Rod Draka - Série 1 (2022) (série)

První recenze byly mnohem tvrdíš než k souběžnému Rings of Power. A aby ne. Zde je jasně nastavené pravidlo co a jak. V něčem už tím, že se tady nikdo nemůže hádat o černých elfech. A přesto bylo toto dílo takové těžkopádnější. V ději to dost skáče, je snadno nepřehledný a postavy jsou hrozně nahodilé. Možná mají svůj charakter, ale show nám nedá moc prostoru to vidět a proniknout do toho. I když je málo částí, které by byly vyloženě katastrofální, stejně je docela snadné spadnout do toho, že seriál o moc nesnaží jít do hloubky a v nějakých věcech vykrádá svého staršího bráchu. Je super být zase v Západozemí, ale toto je jenom vývar z něčeho, co bylo hodně kvalitní kuře. A hlavní problém vidím v té necharakternosti a strachu jít hlouběji.

Běžná selhání (2022)

V jádru jednoduchý film, který ale svou strnulostí a jednoduchostí nechává jen udivovat. Tři osudy propletené dohromady, které se mohou stát každému na pozadí bizarní apokalypsy. To je asi linka, která mi přišla zbytečně moc pro onen film, ale bylo to už jen vedlejší věc. Opravdová lehkost toho, jak je nám příběh prezentován s onou každodenností a běžnou motivací a pády lidí je v něčem zarážející. Ve zcela pozitivním smyslu. Dost jsem v tom dokázal číst, ale konec, který byl asi nejdůležitější jsem tolik prohlídnout nedokázal.

Cyberpunk: Edgerunners (2022) (seriál)

Anime, který nemá moc šanci mě zaujmout. To je nějakým i mým nastavením, ale tohle mě jednoduše nezaujalo.

Souboj Titánů (1981)

Stará klasika, kde efekty, výkony a mnoho věcí vypadají zcela bizarně, ale je to kult, který na svou dobu je zcela novátorský. Trochu zamrzí to, že mytologicky vzato je to nepřesné, ale tvůrci si s tím dokázali fikaně a umělecky pohrát, takže smekám i za originalitu. Klasika, jejíž finální proslov Dia dokonce i vezme za srdce.

Jakubův žebřík (1990)

Takový typická devadesátka. Zpracováním, tématem, obsazením, kamerou. V podstatě vším. O této věci, jsem nikdy neslyšel a moc věcí nejde dohledat, tak je otázka, zda je to založeno na realitě. I tak je to masakr a dost podivně tvrdý a depka film. Robbins s vlasama teda hrůza. Ale zajímavé osvěžení.

Řím (2005) (seriál)

Z dnešní perspektiva ukazuje toto dílo v dobrém světle. Hvězdná doba Říma v nejvyšší formě, kdy je spousta věcí přikrášlena. Jsou zde pseudo ovlivněné příběhy s hrdiny, kteří jdou s historií, což působí hodně okatě, ale nějak extra to není hrozné v celkovém pojetí. Takové GoT před GoT a z reality. V mnoha ohledech zábava od začátku do konce.

Cuphead na scénu! - Série 2 (2022) (série)

Druhá série jen vykazuje dojezd toho všeho, co jsme viděli v koncentraci toho nejhoršího. Jeden díl je docela dobrý a svižný, ale některé jsou totální řitní výplach, kdy scenáristi jenom vařili vodu s blitky a nevěděli co by. Tady už moc vyždímat nešlo, další série je samozřejmě na bejtěná, takže bude řežba jako prase. V tom nejhorším slova smyslu.

Absťák (2021) (seriál)

Občas by stálo za to si přečíst anotaci. To, co jsem pokládal za doktora House je nakonec něco mnohem komplexnějšího a více navázaného na náš život. Není to tak dávno, co se toto řešilo. A přitom to v něčem jelo dost pod radarem. Silný příběh o závislosti a o lidské chamtivosti, který snad někdy bude potrestán. Příjemný seriál, jestli se toho u něčem takovém dá říkat.

Tokyo Vice - Season 1 (2022) (série)

Jasně, neříkám, že kdyby to nebylo z Japonska a hlavní hrdina by nebyl běloch, který musí nějak žít v nečekaně rasistické zemi, tak by to byla nuda. Takových máte dopma dvanáct do tuctu. O to víc nasere, že seriál začíná tím, že jste vlastně na konci. Ale kde je ten konec? Sezóna 5? 8? 12? Nevím. A pokud to bude nějaké taktové číslo, tak mě to ani nebude zajímat. Tah dobrý. Ale max na tři série.