Johanka z Arku (1999)

Režie Luca Bessona mě opět přivedla jen rozporuplné pocity.. 50%

Kontakt (1997)

Jodie Foster je výborná herečka. Robert Zemeckis natočil další skvělý film..

A.I. Umělá inteligence (2001)

Kubrick byl perfektní režisér. Spielberg se mu nevyrovná ani kdyby natočil deset E.T. a sto Jurských parků nebo podobných filmů.

Válka světů (2005)

Byl to dobrej film, ale konec mě u Spielberga opravdu velmi negativně překvapil. Něco takového bych od něj nečekal. *Dnes jsem film viděl opět. Působil na mě hodně dobře, řekl bych skvěle. Problém byl v tom, že v 1:38 prakticky skončil - příjezdem do Bostonu. Takže znovu říkám, konec celý film zlikvidoval

Mnichov (2005)

Myslel jsem si , že Spielberg jako režisér kvalitních filmů už skončil. Mýlil jsem se. Toto je naprosto perfektní film! Mohl být samozřejmě o něco kratší, ale nakonec mi to nevadí. ****Nicméně... v poslední době si Spielberg vede mnohem lépe jako producent, než jako režisér. Viz. TRANSFORMERS

Království nebeské (2005)

Ridley Scott nám opět ukázal, že je víc než perfektní režisér. Tento film byl opět výborně udělaný, má skvělou hudbu, kostýmy a výpravu. Mimo to scénář je dobře promyšlený, je zde nějaká asociace s historií... Scéna s umírajícím králem a píseň Vide Cor Meum je naprosto úžasná. Celkově, hudba, skvostná.

Bídníci (1998)

Nejdokonalejší zpracování románu, jaké kdy bylo natočeno. Ohromující herecké výkony, především Geoffreyho Rushe a Umy Thurman, některé české exteriéry udělají z jinak průměrného filmu opravdový zážitek. No a to co v hudbě předvádí Basil Poledouris, to je naprostá dokonalost...

Telefonní budka (2002)

Skvělý film plný napětí a přitom se odehrává jen v telefonní budce.. Joel Schumacher je velmi zvláštní živočišný druh :-)

8 MM (1999)

Joel Schumacher natočil kvalitní filmy - Hráči se smrtí, Fantom opery a Telefonní budka.. zbytek je moc slabý, tak jako tenhle film, který opravdu nemůžu vystát.