Rammbock (2010)

Přestože má film jen hodinu, dokáže, hlavně v závěru nudit, dobrý nápad se sedativy a Mozartova Lacrimosa v závěru nedá zapomenout na totálně dementní dialogy (přece nebudeme ničit vidličky během ZA...) tupého hlavního hrdinu a nulovou atmosféru, nepotěší ani fanoušky žánru.

Stalker (1979)

Tohle jsem chtěl dlouho vidět, ale stále jsem se tomu vyhýbal z obav, že půjde o "pseudointelektuální artovou nudu" kterou je pro mě například Kubrikova Odyssea, Stalker je však mnohem přístupnějším, zajímavějším, zábavnějším filmem s parádní depresivní atmosférou, skvělou kamerou za doprovodu melancholické hudby, jsem i překvapen, že tu často čtu o namáhavosti a náročnosti snímku, jistě nejde o film pro každého, ale putování zónou za doprovodu občasných monologů na různá témata mi nepříjde nijak náročné, navíc nejde o nic úmorného a na zamyšlení určitě fajn. Silné 4*

Liga spravedlnosti (2017)

Obrovské zklamání, které vzhledem k porodním bolestem filmu mohl čekat každý, ale takhle nedodělaný, nesmyslný, neoriginální, na sílu vydaný a špatný film sem nečekal, jde silně vidět snaha DC o dohnání Marvelu za každou cenu, ale jedním filmem, který chce představit tři nové postavy jediným dvouhodinovým filmem to opravdu nepůjde. Jeden z nejhorších záporáků posledních let o jehož motivaci k získání tří kostek (o kterých jsme v předchozích filmech ani neslyšeli a samozřejmě jde o zdroj nekonečné energie atd...) víme to, že je ničitel světů, ano, víc se o něm opravdu nedozvíme, jak originální... Zklame to o dost víc, když DC má/mělo na skvělé komixovky (MoS je lepší než 90% Marvelovek).

Valerian a město tisíce planet (2017)

Filmu sem během reklamní kampaně nevěnoval moc pozornosti a čekal sem nějakou nudnou blbost ve stylu John Carter/Jupiter Ascending, co sem však viděl třetí trailer v kině sem se začal opravdu těšit, což bylo hlavně díky skvěle zvolené doprovodné hudbě. Nemůžu to nazvat zklamáním, protože jde přesně o to, co sem očekávat, průměrný nenáročný film s užasnou vizuální stránkou, rozhodně sem se ale nenudil a je to s hodnocením mezi 3-4*. Co však nechápu je, kdo udělil filmu takový rozpočet, finanční propadák musel čekat snad každý.

Šílenství Debory Loganové (2014)

Maximálně průměrný neurážející horor s jednou velice děsivou scénou, tady asi není co víc říct, pro mě typický odpočinkový film s většinou klidnou kamerou a intenzivní závěrečnou desetiminutovkou.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Opravdu jedno z nejlepších dospělých velkorozpočtových fantasy posledních let, kde opravdu mrzí finanční neůspěch díly kterému lze na pokračování zapomenout. Velmi zábavný, přehledný a jednoduchý příběh spolu s parádní akcí, ať jde o megalomanský začátek, nebo scény s ukázáním plné síly meče (už dlouho sem neviděl tak dobře využité zpomalovačky, radost pohledět) sou něco co tu v tomhle žánru dlouho chybělo. Rozhodně plus za super hudbu (dočkáme se i songu z traileru) a mrzí mě že jsem film nepodpořil návštěvou kina.

LEGO® Batman film (2017)

Nepochybně jeden z nejlepších filmů roku překonávající i 5* Lego Movie, obrovské množství nápadů, vtipů nejen na komixový svět (v celém filmu není ani jeden trapný nebo laciný vtip, který jiný film pro děti tohle má?) i adekvátně zvolených vážnějších scén, akce a parádní volby záporáků vytvářejí maximálně zábavnou kombinaci. Prostě velice příjemná věc na zlepšení nálady.

Dunkerk (2017)

Film kde se toho moc nenamluví ale slov tu netřeba, délka filmu která byla hodně probírána je naprosto ideální, vzhledem k "těžkosti" filmu má subjektivně přes 2 hodiny ale ne tím že by nudil, jde o těžko popsatelný pocit na kterém má zásluhu parádní "špinavé" natočení spolu s zvukovou stránkou a soundtrackem který skvěle slouží filmu, na samostatný poslech to určitě nebude jestli nechcete poslouchat tikání hodin, že atmosféru tvoří hlavně hudba jak tu také je už psáno bych neviděl jako problém, není důležitější že tu atmosféra je než to co ji vytvoří? Nejde o nic natolik složitého jako jiné Nolanovky, tři příběhy se prolínají ale pochytit se dá vše i na první kouknutí. Nevynášel bych tu do nebes protože Nolan, nejde o nejlepší válečný snímek s brutální akcí plnou nesmrtelných hrdinů, film jím ale ani nechce být a jsem za to rád, pohled na prázdné helmy na pláži, vojáky co se chovají jako lidé kteří chtějí přežít ale nemohou za to bojovat a jen doufat, či "je ten chlapec v pořádku" je mnohem silnější než hromady roztrhaných těl. Kino prakticky povinnost. 9/10.

Mimi šéf (2017)

Čekal sem maximálně průměrný animák s řadou jednoduchých a pro dospělé trapných vtipů ale toho se netřeba bát, film od prvních minut skvěle utíká a nic se nezdržuje, řada vtipů je opravdu povedená (Elvisové a Gandalf jasně vedou) a skončit to o pár minut dřív tak snad dám i 5* protože takhle sem se u animáku už dlouho nepobavil, určitě je třeba pochválit i skvělé akční scény, pokračování budu určitě očekávat.

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Sérii Transformers mám i přes její těžkou nenáročnost velmi rád a jedničku považuji za dodnes nepřekonanou ukázku dokonalého letního blockbusteru kterému se žádný další díl nedokázal přiblížit, po skvělé čtyřce která je pro mě jasně druhá nejlepší sem pětku očekával s nadějí ale kvalita je spíše níž, jistě, i zde je ohromující vizuál a závěrečných 40 minut je pořádné kulervoucích, zbytek ale dokáže i nudit a opět se navrátil trapný humor který v předchozím díle nebyl, jasně, chtít vážný film s roboty co se mění v auta je blbost ale stejně... Mark a paní filozovka v černých šatech sou fajn ale příběh je až moc zamotaný a stupidní, lepší 3*, v kině rozhodně fajn zážitek ale už ani nedoufám v navrácení kvalit jedničky.