Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Nejintenzivnější zážitek roku, podobně jako u Dokonalé bouře je prvních 40 minut věnováno sympatickým postavám a ukázání života na plošině, což nijak nenudí. Potom se však rozjede opravdové peklo kde se trikaři a hlavně zvukaři solidně vyřádili a z rozpočtu je vidět každý dolar, hudby jsem si všimnul během sledování snad jen dvakrát, v obou případech však nahnala solidní husí kůži, škoda že nebyla výraznější. Na tohle jsem se hodně těšil a sem si jistý že to lépe natočit nešlo, jednoduše skvělé.

Spectral (2016)

Netfilx opět ukazuje že za málo peněz umí přinést hodně muziky, jednoduché zábavné béčko s porcí dobré akce, dost povedenými efekty a originálními nepřáteli kteří jsou slušnou hrozbou, komu se líbil Battle Los Angeles se tady rozhodně pobaví.

ARQ (2016)

Tady je inspirace Edge of Tomorrow očividná, rozhodně ale jde o dost kvalitní levné scifi, díky délce napínavé a zábavné po celou dobu bez logických chyb a působivým koncem. Na čisté 4* to uplně není ale mám tahle levná scifi rád, tak tady tu jednu přidám.

Vlak do Pusanu (2016)

Nic jsem neočekával ale tohle spojení World War Z a Snowpiercera dopadlo skvěle a konečně je tu po dlouhé době pořádný film plný správně agresivních a skvěle vypadajících zombíků. Nebýt pár předvídatelných momentů a hlavně toho že ani zde nesměl chybět "zlý chlápek" nebylo by co vytknout.

Smrt pana Lazaresca (2005)

Bál jsem se délky filmu ale ta tu rozhodně má smysl. Tak neskutečně realistický film sem už hodně dlouho neviděl, zahrané a natočené s maximální realističností, což někoho může nudit ale byla by škoda tohle minout. Navíc vhodné pro každého kdo si stěžuje na České zdravotnictví.

Věc: Počátek (2011)

Den před tímhle jsem se znovu podíval na původní Věc a díky tomu je krásně vidět o kolik je tohle horší a kolik je v něm otravných věcí typických pro dnešní filmy. Parta lidí která vůbec nezaujme a nedá se jí fandit (to kdo na konci přežije poznáte do 5ti minut), žádné napětí a atmosféra, efekty i hudba slabší než u předchozí Věci. Není to uplně špatné a mohlo to dopadnout hůř ale s původním filmem se to vážně nedá srovnat.

Americký zločin (2007)

Podle zdejšího hodnocení jsem asi jeden z mála ale s ohledem na zvolené téma mi to přišlo slabě zpracované a nezaujalo mě to, necítil jsem zhnusení a nijak víc to semnou nehnulo, což je u filmu podle skutečné události asi špatně. Na tohle téma šlo natočit něco mnohem silnějšího.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Těšil sem se na blockbuster roku od kterého jsem chtěl jen spoustu skvělé akce ale to jsem nedostal. Všechna akce a destrukce je vidět v trailerech a pak zbývá jen příběh který je skoro tak slabý jak v Pacific Rim, sice tu nejsou trapné scény ani primitivní humor a finále s královnou je fajn ale zklamání to je hodně velké.

Černý déšť (1989)

Nečekal jsem že takovému filmu dám jen 2* ale jinak to nejde. Událostem těsně po výbuchu které vypadají skvěle se měl věnovat celý film, ne jen jeho malá část, zbytek sou události po 5ti letech a u těch jsem měl co dělat abych je nepřeskakoval. Tématem podobná Vlákna i Den Poté jsou mnohem lepší a zábavnější volbou.

Stranger Things (2016) (seriál)

Prvně jsem téhle seriálové verzi Super 8 chtěl dát jen 4* ale tady se opravdu nedá najít jediná chyba, sympatické a výborně hrající dětské postavy kterým budete fandit, skvěle padnoucí hudba, mrazivá atmosféra, dojemný konec který si přímo žádá o pokračování které věřím že příjde. Doufám že úspěch tohodle seriálu otevře dveře podobným projektům protože tohle tu nebylo snad od doby starých Akt X.