Krev: Poslední upír (2009)

Dementní, debilní a stupidní zelený lidský výkal, který mi akorát zkazil dojem z výborného anime. V životě nepochopím, jaký druh kreténů má tento typ filmů na svědomí - co je motivuje k natáčení, proč to sakra vůbec dělají?? Příště radši pošlete peníze na charitu nebo mně na účet a neplýtvejte zdroji na filmovou verzi ranní stolice. Lepší příběh a dialogy bych vymyslel za osvobozujícího močení po deseti pivech v místní nálevně. Nechápu, odmítám, odvrhuji, zvracím. Chris Nahon si nadělal do vlastního hnízda a už to nevysmejčí. Fuj, špatný vtip. 10%

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Tupá, plytká, klišoidní blbost, která (sic se moc a moc snaží) chce vypadat, že je něčím víc, než ve skutečnosti je. del Toro se zaprodal (nebo nevímco) té nejhorší lacinosti, prvoplánovosti a komerci a to je pro mě zrada.Strč si ty svý masivní roboty do... za klobouk. Prozatím kravina roku. 15%

TRON: Legacy 3D (2010)

Prázdné, nudné, zbytečné, nekoukatelné....co dodat? Výborný film, pokud chcete rychle usnout (funguje mnohem lépe než rohypnol, opravdu). Tento efekt ještě umocňuje unylá hudba od Daft Punk - absolutní fail. Co na tomhle každý vidí, to nechápu. To vám skutečně na čtyři hvězdičky stačí červená a modrá barva, tříštící se panáčci a létající vláček?? Jedna hvězda za Olivii Wilde a druhá...no...za Olivii Wilde. Zbytečnost. 20%

Rosemary má děťátko (1968)

Tak jsem si v rámci doplňování filmového vzdělání pustil tenhle Polanského "skvost". Čtu tady o mistrovském napětí, geniální režii, pohlcující atmosféře...dívali jsme se opravdu na stejný film? Napětí žádné, atmosféra neexistující - celé to bylo tak nudné, že jsem asi dvakrát usnul (což by se u "kultovního" horroru/mystery rozhodně stát nemělo). Zoufalá nuda, podpořená jakousi podivnou hudnou, nesympatičtí (nicméně výborně hrající) herci...Tohle jestli je legendární, atmosferický, satanský horror, tak já jsem sám Satan. Obrovské zklamáni a rozčarování, akorát za herecké výkony dávám dvě hvězdičky, jinak tento film nestojí za nic. 30% EDIT: Často se to tady srovnává s Vymítačem ďábla (!). Nechápu. The Exorcist je v každém ohledu o 100% lepší.

Temný rytíř (2008)

Všem, co dali Temnému rytíři nekompromisně 5* se omlouvám, ale tohle mi přijde jako těžce nadhodnocený film. Všude tu čtu o úžasném výkonu Heatha Ledgera a jak to všechno klape a jak je to temné atd...Já se na Temného rytíře koukl pěkně v klidu, doma a pro jistotu dvakrát a viděl jsem kvalitní (!), moderní thriller. Nic víc. Zcela se vytratila ona "komiksovost", kterou jednička ještě jakž takž dodržovala (je to přece zpracování komiksu, ne??) a její místo převzala "osudovost" a "temnota" (ehm). A vůbec, celé je to tak strašně super-vážné a oduševnělé, až je mi z toho nevolno. Komiks je komiksem z nějakého (a dobrého) důvodu. Celkově je ta vážnost hlavním důvodem, proč jsem nedal žádnemu Nolan-Batmanovi 5*. Já nechci drama antických rozměrů, já chci Batmana. A Christian Bale je nejstudenějším čumákem, jakého jsem za poslední roky viděl ( v jedničce jsem mu to ještě odpustil, tady už nemám nervy...). No a ve vší úctě k Heathu Ledgerovi (R.I.P, výborný herec), pro mě navždy zůstane nejlepší Joker Jack Nicholson. Chtěl jsem dát 4*, ale ne, nenechám se strhnout davem a je to za tři. 60%

Batman začíná (2005)

Podle mého nejlepší Nolanův Batman. Komiksy a komiksové náměty jdou zcela mimo mě, přesto to však působilo velice civilně a uchopitelně, přesvědčivé emoce a pohnutky...Nějak se mi nechce rozepisovat, prostě jde spolu s Burtonovým zpracováním o nejlepšího Batmana, co lze v dnešní době najít. No a o pánech Howardovi a Zimmerovi nemá smysl mluvit, jako vždy spolehlivý výkon...Jo, a nikdo mi nevymluví, že Liam Neeson je v současnosti nejlepší herec ve vedlejší roli :) 80%

Lesní duch (2013)

Na Nový evil dead jsem šel hlavně ze dvou důvodů: chtěl jsem vidět, jak dopadl remake a taky si prostě sednout do kina, "vypnout mozek" a bavit se. Jak to dopadlo? To druhé se mi splnilo. Ano, film trpí klasickým nešvarem béčkových snímků - postavy mající IQ šumící trávy, v každé situaci jednají zásadně nelogicky a celkově jsou výrazné asi jako poslanci KSČM. Nicméně vyvažuje to skvělé tempo, "parádní" násilí a krev a rovněž i náznak atmosféry...Co se "kvality" remaku týče, tady je spokojenost menší, ale myslím, že obecně se dá Evil dead označit za jeden z těch povedenějších. Jo, holt nadržený stromeček už neměl takové kouzlo jako tenkrát...:) Šel jsem do kina v podstatě s nulovým očekáváním a příjemně mě to překvapilo - bavil jsem se a čas mi uplynul rychleji, než bych chtěl. Nečekejte oscarový, nervydrásající horror s propracovanými postavami a dějem (což u ED snad an nejde:))) a užijete si svižnou, krví a končetinami nasáklou podívanou. Navzdory místnímu nižšímu hodnocení, já dávám poctivých a zasloužených 75% EDIT: Každý, kdo má špetku zdravého rozumu, už předem pozná, že tohle rozhodně NEBUDE "nejděsivější film, jaký kdy uvidíme"...

Alenka v říši divů (2010)

Co má tohle,sakra,znamenat Time?? Alenka je suverénně nejnudnější, nejzbytečnější a nesterilnější film, jaký jsem za poslední rok viděl. Otřesný Depp (!!), přiblblá Carterová a "kde se vzala, tu se vzala" Mia Wasikowska (jejíž výkon mi přijde hodně přeceňovaný)...Přímý přenos štafety důchodců v anglické vesničce Pinewood vám poskytne lepší zábavu, než tato bezduchá nicotnost. Do háje, točil to vůbec Burton?? 30%

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Esence české debility. Absolutní tragédie ve všech ohledech. Když se na tohle dívám, moje střeva se dávájí do pohybu a já jen zírám, jak někdo vůbec mohl natočit takovou idiotskou kravinu. A kolonka "scénář" mě vážně pobavila. Jaký scénář proboha?? O nějakých hereckých výkonech nemůže být ani řeč (snad kromě Miroslava Donutila), troglodytské "dialogy"...2 hvězdičky za pár dobrých hlášek, jinak si tahle raně kapitalistická sračka zaslouží odpad. 25% (omlouvám se za vulgarismy, ale tohle mě vážně vytáčí pokaždé, když o tom byť jen slyším)

Mrtvá hlídka (2002)

Velká, velká, převeliká nuda. Trocha blátivé atmosféry celek prostě nezachrání. Tohle jsem dokoukal jen ze setrvačnosti. 35%