Diagnóza smrti (1979)

Pomalý příběh s poctivým obrazovým pojetím, který stojí na standartně vysoké úrovni tehdejšího herectví za přizvukování Blatného hudby, podporující celkovou vážnost sdělení, tolik vzdálenou dnešní zábavěikdybyfotravěšeli.

Letní romance (1975) (TV film)

Krotká, normalizačně bezzubá formální náplň programu filmových tvůrců a štábu s hříčkami nejen dobových šlágrů. Exteriérový film, v němž excelují čelakovsko-erbenovské říkanky především v podání kolouchovsky poskakujícího mistra Lipského. 2-3*

Dobře placená procházka (1966) (TV film)

Dokument doby. Ateliérové dílko, vězící formálně v semaforských žánrových stereotypech a inspiračních zdrojích. Úchvatný úvod vstupním číslem zdobí filmovou i pozdější divadelní (2009) verzi, zbytek dohrají klasici i nejpodivnější ze všech tet se svým bločkem.

Mechanický pomeranč (1971)

Smíření rebela a systému, Sedmikrásky v maskulinním britském oblečku. Přes dílčí vizuální a hudební kvality mě tenhle způsob ostrovní stylizace opakovaně nezasáhl ani přesvědčivostí zpracování poselství ani humorem ani ... ♫ Hudební Dies irae, Zpívání v dešti a celá klasická kontrastnost (s rebelským :) vlivem na Mariána Vargu) patří k tomu lepšímu.

Kozoroh 1 (1977)

Konspirační klasika, kterou následně využil kdekdo, a mrazivá předzvěst selhání tepelného štítu. Příběh jakoby z časů putinovského Ruska (v době uvedení v socialistické tv i dnes ale samozřejmě o vojensko-politicko-průmyslovém komplexu USA) s relativně skromnými prostředky, které v dobovém duchu zužitkovávají výborně scénáristicky postavenou kostru příběhu a typy postav, které si vystačí i s umírněnými hereckými prostředky. Jistá vypravěčská kamera spoluautora Čelistí, Pomády a Žhavých výstřelů, ♫ Goldsmithova dramatická hudba ze zralých let před největší slávou. Skromná ale pádná symbolika, nadřazená doslovné logice, dodává filmu o cynické povaze světa i po 35 letech osudově vážné a aktuální vyznění.

Líbáš jako ďábel (2012)

Dovolená před kamerou (viz někdejší Kaiserova Revue na zakázku ). O cestu za extrémně nesnesitelnou hranici trapnosti sice úplně nejde, ale všechno je scénáristicky spíchnuté, filmařsky tuctové, o herectví stejně nejde. 1-2*

Andělé slunce (2006)

Silný námět ve schematickém zpracování. Jinde pochodili lépe. Slabší 3*

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Jakou lžíci máš, tolik nabereš ( a o to víc se směješ už napřed). Nečekaně chytré, nejen VIP ale obecně společenské podobenství v duchu Akumulátora nebo Křídel slávy, které je okořeněno kvalitními situacemi a dialogy, generačně svěžím herectvím bez slabých míst, řadou filmových (spíše pro mladší a americké insidery) a produktových odkazů i slušným tempem a korunované počítačovou animací, sloužící celku. Většina publika (jak napovídají zdejší "commenty") se nejspíš chytí na southparkově-popcornové vůni a s kečupem a dalšími tělními tekutinami film spolu se svými ikonami stráví jako bžundu v duchu totálního popkulturního entertainmentu - postmoderna pro všechny.

Pětka s hvězdičkou (1985)

Čejkovickej Pahorek - vinohrad a píseň, práce a zábava. "Rodiče vám dávají peníze na mléko a sýr a vy je prohráváte v hazardních hrách ! Rozmáhá se nám tu hazard, soudruzi !" Soukupův odvážně :) ideodiverzní ♫ cajdák na Lady in black od Uriah Heep

Nevěsta s nejkrásnějšíma očima (1975)

Pohádka, které by slušelo podobenství scénáristicky převést do druhého plánu, aby nevyznívala jako poeticky samoúčelná. Televizní herectví s hezkými silnými náznaky i vedlejšími rolemi domorodých neherců. Liška si vyzkoušel ♫ široký rejstřík od smyčcové lyričnosti přes balkanizující názvuky až k expresi 50.-60.let. slabší 3*