BROKEN_

Jako fanoušek starého dobrého Zacka Snydera, jsem po jeho Armádě mrtvých doufal, že nám předvede pecku a zavře haterům huby. Jeho Rebel Moon je bohužel po dvou částech úplně mimo. První část byla nezvládnutá po všech stránkách a byl to ten nejhorší film, jaký Snyder doposud natočil. Druhá část je celosvětově ještě hůře hodnocená. Já se, ale překvapivě bavil víc než u první části (dal jsem ji před 4 měsíci hodnocení 2/10). Pořád, ale nejde o dobrý a už vůbec ne průměrný film. Je to místo skoro odpadového snímku podprůměr. Aspoň v mých očích. Druhá část má hloupoučký příběh u kterého se Snyder v první polovině snaží představit background každé postavy a vysvětlit, proč chtějí bojovat (něco, co se mělo řešit v první části). Postavy mezi sebou konečně interagují, ale není toho zde úplně mnoho. Snyder se zde snaží hrát na vážnou notu a vyvolat v divácích empatie k hlavním hrdinům. Hlavní postavy jsou plochý, nezajímavý. Herecky se zde celkem snaží Djimon Hounsou, ale scénář mu v tom moc nepomáhá. Ostatní herecky taky nemůžou tolik vyniknout. Co se týče akční stránky, kterou Snyder ve svých filmech vždy uměl, tak Rebel Moon je již od první části nudný. Ve druhé části si akce určitě polepšila a jakmile se rozjede bitva, tak to není nejhorší. Pořád to má, ale daleko k těm úžasným akčním sekvencím, jakých jsme od Snydera zvyklí (rubačka Superman vs Faora v Man of Steel je nezapomenutelná). CGI není nejhorší a jsme od Netflixu zvyklí na horší věci. Přesto si musím do něčeho píchnout. Snyder by si mohl odpustit neustálí digitální finále. Tady to nevypadalo dobře. V jednoduchosti je vždycky síla. Každopádně, kdo si rozhodně polepšil oproti první části je hudební stránka. Skladatel Tom Holkenborg (taktéž znám jako Junkie XL) složil v několika momentech pěknou hudbu a ačkoliv se to pořád nechytá na jeho nejlepší tvorbu (Mad Max nebo Snyderova Justice League) jde o fajn věc, která k daným scénám seděla. Občas se zde objeví pěkný záběr a oproti minule i ty zpomalovačky mi tolik nevadily. Rebel Moon a jeho druhá část je za mě o kousek lepší než první část, ale pořád je to pitomost, která svojí jednoduchostí, neoriginalitou, předvídatelností naštve většinu diváků. Já už k tomu přistupoval s tím, že dostanu možná ještě větší blbost než předtím a překvapivě jsem se u toho dokázal bavit. Pokud, ale nemáte rádi Zacka Snydera a nelíbila se vám první část, pak nevidím jediný důvod, proč si pustit tohle pokračování. Snyder na konci nastínil o čem bude třetí díl a já doufám, že to nevznikne. Raději by se měl Snyder, co nejrychleji vrátit k filmovým studiím a posílat svoje filmy do kin a starat se jen o režii, protože scénář a hlavně od kamery by se měl držet, co nejdál. Pořád totiž věřím, že uvnitř tam je pořád ten starý dobrý Zack Snyder, ale momentálně se svojí volností jakou má u Netflixu se zbláznil a myslí si, že cokoliv dělá je mistrovské dílo. Ne Zacku, není tomu tak. Prober se, prosím! P.S. Řekl jsem si, že se nebudu moc rozepisovat podobně, jako u první části, ale nakonec mi to nedalo a rozepsal jsem se. Tolik prostoru si tenhle film nezaslouží a já svým volnem tady mrhám čas. No nic. 4/10 () (méně) (více)

Ištván87

Je to lepší než první díl a když se do závěrečné bitvy zapojí i Jimmy, tak je to chvíli opravdu moc pěkná podívaná, ale má to ten samý problém jako jednička. Pořád tam něco chybí. Tady je problém například s tím, že smrt některých postav je nám totálně putna, ale natočeno je to tak, že by nám to jedno být nemělo. SPOILER SPOILER: Jmenovitě smrt Dena byla úplně zbytečná, protože si proti Atticovi ani neškrtnul. Totéž platí pro Nemesis. Ta si to tam rozdá s partou ozbrojenců, ale jelikož jsme vůbec neměli šanci si k ní vytvořit nějaký vztah, tak to člověka vůbec nezasáhne. No, tak snad se to v režisérské. Sestřihu zlepší ()

