hufnagel

hufnagel

Alexander Pál

okres Bratislava
momentálne dôchodca,ktorý venuje voľný čas filmom a seriálom

Facebook: alexander.pal.5

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 8.7.2020  18:04
    Queen of the South (TV seriál) (2016)

Narcos v ženskej verzii,ale napriek tomu to odsýpa slušne aj kvôli dosť krvavým záberom.4 série som zvládol za týždeň.Sympaťák číslo jedna je určite Pote a myslím si,že postava Teresy je tiež slušne zvládnutá.Ale seriál sa nevyhol tým telenoveláckym manierom,ktoré asi musia byť,aby chytili za srdce prostý národ.

• 6.7.2020  21:07
    Válečná jeptiška (TV seriál) (2020)

Taká fantasy oddychovka i keď na záver sa to už začínalo javiť.

• 24.6.2020  18:35
    Pinocchio (2019)

Parádna filmárčina,je to skôr o živote ako rozprávka.

• 17.6.2020  15:58
    Babylon Berlín (TV seriál) (2017)

Výborný scenár,detailná hĺbka postáv,vymakané prostredie a feeling 20-tych rokov. No na Nemcov niečo úplne nezvyčajné.Za 2 dni som dal všetky 3 série a veľká spokojnosť.

• 14.6.2020  17:01
    Artemis Fowl (2020)

Drahý prepadák.

• 5.6.2020  20:07

Prepálená stopáž,ploché postavy,miestami pomaly scifi,sorry tak to nevyšlo.Ten scenárista má dokonca také pravdepodobne české meno Gajdúšek,možno po rodičoch.

• 4.6.2020  14:05

Oddychová akcia,ale úplne bez použitia mozku.

• 1.6.2020  18:27
    Sputnik (2020)

Vyzerá,že Rusi valia jeden scifák za druhým,včera Blackout dnes toto.Nesťažujem si je to ďalší vydarený lepší klon votrelca.

• 31.5.2020  17:54
    Avanpost (2019)

Slušný scifáčik,mohli lepšie rozobrať históriu a príčinu votrelcov.Je to ale čistá béčkovina.

• 31.5.2020  13:51
    Ponorka (TV seriál) (2018)

Bohužiaľ len slabučký odvar filmov na túto tému.A bez lesbickej lásky si to ani vôbec neviem predstaviť.To tam bolo nutné.

• 13.5.2020  19:23

Darmo,myslím si,že kórejčania vedia akciu.Hlavne v tom byte s tým choreograficky vymakaným pádom mi padla sánka.

• 10.5.2020  20:39
    Amnestie (2019)

Na slovenské pomery veľmi zaujímavo a kvalitne natočený film.I keď realita v leopoldovskej väznici bola oveľa brutálnejšia a prišlo tam o život pár príslušníkov väzenskej stráže pri tej vzbure.

• 7.5.2020  19:55
    Sviňa (2020)

Je pravda,že chýbal tomu nadhľad,ale ako ukážka fungovania vysokej slovenskej politiky to úplne stačilo.Vajda sa zaskvel v roli písanej hádam na telo.

• 4.5.2020  06:15
    Neviditelný (2020)

Psychologický napinák v klasickom hitchkockovskom šate.Elisabeth Moss sa viditeľne s veľkým úsilím pretrápila od začiatku až do konca.

• 22.3.2020  15:30

Veľmi slabučká nemastná neslaná paródia na silné ženy.Aj to videoklipové poňatie filmu úplne vedľa.

• 16.3.2020  20:01

Veľmi pekná kamera a zaujímavo brutálne poňatý príbeh.Celé to pripomínalo našu klasiku zo šesťdesiatich rokov minulého storočia Markétu Lazarovú.Erotické scény skôr uškodili filmu (zaujmime za každú cenu,scéna s kozou wtf),ináč veľmi kvalitnému českému filmu.

• 11.3.2020  16:48
    Nula nula nula (TV seriál) (2020)

Skôr to bolo fantasy ako skutočnosť,hlavne v tej Afrike.Ináč zábava s úplným vyradením mozku.

