Čekej do tmy (1967)

Měl jsem opravdu strach o paní Hepburn - tu jsem znal z takových romantických filmů a teď najednou toto! Tento thriller je opravdu dobrý, ale není to přímo mé gusto. 27.10.2019: Sedm let je hodně dlouhá doba. Za tu dobu se toho stihne dost stát. Změní se vaše filmové preference, možná i celá osobnost. Zvláště, když jste na přelomu puberty. a za tu dobu se z tohoto ne moc známého, ale i přesto klasického díla pro mne stal skoro kult. Divadelní prkna před filmovou kamerou. To vše ve starém dobrém Hollywoodu 60. let, kdy se necháte kolébat jednoduchým, ale vlastně dost promyšleným a propleteným příběhem, skvělými hereckými výkony a velmi působivým a i jednoduchým strachem. To je hold něco k nezaplacení.

Ben Hur (1959)

Ani se nedivím že snímek má tolik Oscarů. Více než tříhodinový film má tak plný příběh, že se mi to zdálo jako normální dvou hodinovka. Úžasný příběh z dob před Kristem a konec i po Kristu. 50. léta mi den po dni dokazujou jak v kinematografii váleli!

Svět podle Prota (2001)

Jak dlouho bude muset Hollywood točit filmy, dokud jim konečně dojde, že dělají mistrovská díla! Kevin Spacey v roli "mimozemšťana" byl úchvatný a přesvědčivý. Hudební podtext byl známý a filmově víceuspokojivý. Balada o mimozemšťanovi se nakonec povedla...

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Hitchcock mě asi nikdy zezaujme svými horory (nemůže za to on, nemám horory rád), ale jeho thrillery jsou nebe. Hltám každou minutu - byl jsem již dřívě spokojen s Oknem do dvora a toho mě už utvrdilo, že Hitchcock je úžasný. Ty pád jsou sice trochu přikreslené, ale to je normální. Dvou hodinový plný příběh s plnou a výbornou hudbou a humorným nádechem. Díky bohu!

Moderní doba (1936)

Charlieho Chaplina jsem znal jenom z malých desetiminutových grotesek, které mně až tak zábavné nepřišli. Ny ní vidím celovečerní snímek, který potvrdil to co se o Chaplinovi říká. Opravdu to byl největší komik 20. století. Krásná hudba mě přivedla do starých časů, které jsem si užíval (po pravdě mi hudba půřipomínala trochu Toma a Jerryho, takže jsem si užíval dvojnásob). Starý Chaplinů snímek se opravdu povedl a já etdy nemám co říct!

96 hodin (2008)

Film 96 hodin je dnesk již klasikou a vůbec jsem se nedivil, že vytvořili i pokračování, které podle mě je až méně cenné. Liam Neeson mě nyní opravdu utvrdil v tom, že je jeden z nejlepších herců světa. Jinak jsem naprosto hltal každou minutu, každou sekundu a najednou jsem se tím skoro udávil. Na tento film budu ještě hodně dlouho v dobrém spomínat. Bezpohyb se jedná o jeden z nejlepších akčňáků a také o jeden z nejlepších filmů vůbec!

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Co žere Gilberta Grapea? Film, který vám na tuto otázku zdlouhavě odpoví, ale krásně. Depp mu ukázal svou pravou tvář - doslova. Rád jsem si oddychl od těch maskací atd. DiCaprio v roli zaostalého opravdu zářil. Příběh Gilberta Grapea je krásným příkladem kinematografie 80. - 90. let, která je pěkně zpracovaná.

21 gramů (2003)

Příběh 21 gramů se mi hlavně zdál nekonečný. Film je zapletený jako česká politika, ale každopádně když na příběh příjdete - je to krásná podívaná.

Velká ryba (2003)

Burton mi ukázal něco jiného než animák a nebo Karlíka. A jsem za to velmi rád. Krásné, ale ne, překrásný příběh jako z pohádky s prvky uvěřitelného nadpřirozena a pouze dobrých lidí. Gratuluju Time tento film se ti (jako obvykle) povedl.

Podivné dědictví (1972)

Krásné odlehčení westernového žánru. Po Sergiovských vážných příbězích se nacházíme v humorné části Divokého Západu s Terencem Hillem v hlavní roli. Film je doplněn krásným a humorným příběhem a notující hudbou.