Mlčení jehňátek (1991)

Film s trhillerově kriminálně úchylný podtext se mi líbil. Lecter je génius a zároveň tak trochu cvok. Filmu bych udělil i pět, ale bohužel se mi nelíbila ta transexualita.

Životy těch druhých (2006)

U filmu jsem se vysloveně nudil. Nic až na konec mě nezaujalo. Nemám k tomu co víc říct. Nemohu prostě dát více...

Kmotr (1972)

Nechápu jak jsem mohl dát jen čtyři - to je jasná pětka. Bylo to asi také tím, že jsem celou trilogii viděl hrozně "roztrhnutou", či-li jsem chvíli něco viděl a něco ne. Nejlepší mafiánský film mě na druhý dojem vůbec nezklamal a výkony Branda a Pacina jsou naprosto nezapomenutelné. Coppola má za ušima a tento film jen ukázal jeho velikost, která se už asi ničím nepředčí. Film je doplněn perfektní synchronizací hudby a zasazení do krvavého děje. Zarmoutila mě však smrt velkého kmotra již v tomto díle, ale nedá se nic dělat. Nyní nemám k filmu nic k namítnutí a nemám žádné výhrady - Coppola vytvořil mistrovské dílo!

Avengers (2012)

Režisér seriálů Joss Whedon se uchopil šance zfilmovat příběh o nejmocnějších hrdinech od Marvela (jestli na celém světě budu posuzovat příchodem dvojky a Justice League). A víte co - ta nálož akčnosti, komedie, napětí a superhrdinů mě bavilo na tolik, že nebylo jiné východisko než pětihvězdové ocenění. Je fakt, že se ve filmu objevuje to, že nikdo z hrdinů nesmí umřít, ale tak to prostě je! A musíme si na to zvyknout :-). Efekty - perfektní, příběh - perfektní, hudba - perfektní. Když Avengers milujete není co řešit.

Spider-Man 3 (2007)

Překvapuje mě, že z toho víc uživatelé csfd nevytáhli. Spider-Man 3 je podle mě mnohem lepší než dvojka. Trikama je to sice přecpáno, ale to je v takovém to příběhu celkem jasné. Každopádně nutno říci, že Webb nikdy nevytáhne ze svého Spidejeho víc než Raimi. Neměl jsem zatím možnost porovnávat, každopádně si myslím, že natož, že Amazing je podle originálu a Raimi vytvořil svého vlastního Spider-Mana, má Raimi až moc dobře a zaslouženě navrh. Myslím si, že Raimiho trilogie byla zakončena dokonale. To co se nyní povedlo Raimimu se zřejmě těžko podaří Webbovi a možná i někomu jinému za dalších třeba 50 let!

Ponorka (1981)

Život Němců uzavřených v ponorce bylo průměrné sledování průměrného filmu, které se vydařilo.

Crash (2004)

Film o diskriminaci, touze, lásce, odpuštění, nehodách, zvratech a jiných lidských osudů mě dostal. Dalo by se říci - povídkový příběh krásně a jasně propletený, milostivý a pravdivý. Není co řešit.

Vítejte v KLDR! (2008)

Nechápu proč jenom 67%?! Je to ten nejlepší český dokument, který jsem kdy viděl, i když z prostředí trochu odlišného. Krásné nakouknutí do prostorů KLDR. Nemám co víc říci. Prostě je toto jen zbytečně podceňované. Ani chvíli jsem se nenudil!

Amélie z Montmartru (2001)

Na film jsem se kupodivu hodně těšil (a to jsem ještě ani nevěděl o čem bude). Nutno říci, že mnoho filmů má dobrý začátek a ten konec se mi už nelíbí a tak už nejsem tolik k filmu střídmý. Tento film byl opak! Mezitím co jsem si myslel, že budu udělovat tři, nadělím více. Příběh se nakonec vyvinul k celkem pěknému filmu. Film byl navíc doplněn krásnou štimující hudbou, která však již natolik zlidověla z reklam, seriálů a jiných filmů, že už si na ni ani nikdo nevzpomene a nikomu ji nepřipomíná. Bohužel, ale příběh mě nezaujmul natolik, abych udělil maximum. I tak jsem TOLIK za shlédnutí filmu nelitoval!

Příběh z Bronxu (1993)

Robert De Niro se ujal režíjního postu a zvládl to perfektně! Příběh z Bronxu není žádný špatný příběh, ale než jsem se nadál bylo, po příběhu. Na film se tedy hezky kouká, ale není to ta klasická mafia story. Spíše jen se ten film o to snaží, ale ať se snaží nebo ne, určite je to velmi vydeřený film.