Westworld (2016) (seriál)

1.séria Možno sa pokúsim napísať viac keď nájdem slová, zatiaľ len, že prvá séria Westworldu mala tú najlepšiu gradáciu akú som kedy v seriáli videl. Zo začiatku mätúce a trošku chladné, no postupom času sa všetko rozjasňuje, no samotné vyvrcholenie príde až úplne na koniec, keď už si budete myslieť, že ste videli všetko. Vtedy vám dá poriadnu radu päsťou do hrude a vyrazí dych. Pretože pravda je, že sa všetko iba začína... 99%

Příchozí (2016)

Toľko bohatstva v jednom filme. Neopísateľný zážitok. Denis Villeneuve vo mne po Prisoners opäť vyvolal úplne nový, dovtedy nepoznaný pocit, a už len pre to je pre mňa jeden z najlepších režisérov vôbec. Tento film však nevyniká len skvelou réžiou- vyzdvihnem hlavne herecký výkon Amy Adams (od nej zatiaľ najlepší aký som kedy videl), či už vizuálnu stránku, kde každá jedná scéna je pastva pre oči. Ale to čo ma úplne položilo do kolien bol príbeh a jeho myšlienka. Lepšie povedané myšlienky. Filmu trvá, kým sa k nim svojím pomalým tempom dostane, ale keď sa k ním dostal, vyrazil mi dych. Film, o ktorom sa oplatí diskutovať, a ktorý prinúti sa zamyslieť nad určitými aspektami vášho života, či života a ľudstva vôbec. 100%

Westworld - První výtvor (2016) (epizoda)

Veľmi zdĺhavý úvod s množstvom informácií, ktorý ma vcelku upútal, a v každom prípade ukázal slušný potenciál pre ďalšie diely. Posledných 10 minút perfektných

Temný případ (2014) (seriál)

1. séria Jeden z najlepších kriminálnych príbehov za poslednú dobu. Skvelá, temná a napínavá atmosféra, neskutočná "chemistry" medzi McConaugheym a Harrelsonom, skvelé vyváženie medzi samotným prípadom a súkromnými problémami hlavných hrdinov, a nakoiec skvelá kamera. 95%

Perníkový táta (2008) (seriál)

1. séria Prvá séria BB vyzerá skvelo, príbeh sa síce pomalšie rozbieha, vidíme skôr situáciu vo Waltovej rodine ako samotný obchod s drogami, ale aj tá je spracovaná zaujímavo, seriál ma určite vtiahol do deja, hlavne skvelými dialógmi a hereckým duom Cranston a Paul, teším sa na ďalšie série, som zvedavý ako bude príbeh pokračovať. 85% 2. séria Pokračovanie o čosi lepšie ako prvá séria. Príbeh sa pekne zamotal, situácia u oboch hlavných "hrdinoch" je pekne komplikovaná, nemám poňatia čo sa bude diať ďalej, ale každopádne to chcem vidieť. Pribudli aj nové postavy (vyzdvihnem Saula, skvelý scenár). Niektoré epizódy majú veľmi zaujímavý "storytelling", aký som nevidel ešte v žiadnom inom seriáli, v tom má BB u mňa plus, dialógy a herecké výkony ostávajú skvelé, dokonca možno aj o niečo lepšie. Nuž nič, ide sa ďalej, zatiaľ nadmieru spokojnosť. 88% 3. séria Čím ďalej tým lepšie, hlavný hrdina sa mi začína páčiť viac, uvidíme kde to pôjde. 90% 4. séria Štvrtá séria nabrala ku koncu neskutočný spád, veľmi napínavé, zatiaľ najlepšia séria z celého seriálu. Ide sa na piatu, hoci nemám tušenia čo sa môže diať tam. 92% 5. séria Piata séria sa nedá opísať iným slovom ako dokonalosť, rýchle tempo, každá epizóda má niečo do seba, herecké výkony sú neskutočné, a samozrejme, skvelé finále. 100% CELKOVÝ DOJEM Celkový dojem z BrBa je veľmi pozitívny, séria je zo začiatku dosť pomalá, ale neskôr sa rozbehne, z čisto technického hľadiska nie je čo vytknúť- kamera, scenár, herecké výkony- všetko je výborné, klobúk dolu hlavne pred Bryanom a Aaronom. Tak isto sa mi páčil storytelling, niektoré epizódy sú naozaj veľmi kreatívne spracované. Celkový príbeh sa mi predsa len zdá trošku nevyužitý, stále by som chcel vidieť viac, aj keď som dokopy videl 50 hodín seriálu (pravdepodobne to bude kvôli niektorým slabším epizódam). Vcelku však veľmi podarený seriál, ktorý skvelo zachytil premenu hlavného hrdinu a ako to funguje v drogovom priemysle. 90%