Blue Ridge (2020)

Levná a nudná záležitost kterou nezachrání ani krátká délka, ale v mém případě to aspoň stačilo k tomu abych to předčasně nevypnul. Protože když jsem si říkal, že už toho bylo dost tak to naštěstí skončilo.15%

Linkin Park feat. Kiiara: Heavy (2017) (hudební videoklip)

Časem jsem docenil jak vyznění songu tak i klipu. A ten kdo to v tom vidět nechce to holt neuvidí.85%

Vysoká hra patriotů (1992)

Konečně Jack Ryan který mi bez větších výhrad sednul. Akční thriller se solidním tempem. Ford se tentokrát jakž takž předvede i v akci a líbí se mi i osobní rovina celé záležitosti mezi ním a hlavním zápornou postavou kterou si jako vždy s přehledem odehraje Sean Bean. Akce je na úrovni a není to tak zdlouhavé jako jiné Ryanovky, takže tentokrát vyjadřuji solidní spokojenost s kvalitním devadesátkovým řemeslem.75%

Linkin Park – Pts.Of.Athrty (2002) (hudební videoklip)

Mě náhodou tahle videoklipová verze nevadí spíš naopak. Svým způsobem mě to bavilo víc než původní podání téhle úderné písničky, ale toto je vizuálně nápaditější a prakticky bezchybné.100%

Hon na ponorku (1990)

No komentář od mzss1 se mi zdá poněkud krutý, ale ani mě tyhle špionážní podmořské intriky moc nebavily. Díky osobě režiséra a hereckému obsazení to aspoň drží pohromadě jako kompetentní film, ale z mého pohledu nic víc než jen poněkud zdlouhavá a skrz nazkrz průměrná záležitost.50%

Linkin Park: Crawling (2001) (hudební videoklip)

Perfektní song a klip má každopádně taky něco do sebe byť může působit trochu netradičně.90%

Jasné nebezpečí (1994)

Nadprůměrná, ale i přesto rozporuplná záležitost. Po pravdě úvodních 45 minut politických hrátek a keců mě do děje moc nevtáhlo, ale pak jako kdyby film přešel do jinýho levelu a jeho vrcholem je určitě dechberoucí scéna přepadení konvoje i když Ford je tu všechno jenom ne akční hrdina. Film má určitě svoji úroveň, ale pak to zase trochu spadne do toho spíš špionážního pojetí i když je mi jasné, že Jack Ryan není úplně primárně další James Bond nebo něco takovýho. Oproti tomu novýmu každopádně oldschool kvalita k nezaplacení.65%

Linkin Park: Somewhere I Belong (2003) (hudební videoklip)

Rozhodně jeden ze zásadních songů tohoto alba doplněný velmi trefným a osobním klipem.95%

Večerka (1981)

Slušnej film a to daný téma nemusím a o zelených mozcích si myslím svoje. Tady je třeba přežít ten pomalejší rozjezd a ty vojenský kydy. Pak to začne místy i docela gradovat a zmagořelej Cruise při svým filmovým debutu je překvapivě dobrej. Na jedno dvě shlédnutí v pohodě ujde.60%