Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

"Nejpřirozenější" je odpověď na otázku, jaký "nej" bych udělil blue valentine. Působí to hezky, smutně, lítostivě až si člověk uvědomí, že se přes plátno nepromítá jen film, ale čistej život.

Parchanti (2010)

Kucí jsou svalnatý, mají hezký oblečení, sbalej černošku a vystřílí absoltně všechno, včetně padesátiosmi růží na pouti, za čož je místní kolotočář vykáže na labutě. Scénář se stejnými body jsem napsal, když mi bylo šest - čili před rokem

Expozitura (2009) (seriál)

Nový čerský krimi seriály mají jednu takovou blbou vlastnost - stojí hodně peněz a nedá se na ně koukat

Prostřeno! (2010) (pořad)

Nejvýstižnější ukázka sloganu "blb dostal moc"... Blb dostal padesátiminutový prostor v televizi a musí světu ukázat, že vařit, mluvit, stolovat a strkat žrádlo vkusně do huby umí jedině on. Miluju, když blb neví, že je blb, tím získává sebedůvěru a chce se před kamerama vytáhnout. No a k tomu vždycky nějaká ta žrasovní ňaminečka - tuhle raketa se sejrem z kopce Motombo v Ugandě, támhle "Výstavní gratinovaný steak se zlatým měsícem podávaný na dřevě", což je normální flákota na oleji s vařeným bramborem. Úsměvný

Ošetřovatel (2011)

... to si se mnou trailer zase vytřel prdel

Operace Daybreak (1975) odpad!

Takhle laxně natočenej film nedělají ani Jižní Korejci. Za druhý světový jsou na každým horizondu paneláky?! Div, že tam nestojí Mekáč... Strašný. Sequvencův Atentát je světovej, zatím co film světovýho režiséra Gilberta je leda k domacímu užití a to ještě při vypnutý televizi.

Hanna (2011)

JoHanna mě zklamala a to hned ve třech bodech. Za prvé mě zajímá, jak dožene tak zameškanou, povinnou školní docházku. Za druhé to dle mého bystrého oka stříhal asi nějaký učeň druhého ročníku kadeřnické školy v Drdolovicích, co byl v holyvůdu na praxi. No a za třetí byla pointa nedodělaná, jak seriál Tak jde čas, a vůbec taková prázdná. Na druhou stranu tam byly dvě výborný akční scény, kvůli kterým stálo za to na to koukat.

Dr. Ludsky (2011) (seriál) odpad!

Netuším, proč se všichni snaží napodobovat něco, co už je - je to, jako by teď nějakej Slovák přišel s tím, že vynalezl žárovku, ne obyčejnou, ale slovenskou. Proč se dívat na něco, co je se snaží tvářit jako originál, když dávají originál.

Burn Notice: The Fall of Sam Axe (2011) (TV film)

Mám rád pivo, Sam má rád pivo, já mám rád Sama, Sam mě nezná - tím se kruh uzavírá. Záležitost jedině pro fandy Burn Notice a i tak je to pod má očekávání. Zároveň bych se chtěl směle zeptat, kdo vložil tento film do sekce "mysteriózní"? Protože jediným mysteriózním na něm je to, že leží v sekci mysteriózní.

Luther (2010) (seriál)

Dlouho, jak dlouho jsem se snažil uhasit žízeň po kvalitní kriminálce. Většina dnešních detektivních filmů jsou jen takový olízaný lentilky na dně pudinkový mísy, která se už druhý týden netknutě prasí v ledničce, a tak na ni není pěkný pohled. No a najednou čirou náhodou narazím na seriál, jehož každičký díl obsahuje zápletku, na které by mohla stát jakákoliv pořádná současná detektivka, tak za čtyři místní hvězdy. Obsahuje charismatické, a co víc ORIGINÁLNÍ, ojedinělé padouchy. Hlavní hrdina patří mezi to nejlepší, co přinesl vznik kimenatografie (v tohle slově mám určitě chybu). Je to inteligentní chlapák, hrdina osmdesátek, jelikož to není jenom pozér nebo libovej frajírek, ale člověk se svými přednostmi i slabostmi, se kterým bych šel na pivo. Taky musím vyzvednout scénář, protože v dnešním světě, kde se všechno musí dělat co nejjednodušeji, jelikož inteligence populace je každým dnem menší a menší, je úchvatný. Luther je pro mě jednoznačně jedním z nejlepších seriálů vůbec