Rikky007

student

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 12.9.2017  02:12
    Kříž cti (2012)

Krásné komorní válečné drama. Jak vystřižené z Remarqua. Film uběhne ani se nenadějete a uvědomíte si, jak dokonale vás vtáhl až když skončí. To, co schází v amerických válečných spektáklech, je tu přítomno neustále - ryze lidské drama, prosto jakýchkoliv propagand a ideologií. Tenhle nenápadný film by si měl pustit každý válečný fanatik.

• 9.9.2017  22:06
    Dunkerk (2017)

Trochu jsem váhal zda si tu udělit plné hodnocení, ale když ne tady, tak kde? V dnešní smršti CGI megalomanství působí film velmi osvěžujícím dojmem. Stejně tak klasická kamera - naprosto vtahující do děje. Hudební doprovod mi až místy lezl na nervy, ale na druhou stranu o to přesně šlo a i v relativně klidných scénách udržuje pocit napětí a atmosféru. Dohromady to pak vše funguje. Jistá povšechnost a snaha zachytit globálně co nejvíc úhlů pohledu na událost se nedostáváme moc do hloubky postav, ale opět ve výsledku vám to zpětně ani vadit nebude. Naopak o to víc film nutí nad věcí vlastními silami zauvažovat a dohledat si reálie. Když už jsme u toho, znalce historie (i když se za jednoho přímo nepovažuji i mě to uhodilo do očí), možná trochu zmate použití modernějších lodí, než které bylo možno vidět za druhé světové války.... Zřejmě tvůrci nechtěli jít do extrému a stavět znovu křižník z druhé světové, ale já osobně bych do toho šel. Každopádně jsou to pouze technické drobnostit, kterých si většina lidí ani nevšimne. Možná proto, že film ani neměl být o konkrétních hrdinech/strojích, bylo toto upozaděno. Další věc je americký patos a potřeba heroického vyznění (flotila soukromých loděk a člunů neměla ve skutečnosti až takový dopad, jak může vyznít z filmu), ale i to se dá přejít. Tak neváhejte a jděte do kina, dokud je čas, tohle určitě stojí za to vidět na velkém plátně.

• 16.8.2017  23:27
    Wonder Woman (2017)

Nešel bych až tak daleko jako někteří kritici, lteří tvrdí, že takhle značka zachránila DC, protože Muž z Oceli je u mě pořád číslo jedna, avšak povedené to určitě je. Autoři to tu uchopilli za správný konec a amazonka tak jednoznačně vítězí před takovým uvedením Kapitána Ameriky nebo Thora od Marvelu. Sympatické obsazení hlavní role je taky velké plus.

• 16.8.2017  23:13

Jako velký fanda 5. elementu a Kurýra jsem se těšil. Vizuálně je to rozhodně moc pěkná podívaná se zajímavým obsazením. Tak trochu mi to díky hlavním mimozemským protagonistům evokovalo Avatara a i s ve výsledku ne příliš komplikovaným příbhem a pointou k němu nemá daleko. Zklamaný, ale ani vyloženě naděený jsem nebyl. Je to vizuálně působivá sci-fi stravitelná pro každého. Některé prvky z pátého elementu tu jsou, ale jaksi ve formě znormalizovaného odvaru. Celkově mírný nadprůměr.

• 2.4.2017  23:29

Typické "pokračování", které recykluje už provedené nápady. Milé, celkem vtipné, ale originalita schází.

• 31.12.2016  23:13

Do té doby než si Batman rozmyslel svoji motivaci zbavit se Supermana na základě shody jmen to byl velice kvalitní film. Na jednu strany - co by kdo chtěl po komiksové adaptaci - koneckonců v tomto ohledu je to poplatné duchu originálu (a na tom není nic špatného)... avšak po velmi vážně laděném úvodu působí podobné zvraty docela divně a finální bitva vytržená z kontextu a ladění první půlky filmu. Lex Luthor si podle mě zasloužil trochu jiné zpracování, ne podobu zakomplexovaného labilního mládence. V celkovém pohledu si film ale nezaslouží hodnocení, které by ho sráželo do průměrných mezí.

