zaplatili životem přičemž jednou z obětí byla i těhotná žena. Akci si sice mysleli, že dokonale promysleli, ale jak se později ukázalo tak hodně věcí nedomysleli a pro kriminalisty nebyl při vyšetřování zase až takový problém si to všechno spojit dohromady. Oni to taky žádný velký kápa nebyli jak ukazují jejich předchozí neúspěšný akce. Tak jako tak i tady byl přísný trest na místě ty chudáky co převáželi peníze chladnokrevně popravili a ani při tom nehnuli brvou. Tak, že i tentokrát celkem silný prožitek a i tady za plný počet.95%

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska - Vraždiaci novinár (2006) (epizoda)

Konečně po všech těch úchylech psychopatech a jedincích kterým prostě nebylo dáno je tu inteligentní pachatel a poměrně pečlivě naplánovaný a profesionálně provedený zločin. Ale ani panu novináři který údajně ve vězení píše dobrodružný román to neprošlo. Je totiž nepsané pravidlo, že když už jdete do něčeho takovýho jako je vražda tak ideálně sám za sebe. Jak už k tomu přiberete někoho dalšího tak je tady to riziko, že vás shodí a přesně to se stalo i v tomto případě. Borec počítal s tím, že má svou manželku pevně pod kontrolou, ale to se přepočítal a v té se nakonec hnulo svědomí a všechno nahlásila. Škoda, že tu není přesně zmíněno jaký trest Brhlík dostal kromě toho, že byl výjimečný. Tak jako tak jedna z epizod ze které by vedle toho, že je to reál mohla bejt i docela slušná detektivka.95%