Chameleon II (1999) (TV film) odpad!

Měl bych se pořádně vyliftovat za to, že jsem na tuhle ultra kokotinu vůbec koukal. Mohlo to bejt slušný zetko. To, že jsou teroristi dementi, herci dřeváci a všechno je to levný a vykradený z jiných filmů by nevadilo, kdyby to aspoň bylo zábavný. Režisér Baxley má za sebou několik pro mě osobně kultovních pecek, ale tohle je důkaz, že dokázal natočit i pěknou hovadinu. Potěšila tu snad jenom ta frajerka co se objevila v Tygřích spárech 2 má docela solidní gymnastiku a občas jí používá. Jinak je to všechno naprostu nudný děsný tragický. Prostě hyper shit nepomohla tu ani účast jednoho z mých oblíbenců Jeromeho Ehlerse. Zbytečnost vyhněte se tomu.5%

Infection (2005)

Typická píčovinka od mistra trashe Pyuna. Když však vezmu v úvahu jakým množstvím sraček nás v posledních letech doslova zahltil, tak mi tohle vychází jako ještě celkem snesitelný a přijatelně zábavný zetko na relativně originální téma. I když netvrdím, že jsem neviděl i lepší.50%

Nick Fury, zvláštní agent (1998) (TV film)

Neviděl jsem to v mládí. Dostal jsem se k tomuhle filmu až nedávno náhodou. Šílená srajda, ale zároveň nehorázný guilty pleasure. Co naplat můj zvrácený vkus byl potěšen...75%

Americký samuraj (1992)

No z uměním samurajů tenhle film věru moc společnýho nemá. Je to především bezmozkový rubací béčko z velkým množstvím useknutých končetin, hlav atd. Souboje nemají bůhvíjakou choreografii, ale jsou pěkně krvavý brutální a nekompromisní. Dacascos jako záporák obstál. Jenom by to chtělo lepšího hlavního představitele. Nepopírám, že Bradley je v soubojích přesvědčivý a i z mečem se ohání slušně, ale nemůže prostě zastřít fakt, že je totální herecký poleno což lze vidět i v jeho ostatních filmech. Nicméně tady mi to zase až tak nevadí. Jak už jsem napsal film má rozhodně něco do sebe no a fanoušek podobných kousků let minulých to určitě ocení. Takže nakonec dávám velmi solidních 70%

Kameňák 4 (2013)

JOLANA MÁ BOBRA!!! No hurá konečně jsem to viděl. Na rozdíl od předchozích dílů mi to nedá a trochu se rozepíšu. Je to totiž nakonec kupodivu o něco menší tragédie než Babomrdky. Nevím či je to tím, že už to nerobí mistr Troška těžko říct a taky netvrdím, že to není domácí filmové dno, ale vzhledem k tomu, že to má jenom něco přes 80 minut a jsou tu dvě povedený hlášky obě se týkají cikánů (eh pardon chtěl jsem napsat romských spoluobčanů) tak se to dá přežít. A na konci jsem dostal dokonce i jeden výtlem což se mi u Babovřesek nestalo ani náhodou a sice ve chvíli kdy těsně před koncem ta blondýna před autem pronesla hlášku a teď jsem v píči! Nevím proč to řekla ani nevím proč jsem se tomu začal nahlas smát, ale zachránilo to tento poklad nakonec před odpadem. Pak už byl díky bohu konec a tak si to můžu odškrtnout.Mision complete.10%

Jistá spravedlnost (2014)

No tak já jsem nakonec docela spokojenej. Měl jsem obavy co zase ten Taliánskej netalent a oblíbenec kolegy mzss1 ZASRANY vyvaří za píčovinu a on je to nakonec celkem na pohodu bezmozkovej brutální nářez. Tentokrát žádnej rádoby komplikovanej příběh ze spoustou stupidních postav a dementních keců, ale jednoduchej přímočarej akčňák o pomstě. Sice už stokrát viděno, ale co už z nějakou originalitou na tomto poli už asi v dnešní době počítat nejde. Hlavně když to odsejpá a tady to odsejpá slušně. Věděl jsem už před tímhle filmem, že Cung Le je zdatný masakrátor a tady to potvrzuje jakož to válečný veterán kterýho mučil Taliban mu kapku straší ve věži chce najít klid místo toho pomůže přepadený ženský přičemž zmasakruje chlápky který má pod palcem místní zločinecký boss v podání Lundgrena ten ani nemrkne okem a jako adekvátní trest za tuto troufalost mu nechá zaživa upálit rodinu. Hlavní hrdina se tímto mění v nezastavitelnýho magora kterej tu z výrazem nasranýho terminátora likviduje každýho kdo mu přijde pod ruku. Obvzlášť jeho rychlý precizní a surový likvidace protivníků jsou opravdu efektní a dobře se na ně kouká. Jinak, ale musím konstatovat, že se pořád Serafini bitky točit nenaučil. Tady jich je sice dvakrát tolik co ve dvou předchozích filmech dohromady, ale opět to místy kazí ty naprosto zbytečný debilní zpomalovačky, bez kterých by to prostě asi nešlo nebo co. Jinak Vinie Jones tu má jak už bývá poslední dobou zvykem asi 10 minut a ani Dolph se opět nijak nepřetrhne v závěrečném souboji předvede pár výkopů, ale nic čím by vybočil ze standartu posledních filmů. Nicméně po herecký stránce obstál a musím konstatovat, že tu hraje (mimo jiné opět ze zajímavou vizáží) asi toho nejodpornějšího parchanta ve svý kariéře. Zatím co jinde i když byl záporák, tak hláškoval svým projevem si získával diváka na svou stranu prostě mu nešlo nefandit. Tady už od začátku tušíte, že zemře a nebude to zrovna příjemná smrt. Dolph tu prostě hraje tak bezskrupulózního hajzla, že si nic jinýho nezaslouží a to ho mám opravdu rád. Takže takhle měl jsem o tohohle Švédskýho vazbiče opět v režii toho Taliána přiblblýho trochu strach, ale z klidem můžu konstatovat, že tohle je úplně jinej level než Ambushed (zaplaťpámbu!) a pokud se na to nechcete dívat kvůli Lundgrenovi, kterej už to přeci jenom má trochu na háku (jsem jeho skalní fanda, ale netvrdím, že to nevidím) tak se to určitě vyplatí shlédnout minimálně kvůli Cung Leovi, kterej se tu fakt z ničím nesere. Film je drsnej krvavej a přímočarej. Víc snad od béčka podobnýho typu a režiséra ani nelze očekávat.60%

