• Rodinný

Helena a její chlapci - Pokažená zkouška (1992) (epizoda)

Lola jde nakupovat výbavičku pro dítě a Sebastiána potřebuje k nošení tašek. Benedikta se rozhodne vymalovat kuchyň a José trvá na tom, že u toho chce být. Do třetice zkoušku odřekne i Kryštof, Adéla má svátek a on jí chce jít koupit dárek. S výběrem mu pomůže Benedikta, která pokradmu zmizí a nechá Josého samotného doma s barvami. Natálie využije příležitosti a snaží se o rozkol mezi Adélou a Kryštofem. Navykládá Adéle, že si Kryštof s Benediktou u zlatníka zkoušejí prstýnky. Zkroušenou Adélu utěší Mikuláš, Kryštof jí věnuje prsten. V tomto dílu pobaví Sebastián ověnčený taškami a když Lola vybafne na Natálii: "No vida, ta ale odprejskla. A příště ji straumatizuju úplně!":) Sebastián: "Chtěl bych vědět, který cvok vynalezl kredit karty." Lola: "Asi někdo, kdo znal dobře ženy".:) Benedikta: "Namaluju ti obrázky po celém těle, abys mi odpustil." José: "Fakt po celém?":) 95%

Helena a její chlapci - Víkend ve dvou (1992) (epizoda)

Johana šílí štěstím, Kristián ji pozval na víkend do Normandie, z čehož usoudila, že ji chce požádat o ruku. Kristián má ale v plánu se s Johanou rozejít. Seznámil se s popovou zpěvačkou Lolou Marsonovou a bláznivě se do ní zamiloval. Johana se ve svém přesvědčení utvrdí, když kluci v kavárně sdělí dívkám, že Kristián nemohl přijít. Je si jista, že jí šel koupit zásnubní prsten a tak spěchá koupit mu pečetní prsten. Kristián se po rande s Lolou vrací podezřele brzy, je nervózní a má černé brýle. K překvapení všech je nic netušící Johana po víkendu s Kristiánem šťastná. Kristián totiž lezl do zelí dvoumetrové mlátičce, za což schytal monokl. "Tak jsi pochopil, prcku? Až zase budeš slintat kolem Loly Marson, vyrazím ti druhý oko! Lola Marson je moje, jasný?!":) 100%

Helena a její chlapci - Hádka (1992) (epizoda)

Helena se pohádala s Johanou, neboť Johana chtěla přestavět koupelnu na saunu a Mikuláše s Helenou přirovnala ke Kenovi a Barbie. Lola ji nakonec uklidní. Johana si jde vylít srdíčko na schůzku s Kristiánem. Obě dívky se usmíří, ale když jejich hádku probírají kluci, každý začne bránit tu svoji a dojde k další roztržce. Mikuláš připomene Johaninu nevěru s Johnem Wanderem, načež mu Kristián dá pěstí a oba se rozhodnou odejít z kapely. Helena s Johanou použijí taktiku vydírání, že když opustí kapelu, opouštějí i je, což zabere. Velmi vtipná je scéna s ubrečenou Johanou v kavárně. Než ze sebe vysouká svůj problém, Kristiána několikrát nazve idiotem.:) "Helena si chce vyměnit pokoj." "To je skvělý, alespoň tam bude postel pro mě. Každý večer vlezu oknem za tebou a za Lolou. Můj sen, bruneta a blondýnka.":) 100%

Rozmary lásky - Pašování (1995) (epizoda)

Všichni připravují oslavu k návratu Mikuláše z nemocnice poté, co byl postřelen zloději. Lola a Benedikta se usmířily se Sebastiánem a Josém, ale ještě je čekalo ukončení hry s Mathieu a Sebastiánem. Do zkušebny nečekaně vlítne Manu s tím, že se potřebuje schovat. Aby se z Ameriky dostal zpátky do Paříže, kývl jednomu chlapovi za letenku na převoz tašky plné drog. Během letištní kontroly se mu podařilo utéct. Nakonec po poradě s ostatními se jde sám udat na policii. V tomto dílu mi přišlo poněkud zabržděné Lindino chápání, když se jak blbá zeptala, proč na policii šel s Manuelem i Mikuláš. Opět epizoda na vážnější téma s minimem humoru. 95%

Rozmary lásky - Řešení (1995) (epizoda)

