Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Horor
  • Krátkometrážní
  • Drama

Poslední recenze (59)

plakát

Ďábelský Santa (2005) 

Zásadně odmítám skousnout pojem hororová komedie. Přijde mi to jako jakési zneuctění samotného hororového žánru. Proto takovéto filmy samovolně nevyhledávám. Nicméně jsou i výjimky. Snímek Santa's slay jsem měl již delší dobu na seznamu. Na svém hororovém blogu jsem si speciálně vytvořil kategorii s horory s vánoční atmosférou. Byl tam i tento Ďábelský Santa. Pustil jsem si to a už po první minutě mi bylo jasné, co to bude. Byl jsem zklamaný a přiznám se, že jsem měl zpočatku chuť film vypnout. Opět komedie! Jenže jsem to nevypnul a udělal jsem dobře. Už jen základní pointa je skvělá. Myslel jsem si, že Santa není jen tak hodný a milý, jak se o něm často říká. Je to pěkný zmetek. A to je dobře. Billu Goldbergovi ta role nesmírně sedla a myslím, že i on sám si ji užil. Je to vtipné, sice občas trochu přitažené za vlasy, ale bavil jsem se. Délka tak akorát, příběh super. Již se na to nejspíš znovu ale nekouknu. Ale i tak to můžu zařadit k těm povedenějším komediím.

plakát

Černý blesk (2009) 

Když zjistím, že je nějaký film asijský nebo ruský, okamžitě o něj ztrácím zájem. Nemám takové prostě rád, nelíbí se mi a tudíž je vůbec nevyhledávám. Černý blesk mě ale velmi mile překvapil. Trochu mě ale zmátl názvem, který mě vlastně i zároveň přesvědčil, abych dal filmu šanci. Objevila se první slova psaná azbukou a já si řekl, že to s klidným svědomím nemusím vůbec dokoukat, když neumím rusky. Do Dimových narozenin děj plyne pomalu, ale pak se rozjede. No a já se skvěle bavil a užíval si tu jízdu. Ano, našlo se tam několik, hlavně logických chyb (nejvíc mě dostal ten mobil, co mohl normálně fungovat i když byl ponořený ve vodě). Film ale musím hodnotit celkově a tak se to vyvážilo příběhem. Nápad jistě zajímavý, ale i tak jsem si občas nedokázal odpustit porovnání s am. filmy o superhrdinech. Hlavní ženská postava mě štvala už od začátku. Bylo evidentní, že ji Černý blesk musí ke konci zachránit, čímž si získá její srdce. Celkový děj mě ale zcela pohltil. Samotná myšlenka nanokatalyzátoru je výborná. Mohlo by to fungovat? :)

plakát

Psí poslání (2017) 

Ač nejsem majitel žádného psa, byl to pro mě opravdu silný zážitek. Po dlouhé době jsem byl v kině. O tomto filmu jsem slyšel jen zběžně a i když jsem trailer nejspíš viděl, nevěnoval jsem mu velkou pozornost. Film je ale naprosto dokonalý! Je to pojato jako rodinný film s mnoha velmi vtipnými momenty, ale i smutnými. Na konci prvního příběhu jsem asi nejvíc cítil slzy v očích. Ale právě to rozdělení na jednotlivé příběhy (které jsou součástí jednoho celku) má co do sebe. Určitě je to originální film a na konci jsem jenom zůstával sedět a ještě stále vstřebával tu úžasnou podívanou. Je to ten typ filmu, který ve vás zanechá optimismus a dobrou náladu. Opravdu moc pěkné!

Poslední hodnocení (2 698)

Now I'll Tell One (1927)

27.11.2022

Zabiják proti své vůli (2019)

21.11.2022

Menu (2022)

17.11.2022

Nude Nuns with Big Guns (2010)

13.11.2022

Corpse Party (2015)

09.11.2022

Terrifier 2 (2022)

08.11.2022

American Horror Story - Double Feature (2021) (série) (S10)

07.11.2022

Ďáblova kořist (2022)

27.10.2022

Chucky (2021) (seriál)

26.10.2022

Reklama

Ovládací panel
4 body