Dark Tourist (2012)

Divnej hodně divnej film. Vůbec jsem se do něj nedostal. Něco do sebe to má, ale mě to prostě nechytlo.25%

Mayday at 40,000 Feet! (1976) (TV film)

Takový typický televizní film na známé téma letadlo v ohrožení. Bohužel mě moc nechytnul. Trvá víc než půlku filmu než se začne něco dít a pak je hodně rychle konec. Jo a taky mi přijde divný, že ti borci z transportu vědí, že převáží opravdu nebezpečnýho vězně a nechají ho hlídat jedním starým dědkem z chorým srdcem. No a když dědka podle očekávání klepne, tak se vězeň osvobodí a způsobí menší potíže, ale opravdu jenom menší. Film pak v poklidu doplyne až do konce. Takže smůla, ale viděl jsem o dost lepší filmy na dané téma.35%

Není cesty v oblacích (1951)

Na svoji dobu určite převratnej film. Dnes už hodně nahlodanej zubem času, ale jde na to koukat.50%

Need for Speed (2014)

Need for shit? Ale kdeže... Nejprve bych se rád vyjádřil k některým stupidním komentářům tady. Takže kdyby Paul Walker nezemřel a viděl to, tak by patrně nezemřel nikdy, protože by po zhlédnutí tohoto filmu věděl jak na to a nikdy by ho žádná nehoda potkat nemohla. Jo a 130 minut? Yes bitch! já chci ještě víc vypláchnout prosím! Ano uznávám ten film mi zabil bezpočet mozkových buněk, ale já vám na to vy erudovaní kritici a hnidopiši jebu. Já nejsem tuningář, nevyznám se v autech ba co víc já nemám ani papíry (teda kromě těch na hlavu) já byl, ale svého času brutálním pařmenem ne tohle jsem moc nehrál já ulítával spíš na Gran turismo (heč trojku jsme z kámošem kdysi dohráli na 97%!!!) a tím chci říct, že kdokoliv někdy něco podobnýho hrál, tak prostě bude doma. Bál jsem se že to bude další Nudně a unyle 50 díl, ale to jsem se teda kurevsky zpletl tohle je čistokrevná videohra přenesená na plátno. Ty závody jsou prostě úžasný všechny ty pohledy kamer zpomalovačky na který u jiných filmů nadávám a další trademarky k tomuhle prostě patří no a rozhodně je to další film kterej chce prostě kino řvoucí motory vás zatlačí do sedačky a vy nedýcháte a prostě zažíváte čistý vzrušení jak kdyby to fakt byla hra a už jenom toužíte po tom aby vám dal někdo ten zkurvenej joystick do ruky a vy se do toho mohli opřít. Co bych dodával tohle je prostě absolutní no brain vejplach. Nemá smysl řešit příběh ten tam prostě není. Nemá smysl řešit herce všechno to jsou přiblblí dřeváci do jednoho prostě to chce nechat si vystřelit mozek z palice ještě před vstupem do sálu a užít si tohle těžkotonážní guilty pleasure, takže jestli to takhle mělo být opravdu natočeno, tak se to povedlo bez chybičky. Pravda nemůžu zastřít, že mě chvílemi ty plytký dialogy, toporný herecký výkony a všechna ta stupidní vata okolo závodů lehce iritovali, ale pak přišla zase nějaká ta bombastická honička kterých je tu požehnaně co to přebila. Pravdou taky je, že zkrácení filmu na nějakých 100 minut by určitě nebylo na škodu ke konci jsem si říkal kurva už mě ty žvásty nudí už by tu mohl bejt ten finální závod, ale přežil jsem to a sám jsem překvapenej ze sebe jak poslední dobou hodnotím. Zajímavý je, že tu skoro ve všech komentech čtu něco jako kdybych byl o 10 let mladší dávám tomu 5* no a u mě je tomu naopak kdybych byl o 10 let mladší, tak jenom protáhnu ksicht a řeknu jéžiš to byla, ale píčovina! A to neplatí jenom pro tento film, ale i pro spousty dalších nevím čím to je asi stárnu a senilním a nebo prostě získávám čím dál tím větší nadhled a toleranci pro podobné kvalitní výplachy... No co už nasrat na časté přemýšlení o složitosti života musím konstatovat, že se to k danému filmu ani moc nehodí a spíš tedy věcně podotknu, že jsem po všech těch nulových očekáváních nehorázně příjemně překvapenej a i když ten film je tak blbej až to místy opravdu bolí dá se to překousnout už z toho důvodu, že tvůrci se to nesnaží nijak zastírat a to je fajn jinak na 3D jsem ani v tomto případě nebyl a opět jsem neměl pocit, že by to bylo nějak extra potřeba. Jenom by mě zajímalo jestli ten čokl co vybafnul na hlavního hrdinu na benzínce byl ve 3D, ale to už se asi nedozvím. Každopádně ty závody byli parádní i bez toho. Fast and furious se může jít zahrabat.70%