José se hned po ránu vzteká na Mikuláše, že předchozí večer vyhodil z domu Isabelu a Virginii. Nelíbí se mu, že rozhoduje za ně a dá mu to jasně najevo. Po hádce se José rozhodne odejít z kapely a odstěhovat se. Sebastián a Lola se vzájemně omluví, Lola uvažuje, že se vrátí k Sebastiánovi, ale nechce si připadat, že neustále mění názor. Mezitím si José doma balí věci. Mikuláš se snaží ho přemluvit, ale opět se pohádají. Vtom je překvapí zloději, kteří předpokládali, že dům bude prázdný a postřelí Mikuláše do ramene. V nemocnici u Mikulášova lůžka se oba rozhádané páry usmíří a Mikuláš prohlásí, že snad těm zlodějům pošle děkovný dopis.:) 95%

Dobrodruzi z vesmíru - Jak jste hezká, slečno Rano (1986) (epizoda)

Na Zarar se vrací Picasso, kamarád Lulu z dětství, jenž před pěti lety odešel studovat malířství a tak neví nic o válce, odboji ani zajatcích. Lulu mu zamlčí, že Tajga, Picassův otec a starosta jejich vesnice byl zabit Amaragy, neboť se za jeho smrt cítí vina, nakonec mu vše přizná. Picasso je zprvu odhodlán otcovu smrt pomstít, ale rozmyslí si to a vrátí se na akademii. I přesto, že je tento díl co se kontextu celého příběhu z planety Zazar spíše vycpávkový, rozhodně není zbytečný ani nezajímavý. Navíc i přes vážnost tématu v něm probíraném se najde několik vtipných momentů, zejména s Ranou přestrojeným za vnadnou ženu.:) 95%

Dobrodruzi z vesmíru - Paradon versus prezident (1987) (epizoda)

Všichni se na křídlech paradonů bezpečně dostanou přes rokli a zamíří do prezidentského paláce. Gamin a Amária už na ně jsou připraveni, zajmou je a pro výstrahu ostatním je odsoudí k veřejné popravě. V poslední chvíli ale na Amáriu i Gamina zaútočí paradon a Gamin jej zastřelí. Prezidentský pár se před rozlíceným davem snaží uprchnout ve vzducholodi, ale po útoku paradonů se oba tyrani za mocného výbuchu zřítí do propasti. Novým prezidentem Birakiri je zvolen Kikil. Tento příběh patří k mým nejoblíbenějším. Třebaže jeho dějová linie je tentokrát docela realistická, nedá se mu upřít poutavost ani rychlý spád. 100%

Dobrodruzi z vesmíru - Tajemství Paradonů (1987) (epizoda)

Plukovník Dadáfí pozná, co pozemšťané objevili a chce je uvěznit. Všichni naštěstí uprchnou a dříve než Dadáfí s vojáky zjistí, kterým směrem se vydali, dostane se Bianca s ostatními do hor, kde hnízdí paradoni. Kikil je zachráněn, ale paradoni pro změnu unesou Ranu. Prezident Gamin ponoukán svojí krvelačnou ženou Amáriou začne okolí hnízdišť paradonů bombardovat s cílem usmrtit pozemšťany, zasáhne však jedno z mláďat paradonů a později i starce žijícího v horách. Pokračování napínavého příběhu je ještě drastičtější, než předchozí díl, jedinou trochu vtipnou scénou je krmení Rany v hnízdě. 100%

Dobrodruzi z vesmíru - Prezident a nestvůrný pták (1987) (epizoda)

Posádka Střelce přiváží na planetu Birakiri humanitární potravinovou pomoc. Vyhladovělí obyvatelé ale veškeré potraviny obětují obrovským dvouhlavým ptákům - paradonům, které na příkaz prezidenta Gamina musejí uctívat. Jediní, kdo se proti tomuto rozhodnutí vzpírají jsou Kikil a Bianca. Gamin proto nechá Kikila unést do hnízda paradonů a Bianca požádá Topyho a ostatní o pomoc při jeho záchraně. Posádka Střelce, zprvu oklamána Gaminem v paláci nachází velké množství beden s potravinami od různých planet. Zajímavý příběh se silně sociálními prvky reflektující poměry v afrických zemích. 100%

Dobrodruzi z vesmíru - Řešení hádanky (1986) (epizoda)

Gerardovi zavolá Dr. Mora, bývalá kolegyně z univerzity a požádá jej, zda by s ní spolupracoval na vzorci Z - chemikálii podporující růst rostlin i na vyprahlé půdě. Má však veliký nedostatek, při styku s ohněm vyvolá silné jaderné štěpení a exploduje. O vzorec Z má zájem i obchodník Labó, Mora však jeho finanční nabídku rezolutně odmítá. Roztržitý Gerard omylem vyhodí chemikálii Z do popelnice a odtud putuje do spalovny na planetě Áron. Ve snaze předejít katastrofě se posádka Střelce spolu s Morou a bývalým ředitelem Universalu vypraví na Áron. První z těch krátkých třídílných příběhů, tentokrát zaměřený spíše na vědecké téma. 95%