• 24.12.2016  00:16

Abrams šel od věci a hle, najednou tu máme o dost lepší, sice ne tak nablýskanou a opulentní, ale za to zajímavější, košatější a věrnější variaci na původní Star Trek. První z nových rebootů, na který se rád podívám i znova.

• 24.12.2016  00:10

Nebylo to až tak strašné.... Přesto Emmerich nezklamal a musel alespoň z finální bitvy udělat variaci na poslední level z každé druhé videoherní střílečky. Jednoduše popcornová akce s trochu už přeci jen vyčpělými vtipy, skvělými efekty a bez nároků na přemýšlení.

• 23.12.2016  23:59

Příběh rebelky, který sliboval především akci ve snaze překazit stavbu Hvězdy smrti jaksi naservíroval, co sliboval :) A to především ve formě vděčné vzhledem ke skalním fanouškům. TAk až to místy působilo přehananě a naroubovaně - jako třeba kráčející tanky na atolu... nebo na konci digitalizovaná Leia (jako kdyby CGI Tarkin nebyl už dost). Ale zpět k obsahu, který byl alespoň pro mě náplast na Abramsovský epilog k původní trilogii. Na mě působil mnohem víc poplatný originálu a opravdověji než nablýskaný a klasicky dětinský pokus režiséra stratrrekovských rebootů. Bavil jsem se dostatečně a neustále. Herci byli příjemné překvapení, snad vyjma Mikkelsena a Whitakera, kteří se poslední dobou cpou všude. Škoda jen, že se možná zbytečně snažili nacpat do filmu opravdu všechno snad kromě soubojů se světelnými meči (avšak i ten se na konci rozsvítí v ruce Vadera). Je to takový přímočarý odvar ze Star Wars, plavně zapadající do univerza. Nicméně velmi výživný a chutný odvar :)

• 19.11.2016  11:02

Zatím nejpůsobivější Marvelovka. Efekty ve stylu Inception na druhou, citová hloubka, morální ponaučení. To vše nabízí v nečekaně kvalitní míře tak trochu nečekaná (pro znalé možná ne až tak) nová superstar Marvel universa. Poutavostí a hloubkou hravě strčí do kapsy uvedení Thora nebo Kapitána Ameriky. Chtít víc by už přeci jen znamenalo odklon od přímočarého komiksového stylu, který je určen především dětem, takže myslím, že v rámci možností, až na pár trochu odbytých úseků - jako výcvik Strange, byl potenciál téměř dokonale využit.

• 14.8.2016  15:27
    Mayrig (1991)

Málokterý film je takto nadčasově působivý. Navíc o židovské genocidě toho bylo natočeno nespočet, zatímco o zvěrstvech, které si s těmi nacistickými rozhodně v ničem nezadají se v našich končinách a na západě obecně až tolik neví a nemluví.

• 15.7.2016  18:31

Přestože místy trochu přehnané a záměrně symbolické (což mnozí zjevně nepochopili), dává poznat svět, který byl vystaven na základech tisíciletých tradic a dlouhotrvajích konfliktů okolních velmocí. Nelze upřít poutavost ve formě kombinace syrové realističnosti a až bajkového pojetí.

• 15.7.2016  18:27
    Teorie tygra (2016)

Po Vratných lahvích zas další povedený český film na úrovni. Klobouk dolů. Bartoška je tu ve formě.

• 15.7.2016  18:25
    Deadpool (2016)

Super jen škoda, že z toho je tak trochu cítit ten nedostatek peněz, ze kterého si i přímo utahují ve filmu. Jinak parádní sranda a skvělé hlášky. Nic víc, nic míň.

• 27.6.2016  18:51

Japonský battlestar galactica. Škoda až přílišné fascinace americkými scifi seriály. Mohlo to být originální podívání. Takhle je to akorát japonský remake BSG s plytkou zápletkou a pěknými efekty.

