Domácí péče (2015)

Když jde teď do kin blockbuster roku Havel (ehm to jsme to letos dopracovali) tak jsem si říkal, že bych mohl doplnit debut od jeho režiséra a bohužel tu většinu vesměs spokojených komentářů od mých oblíbenců nemůžu sdílet. Mihulová a Polívka to táhnou jak to jde, ale filmu dost škodí žánrová neukotvenost. Jinými slovy to působí dojmem, že ani režisér sám nevěděl co točí jestli komedii nebo drama. Výsledkem je podivný hybrid který mě moc nenadchl. Na režijní debut to není vyloženě špatné, ale jinak nic co by nějak výrazně stálo za zmínku.35%

Capone (2020)

Původně jsem dal dvě hvězdy, ale když to vezmu kolem a kolem, tak především vzhledem k možnostem námětu a hereckému obsazení to ne mohlo, ale mělo rozhodně dopadnout úplně jinak.15%

Žít v nebezpečí (1997)

Místy mě ta absurdita celého filmu docela bavila, ale souhlasím, že čeho je moc toho je příliš. Navíc Rob Lowe nebyl nikdy úplně až tak moc můj oblíbenec, ale má to svoje momenty. Belushi tu hraje něco jiného než na co jsme u něj zvyklí, ale bavil mě tu nejvíc. Celkově hodně zvláštní film, ale za to jedno shlédnutí stojí.45%

Fantasy Island (2020)

Zbloudit na tenhle nedodělek do kina tak jsem nasranej. To se nestalo a můžu si dovolit malou shovívavost.10%

Pavučina lži (2020)

Tohle si Adkins fakt nezaslouží. V 90 letech mohl být podobnou béčkovou akční hvězdou jako pánové Dolph nebo Jcvd, ale doba nám bohužel jaksi poněkud zdegenerovala a tak zjevně musí brát všechno co dostane. Akci kritizovat nebudu. To je to jediný co se dá ocenit. Aspoň je relativně přehledná a dá se na ní koukat, ale zajímalo by mě co si pan scenárista a režisér v jedné osobě šlehnul než napsal tenhle absurdní a do morku kostí vygumovanej scénář, ale možná, že současným dětem pro který současná učebnice dějepisu rovná se nezvratná skutečnost se to bude líbit. Ostatně nezapomeňte, že Putin číhá všude! Já fakt nečekám od filmu podobnýho typu něco sofistikovaného, ale byl byl bych rád kdybych se aspoň nemusel každých pět minut chytat za hlavu. Chci toho zase až tolik moc? No evidentně bohužel asi jo.40%

Invincible (2020) odpad!

Musím bohužel zcela souhlasit s Lacem. Hledal jsem aspoň něco málo pozitivního co by se dalo na tomhle filmu ocenit, ale bohužel je to opravdu totální sračka. Charizma Johnnyho Stronga na mě nikdy moc nepůsobilo. Zaror taky není zrovna žádnej herec, ale ok tihle týpci mají jiné přednosti, ale nesmíte je dát do rukou totálně nekompetentního filmařského štábu který ty jejich schopnosti nedokáže nijak využít. Akce je málo a když už se tu nějaká najde tak je totálně nekoukatelná. Takhle domrdat kameru a střih v přestřelkách a bitkách to chce fakt mustr. Takže další odstrašující příklad toho jak se to nemá dělat. Je mi smutno kam filmy této kategorie padly.5%

Oheň (1991)

Dle mého názoru asi nejlepší Howardův film. Krásná ukázka staré dobré poctivé a kaskadérské akční práce. Ve scénách kdy jsme v ohni si pak divák opravdu připadá jako v ohni a cítí to reálné ohrožení a strach o postavy. Žádný trapný digitální plamínky. Pravda k vystavění příběhu mám trochu výtky a to konečné odhalení žháře ve stylu : pod svícnem je největší tma je celkem očekávatelné a pokud film pozorně sledujete, tak vás nijak zásadně nepřekvapí, ale to je asi moje jediná výtka. Jinak z mýho pohledu perfektní sonda do hasičského řemesla.80%

Přežít (1993)

U tohohle filmu jsem si pamatoval, že mě nikdy moc nebavil, ale viděl jsem ho kdysi dávno, tak jsem nechtěl soudit a dal jsem repete. Bohužel jediné co se změnilo, že původní hodnocení zaokrouhlím ještě o hvězdu dolů. Neberu většině mých oblíbenců nadšení z tohohle filmu, ale pro mě po solidním úvodu už jen nudná rozvleklá záležitost co se táhla jak smrad a nezajímavé postavy u kterých mi bylo úplně jedno jestli to někdo přežije.20%

Zázračné přistání (1990) (TV film)

Samotná realita která je opět i v cyklu Letecké katastrofy je určitě pozoruhodná událost a skutečně jeden ze zázraků v historii leteckých nehod. Tady bohužel zpracované dalším vesměs neschopným a nudným televizním režisérem. Unylé tempo, stupidní dialogy. Nijak nepřevyšující kvality standartní katastrofické tv produkce.25%

Vrahova zpověď (1997) odpad!

Mno když už Gary Busey jako ženská, tak radši Přepadení v Pacifiku. Taková držka převlečená za ženskou... No to LOL. Film jako celek pak absolutně nekoukatelný peklo. Škoda solidního castingu na takový howno.0%