Země bez zákona (2012)

Clarkovi a Hardymu ta role sedne jak prdel na mísu. Jinak mě to nijak extra neoslovilo. Je to celkem drsný, syrový a uvěřitelný, ale rychle mi to vyšumělo z hlavy a prostě mě to nepohltilo jako většinu lidí tady.55%

Metro (2013)

Tohle by Amíci nikdy neměli koule natočit. Dostat to do ruky Emerich nebo nějakej jinej Mr pathetic, tak by z toho pravděpodobně udělal efektama nacpanou dojemnou srágoru, kde by k sobě byli všichni solidární. Hrdinové by dělali jenom to co je správné a vůbec všichni by byli k sobě hrozně hodní a hrozně fajn aby se zachránili... HOVNO! Rusáci se z nějakým stylizováním postav a přikrášlováním lidskýho chování nesrali a ukázali, jak by podobná situace vypadala v reálu. Problémem Metra (ale to není chyba filmu) je fakt, že není určeno tradičním konzumním divákům, kteří jsou odkojení právě na tý haldě patetických sraček co se v poslední době nazývají katastrofickými filmy. Metro je pro fajnšmekry kteří ocení tu uvěřitelnost. Lidi se k sobě chovají jak hyeny. V Rusku nic nefunguje všude je bordel atd všechny tyhle detaily z toho dělají netradiční, ale perfektně autenticky fungující dílko. A co se týče pravda někdy opravdu extrémního chování postav, tak na to se dá říct jen jediné Eto Rosija! A kdo aspoň trochu rozumí tý pověstný mentalitě Rusů, tak to pochopí a já jsem vděčnej za každej spektákl v tomhle žánru co dokáže přijít z novým přístupem a jenom nekopíruje tu patetickou šablonu ala Emerich v jejímž duchu se dnes točí většina filmů tohoto kdysi slavného dnes už pomalu umírajícího žánru. Každopádně kromě těchto faktorů co jsem zmínil i po technické stránce šlape všechno jako hodinky hudba je svižná a povedená a věřím tomu, že dojít k podobné situaci v reálu například v ČR, tak by to probíhalo asi zhruba tak jak je tu popsáno. Takže resumé? Zkrátit film tak o 20 minut a udělat o něco lepší konec neváhal bych klidně napálit i plnej počet. Každopádně jestli jsem dosud nerad jezdil metrem, tak teď už mě do něj, ale lautr nikdo nedostane! 90%

Max Havoc: Dračí kletba (2004)

Je z podivem kolik nudy lze nacpat do jednoho filmu. Mohlo to bejt guilty pleasure jako hrom, ale nepovedlo se. Souboje taky neoslnili. No aspoň jsem u toho neusnul. Zato to nakonec dostane 20%

Requiem za sen (2000)

Ale jo je to docela srozumitelný. Určitě víc než Fontána nebo Černá labuť. Občas i docela slušná schíza a je v tom cítit i to Aronofského vizionářství. Takže u mě po Noem a Wrestlerovi třetí nejoblíbenější film od tohoto režiséra. Nicméně ať dělám co dělám tak tu údajnou genialitu a výjimečnost jsem v tom prostě neviděl.65%

Hong Kong '97 (1994)

Pyun tentokrát moc nepobavil. Není to vyloženej shit, ale na moje gusto se tohle béčko bere až moc vážně.40%

McBain (1991)

Jedna z mých oblíbených akčních béčkových story o bývalém vojákovi nyní železářském dělníkovi, který si jenom tak z přáteli dalšími válečnými veterány vyrazí do Kolumbie svrhnout tamějšího diktátora zodpovědného za smrt jejich přítele. Je to naivní hloupé z nezbytnou dávkou patosu, ale i přiměřeně zábavné. Úplně nejvíc pak je ta scéna ve který Walken z letícího letadla přes sklo (zajímalo by mě jak to kurva provedl?!) zastřelí pilota vedle letící stíhačky. Musíte okamžitě přistát! Slyšíte mě? Jasně a zřetelně! a Plesk! 70%

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Nejdrsnější Rambo. Stallone se vrátil aby oživil v té době mrtvý akční žánr a povedlo se mu to na výbornou. Kromě nekompromisního akčňáku je tu navíc k vidění i podle mě nejsyrovější a nejrealističtější ztvárnění války jaký jsem kdy viděl. Opravdu věřím, že pokud se v té Barmě a jím podobným zemím tohle děje, tak se to děje přesně takhle jak popisuje tenhle film. Sly si prostě nebral servítky a natočil dnes už můžu určitě říct nejlepší díl celé série co má kromě bombastický akce i myšlenku. Akorát mám pocit (a asi nejsem sám) že to opravdu mohlo být o něco delší. Finále je skvělý, ale působí trošku odfláknutě, ale co už i tak to bude 100%

Rambo III (1988)

Nemůžu si pomoct, ale jedná se o nejslabší díl. Že je to naprosto bezmozkovej vejplach by mi nevadilo. Potíž je v tom, že film víceméně nepřichází z ničím novým a v podstatě recykluje to co jsme viděli ve dvojce. Akce je tu taková nenápaditá průměrná. Nevím no není to špatnej film, ale na komoru mě netrefil. Nejvíc pobaví slogan na konci : Věnováno hrdinnému Afghánskému lidu. Obvzlášť podívá li se na to člověk optikou současnosti.60%

Rambo II (1985)

Na rozdíl od uvědomělejší jedničky je tohle už spíš výplachová akční jízda. Stallone zpátky ve Vietnamu kde masakruje Rusáky! Můj druhý nejoblíbenější díl. No a možná i ta myšlenka by se tu našla minimálně něco ve směru toho jak si USA neváží svých válečných veteránů co za ně bojovali... Každopádně klasika.95%

Rambo: První krev (1982)

Tak určitě je to kult svojí doby i když se musím přiznat, že mi chvíli trvalo než jsem si k tomuto prvnímu dílu slavné série našel cestu. Spíš survival drama než čistokrevnej akčňák, ale časem jsem to docenil.85%