• 11.3.2020  16:42
    Luna Nera (TV seriál) (2020)

Slabučký bosorácky seriál.

• 3.3.2020  15:04
    Pan deng zhe (2019)

Veľmi propagandický a k tomu ešte horolezecký výtvor.CGI už pomaly na hranici fantázie.

• 3.3.2020  12:46
    Guns Akimbo (2019)

Bol to tak šialene ujetý film ,že sa mi nakoniec osobne prekvapivo páčil.Daniela Radcliffa moc nemusím,ale táto rola mu sadla.

• 1.3.2020  18:06
    Arthdalská kronika (TV seriál) (2019)

Veľmi podarená fantasy sága s pravdepodobne veľkým rozpočtom.Je pravdou,že sú tam hluché miesta,ale ako celok je to zaujímavý svet aj detailné spracovanie jednotlivých vzťahov.Už sa teším na pokračovanie.

• 13.2.2020  18:19
    1917 (2019)

Roger Deakins je pán kameraman,ale celkovo to pôsobilo ako nejaká fps počítačová hra.Strihy,ktorým sa zámerne vyhli,odobrali filmu dosť veľa emócií.Je pravda tiež,že choreografi sa vybláznili maximálne.

• 11.2.2020  20:15
    Zámek a klíč (TV seriál) (2020)

Teenegrovčina ako bič.Odhalenia tajomstiev kľúčov a ich použitia vyzerali sľubne,ale postupne to upadalo do hollywoodskej ťažkopádnej šablóny.

• 11.2.2020  16:01

Je pravdou,že všade má krajinu v rukách pár vyvolených,nielen v Brazílii.9 rodín ovláda tamojšie médiá,čo je v dnešnej dobe obrovská a neobmedzená moc na formovanie verejnosti.Demokracia je len slovo a každý si ho vykladá po svojom.A myslím,si,že Bolsanaro úplne vyhovuje Amerike,"Vyzbrojíme aj tých najväčších chudákov zbraňami,aby sa mohli brániť"plus voľný obchod.

• 4.2.2020  18:35

Akoby sa režisér nevedel rozhodnúť,či to bude satira,alebo dráma a skončilo to dosť divným nepresvedčivým mišmašom.

• 29.12.2019  20:00
    Dar (TV seriál) (2019)

Niečo medzi telenovelou a fantasy.Tá tajomnosť,ktorá bola zo začiatku zaujímavá,sa s pribúdajúcimi dielmi úplne vytratila.

• 25.12.2019  17:33
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Hral som všetky 3 diely rpg hry Zaklínača,čo dosť pomáhalo zo začiatku.Pre neznalého diváka je to akoby klon GoT,ale v skutočnosti je to samostatný dark fantasy svet so svojimi pravidlami a históriou.Nepomáha tomu ani náhodilá zmena časových línií,ktoré však na záver úplne logicky zapadnú do seba.Henrymu Cavillovi je postava šitá na telo,prekvapivo dobrá sa javila aj Anya Chalotra ako Yenn.Ináč je to len oddychovka,žiadna mozgovňa.

• 17.12.2019  18:19
    Joker (2019)

Jednoducho to sa len tak nedá zahrať táto postava,pre svoju komplikovanosť a nevypočítateľnosť.Človek ním musí aj reálne byť a Joaquin Phoenix ním skutočne aj bol.Zo súzvuku obrazu a hudby som mal miestami až zimomriavky,tak to všetko do seba geniálne zapadalo.Masterpiece.10/5

• 13.12.2019  18:01

Divoká a perfektne natočená akčná 2 hodinová orgia.Samozrejme rozum a hlbšie poňatie postáv nečakajte,ale zopár hlášok a čierny humor celkom sedeli.

• 12.12.2019  17:41
    Titans (TV seriál) (2018)

Začalo to dosť zaujímavo,ale už keď sa začali tie vážne kvázi psychologické rozbory jednotlivých postáv,klesla úroveň do priemeru po dvoch sezónach.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18