• 16.4.2016  11:46
    Tobruk (2008)

Zajímavý český film s válečnou tématikou. Vyniká hlavně obrazem, který místy připomíná až artový film pojetím. Ačkoliv rozhodně na rozdíl od těch amerických nestojí na grandiózní výpravě, spíš naopak - zde zas se blíží výprava té divadelní. Aby mě víc vtáhl do děje mi ale chyběla nějaká lepší propracovanost postav a dialogů. Otevřený, jakoby do ztracena plynoucí konec sice v širším kontextu dává smysl, jenže filmu jako takovému při nedostatečné práci s charaktery moc nepomáhá. Film měl být určitě hlavně působivý v psychologické rovině, bohužel pro něj Marhoul na poli dialogů zrovna nevyniká a to je v takovémto filmu dost znát...

• 26.3.2016  12:00
    Star Trek: Voyager (TV seriál) (1995)

Skvělý kontrast k DS9, který běžel současně a jeden z nejlepších sci-fi seriálů vůbec (bohužel současně s tím i seriál obsahující, nejen podle mě, nejhorší a nejabsurdnější epizody Star Treku :) ). 4. a 5. série je jednoznačně top.

• 13.2.2016  14:46
    Nezlomný (2014)

Že ze začátku nemáte souvislosti a film vás pouze za pomoci flashbacků seznamuje s životem hlavního hrdiny, je víceméně taková standardní záležitost. Ale pokud ty souvislosti mezi jednotlivými scénami schází i zbytek filmu, něco je špatně. Jmenovitě samozřejmě režie. Materiál není vůbec špatný a ono ani to provedení se nemá za co stydět, ale chybí tomu jakákoliv lepší výstavba, která by vás udržela v náležité pozornosti. Nic proti převyprávění příběhu bez příkras a přehnanému amerikanismu, to oceňuji, ale film má být film a ne pár epizodických výjevů slepených za sebe, což "Nozlomný " bohužel je.

• 1.2.2016  10:56
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Ani s odstupem času na tomhle seriálu nevidím nic extra zábavného, naopak s příchodem Sheldonovy přítelkyně na scénu akorát přibylo trapných situací, které nejsou ani moc směšné, ale pouze trapné. Sheldonovy excesy jsou občas zábavné a už jsem viděl pár dílů u kterých jsem se i zasmál, ale jinak to jde mimo mě. I ta všemi opěvovaná blondýna mi spíš leze na nervy. Možná nejsem až takový geek, abych se u tohohle výrzně bavil.

• 22.1.2016  14:19

Co na to říct? Velmi zajímavý materiál zpracovaný na úrovni Ordinace z Růžové zahrady. Další důkaz o absurdnosti státního vyznamenání Filipa Renče a jeho filmařské NEschopnosti. Herecké obsazení až na Pauhofovou mi taky zrovna nesedí.

• 19.1.2016  03:29
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Pojmenování "novodobí Přátelé" tomu celkem sedí. Avšak ani zdaleka to není pouhý klon legendáního seriálu o partě přátel. Dřív jsem byl skeptický k všeobecnému nadšení z HIMYM a ani po shlédnutí několika náhodných dílů jsem svůj postoj neměnil. Teď s odstupem času a po shlédnutí celého seriálu musím říct, že chápu. V mnoha směrech je originální a překvapivý, ať už se to týká samotného vývoje událostí nebo stylu vyprávění - podle mě hlavní devíza HIMYM. Rovina seriálu se postupně s přibývajícími sériemi překlápí z ryze skečovitého formátu výše zmíněných Přátel v silně kontinuální a emocinální (někdy až moc) hru, což graduje v poslední sérii. Během toho si nelze hlavní postavy neoblíbit. Pokud lze něco vytknout, tak právě to možná až přílišné dojení emocionálního dopadu za každou cenu, což může být pro někoho otravné. A zvlášť v posledních řadách tyto aspekty převažují nad komickou stránkou věci. Kdo namítá, že čtvrtou řadou ztrácí seriál šmrnc, má částečně pravdu. Tak nějak jakoby se z komedie stávalo daleko víc romantické drama pro holky a to je trochu škoda. Na druhou stranu to jaksi koresponduje s vývojem a vyzráváním postav. Občas silně kontrastují až vyloženě absurdní situace a prostředky vyprávění s velmi důvěryhodným podáním "kruté reality". I když jde to vše někdy až moc do extrému, celkově to tvoří typický tón celé show, která v mnoha ohledech vyčnívá nad řadovou americkou tv produkci - zahrnuje i výše zmíněné Přátele.

