Mezi světy (2018)

Cage poslední dobou jede v solidních haluzích, ale toto mě jaksi neoslovilo, navíc jsem tak úplně nepobral o co tu jde. Cage škrtí ženskou přivolá tím její dceru ze světa mrtvých. Pak jí šoustá, pak jí zase šoustá. Pak zjistí, že se do její dcery převtělil duch jeho manželky, tak šoustá i její dceru, ale duch manželky se mu chce pomstít. Že jste z toho zmatení? To nic z toho si nic nedělejte pár dobrých momentů to má a naštěstí jen krátkou stopáž, ale když už chcete vidět ujetýho Cage z poslední doby, tak si radši dejte Mamku a Taťku, nebo Mandy.35%

Malevolent (2018)

Další unylá, nudná, rádoby duchařina. Ne úplný průser, ale na 2* to holt prostě nedá...20%

Superfly (2018)

Co to mělo jako bejt? Nevím čeho je tohle údajně remake, ale je to tak maximálně supernuda. Jestli tenhle režisér je vizionář jak píše obsah, tak ať mi do tejdne uschne a upadne...10%

Žraločí tornádo 6 (2018) (TV film)

Poslední Sharknado? No doufejme sice platí, že u Asylum jeden nikdy neví a tak je možné všechno, ale z tohohle trashovýho nápadu kterej stačil na dva jakž takž vydařený díly už není co vytřískat. Tohle už není zábavný, jenom unylý a utahaný a veškerý nápady jsou fuč.15%

Linkin Park: New Divide (2009) (hudební videoklip)

Nářezový song a klip nepatřící k žádnému albu, ale pro mě jeden z nejoblíbenějších.90%

Tajemství loňského léta (1997)

Po všech stránkách naprosto průměrný slasher. Atmosféra kolem vraždícího rybáře je vystavěna slušně, ale časem se to strhne jenom v tuctovou vyvražďovačku ve které máme jen čtyři hrdiny a vy tušíte, že dva z nich musí zaručeně přežít a tak musí rybář poněkud nelogicky zabíjet i lidi co s tím nemají nic společného.50%

Angláni na útěku (2018)

Nepochopil jsem co na tom mělo být komediálního. Ano nepochybně jsem viděl i větší haluze. Tady občas nějaký vtip padne, ale všechno souvisí jenom s nonstop nadáváním, jak píše Laco a ani herci to nevytrhli.20%

Halloween (2018)

No plus mínus je to takový jaký jsem to čekal ať už co se pozitiv i negativ týče. K tomu pozitivnímu : Věděl jsem, že v rukou tvůrců původní série to nemůže skončit tak hrozně jako ten vejškrab z opičí kundy v podání Zombieho, kterým se před časem můj nejoblíbenější zabiják v masce smutně loučil s filmovým světem. Teď už je sice dědeček, ale pořád v nezničitelný formě. Všechno je přizpůsobeno pro fanoušky originálu. Pomalé tempo, budování atmosféry, hudební podmaz co přímo od Carpentera zní stejně nejlíp a nekompromisní surové mordy v typicky Myersovském stylu s tím však jde ruku v ruce i to negativní. Tvůrci se prostě rozhodli, že fanoušky umlátí odkazy. I když tenhle film se ofiko hlásí jenom k jedničce našel jsem tu odkazy i na Dvojku, čtyřku, nebo H20. Problém je v tom, že film nemá čím překvapit. Tohle všechno už znalý fanda Halloweenu viděl, byť v oldschool provedení je to fajn, ale originalita na rozdíl třeba od H20 který přišel s pár novými prvky, je zde na bodu nula. Vývoj každé scény je odhadnutelný a předvídatelný dopředu, ale je to fajn vzpomínka na staré časy.65%

22. míle (2018)

Slušnej Rkovej akčňák, ale víc nic. Spolupráce Berg, Wahlberg už je osvědčená a když přidali ještě toho ťamanskýho kopálistu, tak jsem si říkal, že tohle nemůže dopadnout špatně. Bohužel díky krátké stopáži a dost ukecané a dějově zmatené první polovině příběh ani postavy příliš nezaujmou. A tak nezbývá než se soustředit na akci. Uwaisova exhibice na ošetřovně je určitě výborná jenom škoda, že zbytečně moc prostříhaná. To platí i pro přestřelky kde se rovněž stříhá víc, než je záhodno. Jinak v druhý polovině se rozjede obstojný akční inferno a tempo nepovolí až do konce který je celkem překvapivý. Solidní řemeslo, ale čekal jsem o trochu víc.60%