oveckaoa

Tak já si to teda ujasním v jedničce měly problém sklidit obilí za 5 dní říkaly, že to nedokážou tady ho sklidí za jeden den v menším počtu lidí než  tehdy ten samý den si ještě zatančí,  povykládají si své příběhy jak se tam dostaly (vše zhruba ve stylu oni mě zabili rodiče)   a dostanou posrané ručníky  ,  druhý den se dokážou vycvičit a připravit a třetí den doletí ta loď. Prvních zhruba 20 minut máme ukázky jak se sklízí obilí jak se cepuje a  jak si černoušek nabírá vodu  a ,aby jsme si to pěkně  užili tak nám to Snyder  zpomalí v zpomalovačkách   pak dostaneme backstory jak se Jizvonoška stala rebelkou , která je zhruba taková , že zabila s Balisariem královskou rodinu on ji obvinil z vraždy následnice trůnu ačkoliv ji k tomu přinutil a všichni to viděli a šel po ní a ona se prostřílela ven přistála v té vesnici a začala tam žít . Tohle je jeden z největších failů filmu střílí zde vojáky a oni na ni čumí. Následně až dojde k tomu boji kde ze 4 lodí dokáže jeden člověk raketometem zničit jednu a druhý ji zničí granátem Jizvonoška s tím jedním maníkem nasednou do té lodi s , kterou tehdy přistála  světe div se pořád funguje   a přistanou na mateřské lodi. Mateřská loď a i ty malé mají  termoskener podle kterého zjistí  kde jsou lidi a co je pod zemí přesto tu loď Jizvonošky nedokážou najít a navíc jsou tam tak blbí , že si nedokážou spočítat , že na Zemi leží dvě zničení lodě ze 4 a k mateřské lodi se vrací 3 mají i přístroj měřící lidský tep a tak a nepoznají, že dotyční jsou živí tuhle loď i s vojáky dokáže ona sama zničit . Ta Asiatka se světelnýma mečma  tam má nějaké vazby na malého kluka co ho viděla poprvé v životě a za celý film s ním má jen 2 společné scény v jedné jí strká do huby obilí a v druhé jí dává ten posraný ručník černoušek nemá vazby na nikoho jelikož tam nikoho nezná a káže tam o tom, že chce za tu vesnici položit život další tam pro změnu bojuje proti palným zbraním se sekyrkou a světe div se přežije . Ten robot má za celý film jednu bojovou scénu kdy zničí tank jinak tam jen čumí a stojí . Na konci se tam kdesi z úplné prdele objeví ty stíhačky odboje a vše vyřeší proč nepřiletěly dříve? Jinak pokud čekáte nějaký epický boj se záporákem jak v jedničce tak Vás zklamu probodne ho zezadu ten maník jak nějakého sráče a pak ho společně dorazí . Na konci zjistíme že ta následnice trůnu žije a o tom bude asi další díl. P.s Proč jim vůbec ty ručníky dávaly , když je na konci spálily? Pochopil bych kdyby spálily těch co zemřely, ale proč všech to nedává smysl ani.   P.s. 2 proč vůbec sháněla ten tým, když sama Jizvonoška s tím chlápkem dokáže vše vyřešit? 40 procent ()

dO_od

// Ne tak ubíjející jako první díl, větší množství lepší akce, víceméně více toho, co Snyderovi jde takřka za každých okolností. Postavy furt prázdný a děj neoriginální, ale s tím člověk dopředu tak nějak počítá. 5/10 je tady max, na co šlo dosáhnout, což je v kontextu předchozí tvorby režiséra smutný, ale holt this is where we are. ()

Chundys odpad!

Já to opravdu vydržel ty vado! Snyderovi už proboha nedávejte volnou ruku a ať jde dobrovolně na lobotomii! Z tohohle se musí probrat! Jestli jsem si stěžoval na slow motion v prvnim díle, tak tady už mě vyloženě sral! Ani ta akce opravdu nebyla dobrá a nebylo to přehledné… jo a kdo chcípnul mi bylo naprosto jedno. Nejvíc mě bavil v prvním díle Hunman se Skreinem, v druhym už jen Skrein… ()

• Natáčelo se od 19. dubna 2022 do prosince téhož roku v americkém státě Kalifornie (Inyo County, Santa Clarita). Filmování probíhalo současně s výrobou první části a společný rozpočet činil 166 milionů amerických dolarů. (fiLLthe3DD)
  • O tvorbu vizuálních efektů se postaraly společnosti jako Weta FX, Mammal Studios, Rodeo FX nebo Scanline VFX. (fiLLthe3DD)