Telefonní budka (2002)

Niečo neskutočné! Po dlhej dobe som natrafil na výborný thriller! Atmosféra a napätie sa dalo krájať, skvelé vyobrazenie psychického teroru jedného šialenca, ktorému v podstate išlo o banálnu vec. Napínavých 81 minút, pri ktorých sa určite nudiť nebudete, podobne ako pri inom Schumacherovom thrilleri- Voľnom páde. 90%

Enderova hra (2013)

Fajn efekty a akcia. To sú asi jedniné pozitíva ktoré tento film mal. Inak to bola pekná nuda, príliš pomalé, herecké výkony nejaké odfláknuté a miestami otravné, a koniec bol totálna hrôza. To bolo ako prebudenie z nudného sna, ktorý už vyzeral, že bude zaujímavý, a práve vtedy som sa prebudil. 55%

Čo ja viem (2014) (pořad)

Jedna z tých lepších sloenských TV show, zábavná, inteligentná a Merčiakov humor mi príde vtipný. 75%

Kronika (2012)

Príbeh je to fajn, myslím, že to dobre zachytáva situáciu nadobudnutia špeciálnych schopností. Found footage spracovanie mám rád, a tu dodalo príbehu autentickosť. Al ako celok, keď sa na to pozriem, v podstate ani neviem o čom ten film bol a prečo sa sakra volá Kronika. A navyše posledná scéna bola divná a mätúca. Na druhú stranu, posledných 20 minút filmu mal film neskutočný spád a tých 20 minút bolo fakt podarených. 65%

Malice in Wonderland (1982)

Totálna bezvýznamná psychotina, ale nejakým spôsobom sa to mojej mysli páčilo. 50%

Kontakt (1997)

Čakal som niečo viac, nejaké zvraty, a vôbec, aby sa v tom filme niečo za tých 150 minút dialo, ale bol som sklamaný. Až ku koncu sa príbeh rozbehne, ale kým ku koncu prídete, musíte pretrpieť niektoré zbytočne dlhé a nudné scény. Ale herecké výkony boli dobré a atmosféra výborná po celý čas, to sa musí nechať. 55%

Sherlock (2010) (seriál)

1. séria Prvá séria je briliantná, už od začiatku sa mi zapáčil tento štýl detektívky, záhady sú skvelé, Benedict je snáď najlepší herec pre túto postavu. veľmi sa teším na ďalšie poračovanie. 95% 2. séria Druhá séria je pre mňa dokonalosť, už k prítomným pozitívam sa navyše pridalo aj napätie- Psy Baskervillské bol jeden z najnapínavejších seriálových (či filmových) zážitkov vôbec, a pri tretej epizóde som mal celý čas zimomravky. Neomrzí to ani na druhé pozretie, veľmi vydarený nápad. 100% 3. séria Tretia séria je úplne šialená, nástup slabší, ale druhý a tretí diel bola čistá dokonalosť, tvorcovia série sú géniovia. Veľmi sa teším na pokračovanie. 98% 4. séria Štvrtá séria (ktorá vyzerá byť posledná) sa vybrala úplne iným smerom ako ostatné tri. Zatiaľ čo tie tri sa sústredili hlavne na samotné prípady a to ako ich hlavné duo rieši, posledná séria sa na to úplne vykašľala a sústredila sa na vzťah medzi jednotlivými postavami a na Sherlockovu záhadnú minulosť. Je ťažšie sa s tým uspokojiť, pretože 4. séria už nemá to čo mali tie predošlé, čo je vlastne to, kvôli čomu milujem tento seriál. Ale ak zahodím očakávania a pozriem sa na to inak, štvrtá séria bola síce najslabšia, ale zato stále veľmi, veľmi dobrá. Prvá časť bola mierne sklamanie, pretože som neočakával tento štýl, no keď sa na ňu pozriem spätne, dáva zmysel a bola skvelý základ pre dalšie dve. Druhá epizóda je jedna s mojich najobľúbenejších častí vôbec- Culverton je desivý, veľký potlesk pre herca, ktorý ho hral. Neskutočne napínavá a emocionálne nabitá časť. No a finále. Finále bolo takmer dokonalé. Čo sa týka hereckých výkonov, prostredia, vizuálu, a príbehu, bolo to skvelé. Ale nedokázalo ma položiť do kolien ako iné epizódy, a práve toto som čakal. Ťažko je hovoriť o tejto časti bez spoilerov, ale každopádne každý "twist" a odhalenia v nej sa mi nesmierne páčili. V celku, štvrtá séria ma kúsoček sklamala, v tom zmysle že mi nepriniesla taký zážitok ako tretia alebo druhá, no i tak som spokojný a ak je to ozaj koniec, bude mi tento seriál chýbať. 90% CELKOVÝ DOJEM Celkový dojem je nadmieru pozitívny, bezkonkurenčne jeden z najlepších, najgeniálnejších seriálov, aký kedy vznikol. 98%

Interstellar (2014)

Konečne nadišiel ten čas, kedy som uvidel tento film. Po vyše roku čakania som sadol do kina. Plný očakávaní? Vôbec. Bol som, lenže prišli negatívne recenzie, a tak som sa začal obávať, a moje očakávania razom spadli. A to je dobre, pretože som sa na film mohol pozerať čo najlepšie a najobjektívnejšie. Po desiatich minútach reklám sa to začalo. Začala sa jazda plná emócií, neočakávaných situácií, dychvyrážajúcej akcie, a spolu to tvorilo jeden úžasný zážitok, možno najlepší za posledné roky. Rozhodne najemotívnejší Nolanov film vôbec, čo by sa od sci-fi možno ani nečakalo. Využitie efektov bolo skvelé, a naozaj som mal pocit, že spolu s hlavnými postavami prežívam tento príbeh. Páčili sa mi "dokumentárne" vsuvky na začiatku, mohlo ich byť aj viac. O hudbe už ani nebudem vravieť, klasická a pritom originálna a dojímavá. Vcelku veľmi podarený film ktorý sa oplatí vidieť. A mne stačilo aj obyčajné kino, mal som pocit, že v IMAXe by som pri niektorých scénach chytil infarkt. 98%

Kruh (2002)

Výborný atmosferický horor, Zimmerova hudba nie až tak výrazná, ale príjemná, a čo ma celkom prekvapilo je to, že tu sú aj náznaky "detektívky" ak to tak smiem nazvať. V celku však veľmi podarený, kvalitný snímok, ktorý je dôkazom že nie každý horor musí obsahovať hektolitre krvi. 80%

NON-STOP (2014)

Ďalší zo Serra-Neeson thrillerov ma veľmi prekvapil a potešil! Film z prostredia, ktorého sa najviac obávam mi naozaj sadol! Výborné napätie, zápletka, na koniec aj dobrá akcia, len trošku nedotiahnutý koniec, ale ináč veľmi podarený film, a dúfam že podobných thrillerov bude viac! 90%