Kráska v nesnázích (2006)

Filmové umocnění zloby, plytkosti a bezútěšnosti života bohužel přenesené i do filmového vyjadřování - často nepřesvědčivé dialogy a vztahy už ve fázi scénáře, potvrzené skicovitě neusazenými a nepropojenými, neživotnými hereckými výkony a nezáživným temporytmem. Škoda nevyužitého potenciálu námětu o lásce a hnusu. Bojím se, že tohle je Hřebejk, jak se chce do budoucna prezentovat.

Marie Antoinetta (2006)

Projekt s paradoxní trestuhodností ve spektakulárních kulisách bez snahy o vizuální filmovost a filmový rytmus

Dvojrole (1999)

Zřídka vídané vršení tvůrčích trapností, kdy každý záběr přináší novou marnost, hereckou topornost, profesní formálnost. Vyzněním povrchnost v televizním kabátě. 1-2*

Drahé tety a já (1974)

"Kam se to řítím, když muži zákona mi v patách jdou... ?" 2-3*

Mučedníci lásky (1966)

Staromódní příběhy s estetikou šantánových inspirací 60.let, příběhy, jejichž poselství není příliš sdělné nejen dnes, ale nebylo zřejmě ani v době vzniku. Aby film úplně nazapadnul, hvězdička navíc je za pozoruhodnou formálně-řemeslnou zralost tvůrců - kamera, režie (detaily, vedení herců), střih. komentáře Mouzon, alanP

Pygmejové, děti džungle (2011)

Cestománie, tentokrát s trochu do tajemna hozeným průvodním komentářem, který občas nahrazuje i chybějící záběry.

Po stopách krve (1969)

Kalašovská metoda "Když jste starej, dáme vám židli." Hezky scénáristicky vystavěná herecká one-man-show v komorním formátu s výpůjčkami formanovských herců. Občasným zadrhnutím se ale občas nevyhne 3-4*

V hlavní roli (2008) (TV film)

Statická nuda se snaživým herectvím, kterému podráží nohy režie, kamera i ♫ hudební "koncepce" bez rytmu a oddechu