• 9.1.2016  10:14

Obavy z přílišné "disneyfikace" byly předčasné, ALE myslím, že nikdo nečekal na druhou stranu až takovou hru na jistotu. Místo toho, aby nová epizoda využila něco z toho nesmírného kvanta možností, které už nastínily knihy, hry a další prvky "expanded universe", se v podstatě jedná o remake IV. epizody. Až na pár scén (pro příběh v podstatě nedůležitých se tam nestane NIC nového. Nic, co by vás překvapilo. Větší "hvězda smrti", větší záporák.... pouze naddimenzovaná Nová naděje v modernějším a akčnějším pojetí. Přitom vše začínalo tak slibně. Bohužel pro veškerou akčnost, která je určitě plus, to zas ano, tak nějak postrádá tento "remake" tu správnou eskalaci napětí a atmosféru. Navíc prostě najisto víte, jak to dopadne. Dál mi úplně není jasné, proč se tak urputně snažili z nového impéria udělat pseudo-nacisty, až je to skoro směšné, opravdu. Prostě co na tomhle tak dlouho vymýšleli opravdu nevím. A teď něco ke kladům - Daisy Ridley je jednoznačně super volba a světlá strana epizody nejen podle scénáře. Záporák, o něco povedenější remake Anakina, je taky ve výsledku docela zajímavý a samozřejmě potěšil opětný příklon od digitálních k praktickým efektům a maskám, což hodně scházelo v nejnovějších nafilmovaných epizodách. Zda je to na Oskary se ukáže, podle mě se nepředvedlo nic skutečně převratného. Nostalgie taky funguje dobře díky přítomnosti Sola a Leiy. A oproti Lucasovi je to akční se spádem od začátku do konce. Tady Abrams uplatnil opravdu dobré nápady. Ovšem ta pozvolná "poetičnost", jak to sám Lucas rád nazýval, měla něco do sebe a v podstatě dělala ze Star Wars to, čím vždy byly. Tenhle film by se dal nazvat opravdu spíš remakem, než pokračováním. Zábavným, ale ne příliš inteligentním, popcornovým remakem. Lze jen doufat, že se vše patřičně rozjede a uvede na pravou míru v dalších epizodách. To je v tomto případě ono světlo na konci tunelu.

• 29.12.2015  01:20
    Vlkodlak (2010)

Skvělá atmosféra i styl. Horší už scénář a speciální efekty. Je to téměř na chlup to, co byste čekali o filmu s vlkodlakem. Aspoň na první pohled. Nicméně je škoda, jak film postupně béčkovatí. Místama je to opravdu skoro úsměvné. To myslím nebyl úplně záměr.

• 28.12.2015  12:42
    Rain Man (1988)

Skvělý film, který mě nějak minul a o to víc jsem z něj teď nadšený. Dustin Hoffman je skvělý. Ale především je film poutavý a umně zrežírovaný jako celek.

• 27.12.2015  09:46

Místy strašidelné, ale zdlouhavé a odosobněné. Výplňové scény jsou opravdu jen výplňové, místo toho, aby byly využity nějak smysluplně, jakoby rejža nechtěl odpoutávat pozornost od hlavní dějové linky. Ale působí to tak dost hluše. Přitom výběr Sigourney Weaver byl excelentní, všechno ostatní bohužel dost pokulhává.

