Priťaženije (2017)

Film na který sem se těšil a nezklamal, příjemné scifi překvapení které mírně připomíná Den, kdy se zastavila Země s parádním "přistáním" lodi (kam se hrabe pád Enterprise v Star Trek Into Darkness) solidní hudbou, atmosférou v evakuované zóně i parádní akcí na konci, romantická linka nijak otravná a 2 hodiny slušně utečou, má očekávání na The Coma stoupá.

Ochránci (2017)

Tak tohle je velké zklamání, klidně bych filmu odpustil maximální neoriginalitu kdyby bavil, to se ale říct nedá, kupodivu film neselhává po vizuální stránce která je slušná, zbytek je ale otřesný, kvuli délce nic není pořádně vysvětleno, vše se stane strašně rychle a nedává to smysl, tým o kterém se nic nedozvíme se spoji za 5 minut a spojí ho, jak nečekaně cesta za pomstou. Záporák je totálně směšný a já doufám že další Ruské scifi projekty dopadnou mnohem lépe než tohle.

Monsters - Temný kontinent (2014)

Název i plakát je jak tu už bylo několikrát napsáno zavádějící a jde tu hlavně o vojenské drama, první hodinu jsem se slušně bavil a říkal si co to tu zase je za podhodnocení, druhá hodina je ale už solidním utrpením a silnou nudou kde o to víc zamrzí že to co každý od filmu chtěl - parádně vypadající monstra a velice dobré efekty tu jsou prakticky jen tak mimochodem. Příště víc monster a méně procházky pouští.

Volyň (2016)

Vzhledem k zdejším komentářům sem čekal emočně zdrcující a depresivní zážitek, asi je to jen můj problém ale ten se i přes řadu hnusných scén a brutální závěrečné půlhodině nedostavil a nemužu se ubránit mírnému zklamání, velmi podobné Jdi a dívej se semnou dokázalo pohnout nesrovnatelně víc a i po měsících si ho dokážu živě vybavit, tohle je pro mě "jen" velmi kvalitním válečným dramatem od kterého sem čekal ještě víc.

Vzpoura ve věznici Carandiru (2003)

Správně hnusné a špinavé vězeňské drama kterému se dá vytknout snad jen že vzpoura a zátah policie mohl trvat déle a nehrál tu tak velkou roli jak jsem čekal, jinak vše skvělé, příběhy vězňů jsou zajímavé, doktor je sympaťák, skvělé natočené a pohlcující a film občas díky povedené hudbě nažene hlavně na konci i husí kůži.

Velká čínská zeď (2016)

Prvních 20 minut s útokem na zeď je i přes naprostou neoriginalitu monster parádních a je to přesně to co sem od filmu chtěl, z čeho už takovou radost nemám že tímhle končí zábavná část filmu, zbytek je nezajímavý a přestože se nedá říct že bych se nudil jsem určitě zklamán, občas vyloženě hnusné efekty, divné scény (balóny wtf) a meh konec tomu taky moc nepomáhají, slabé 3* jen díky začátku.

Město ztracených dětí (1995)

Hrozně bych chtěl dát 4* ale to bych lhal sám sobě, atmosferické temné fantasy s užasným prostředím a skvělým vizuálem i hudbou které mě ale vůbec nebavilo. Přesto jde o jeden z nejzvláštějších filmů filmů který v budoucnu možná zkusím znovu.

Co se z nás stalo (2015)

Poctivý zombíci z Dánska který odpovídají jejich vysokému standartu a rozhodně zasloží víc než těch 57% co tu mají. Film buduje slušnou atmosféru ke které nepotřebuje zbytečné hordy a drží ji až do celkem překvapivého konce, z těch levnějších zombie filmů jeden z nejlepších.

Karanténa (2008)

Hodně smutný pokus o vydělání pár dolarů na geniálním originálu ze kterého vzniknul nejzbytečnější film co sem viděl. Naprosto doslovná kopie která nepřinesla nic nového a jediné co je navíc jsou trapné pokusy o humor na požární stanici, radši si znovu dejte původní REC.

Dokonalý smysl (2011)

Bál jsem se že pujde o artovou nudu jako první polovina Melancholie, tohle je ale skvěle procítěný a originální film kde se zoufalství a rozpad společnosti kombinuje s romantikou, ať to zní jakkoliv divně. Sice je toho citového vydírání pro někoho možná až příliš ale já se rád nechal po dlouhé době dojmout, kamera je skvělá, hudba nádherná jak Max Richter ukázal i u Shutter Island, takže doporučuji každému kdo by rád viděl něco originálního. Sever opět ukázal že umí.