• 22.12.2015  12:12
    47 róninů (2013)

Taková pěkně natočená pohádka (což není rozhodně jen záležitost přítomnosti fantasy monster) o Japonsku pohledem Hollywoodu. Nic, co by nějakým způsobem vybovočovalo. Keanu Reeves byl ze všech paradoxně herecky nejnudnější, za což možná zčásti může i scénář.

• 18.10.2015  11:06
    Marťan (2015)

Zas jednou klasický americký blockbuster z rodu, který je v dnešní době už na vymření. Přehledně strukturovaný, s působivou výpravou a řadou "neočekávaných" komplikací, samozřejmě spoustou vtipných momentů a hlášek na odlehčení a v neposlední řadě polopatickým názorným předvedením řešení dané situace na jednoduše pochopitelném modelu. Bez toho by se americké sci-fi prostě neobešlo :D Nutno dodat, že i přes dnes už obehrané téma působí film moderně a svěže natočený a zároveň se nesnaží o přehnané "umění" na poli kamery jako některé současné kousky. Moc pěkně se na to ve 3D dívalo. Délka tak akorát, herecké obsazení fajn, já jsem spokojen.

• 29.9.2015  23:47

Jde to, ale dře to. V příběhu, střihu, tu a tam všude, když se zrovna nebojuje. Navíc kosení nepřátel bez větší námahy po stovkách je taky docela nuda, nehledě na množství úžasné CGI. Z Ultrona se vyklubal průměrný padouch, který chce vyhladit lidstvo a moc mu to překvapivě nejde, nehledě na množství trumfů v rukávu. Má akorát plnou hubu obvyklých keců a v podstatě vůbec nevyužívá svůj plný potenciál, když se vše snaží dělat po staru, hrubou silou. A nahrává tak na smeč Thorovi a spol. (doslova). Vůbec nic mě na tom nezaujalo, kromě bitky Ironmana a Hulka. To mělo šmrnc a vtip jako první díl. Epizodní výjevy ze soukromého života Hawkeye s dávkou sebeironie sice nebyly špatné, ale každý stejně jen čekal až se to odbyde a příběh se posune dál... Zbytek jen změť speciálních efektů, superhrdinů a marné snahy o lovestory.

• 30.7.2015  21:31
    Týden v ringu (TV pořad) (2014)

Boxer moderuje televizní debatu, převážně zabývající se velmi závažnými politickými a jinými tématy.... Přijde vám to zvláštní? Mě určitě a ono to vedení debat i podle toho vypadá. A formát tohoto pořadu mi dává ještě mnohem menší smysl, zvlášť v tom provedení, v jakém byl uveden. Katastrofa.

• 21.7.2015  14:44

Film, který měl vybalit to, co předchozí dva připravovali.... Absolutně bohužel nedostál očekávání a to v jakémkoliv směru. Ačkoliv po trikové stránce jsem tam osobně cítil určitý posun - po úplně ne podle mě v tom směru povedeném úvodním snímku. Přesto stále mi tam cosi scházelo a neřekl bych, že je to jakousi zmlsaností. Když se podívám na bitvu o Helmův žleb dnes, pořád na mě působí stejně zajímavě jako tehdy v kině. O bitvě pěti armád něco takového nemůžu říct. Jackson se prostě příliš nechal unést digitálním běsněním a upozadil vše ostatní. Pouze jakoby ze setrvačnosti vykrádá sám sebe a odvykládá to skoro stejně jako předtím, ovšem pochopitelně už s o poznání menším zanícením. A to nemluvě o laciných a "nečekaných" zvratech nebo záchranách na poslední chvíli, kterých je tu až absurdně dost. Sečteno a podtrženo převažuje zklamání, sice pro mě ne až tak nečekané, přesto tu je... i ve světle toho, že první dva filmy vyzněly docela slibně. P.S.: Z nějakého důvodu se opět potvrzuje pravidlo, že nejsilnější z trilogie je většinou prostřední díl.... i tady to platí.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9