21 gramů (2003)

Příběh 21 gramů se mi hlavně zdál nekonečný. Film je zapletený jako česká politika, ale každopádně když na příběh příjdete - je to krásná podívaná.

Velká ryba (2003)

Burton mi ukázal něco jiného než animák a nebo Karlíka. A jsem za to velmi rád. Krásné, ale ne, překrásný příběh jako z pohádky s prvky uvěřitelného nadpřirozena a pouze dobrých lidí. Gratuluju Time tento film se ti (jako obvykle) povedl.

Podivné dědictví (1972)

Krásné odlehčení westernového žánru. Po Sergiovských vážných příbězích se nacházíme v humorné části Divokého Západu s Terencem Hillem v hlavní roli. Film je doplněn krásným a humorným příběhem a notující hudbou.

Volný pád (1993)

Proč vždycky ty filmy na které se nechci podívat jsou nejlepší? Volný pád jsem čekal ledaco, ale toto teda ne. Příběh je natolik zajímavý, že jsem ani nehleděl na čas. Jakoby se zastavil. I tento film má své negativní části, ale i tak jsem byl nadmíru spokojen. Je až neuvěřitelné, že film nevznikl. Trochu ty studia chápu, ale ještě víc chápu Michael Douglase, který dal film naději žít.

Ve stínu (2012)

Tmavý film s prvky historie, u kterého jsem si příjemně oddychl a bavil se. Ivan Trojan v roli detektiva, který si jde za svým a za žádnou cenu se ničeho nepustí. Film se mi líbil a jsem rád za jeho současné procentuální hodnocení - film není (podle mě) až na TOP 300, ale každopádně je to mnohem lepší než některé neatraktvní výjevy dnešní slabší české kinematografie.

Muž z Acapulca (1973)

Není to pár chvíli co jsem viděl můj první film s Belmondem (Zvíře) a nyní je to Muž z Acapulca. Tento film mě připomínal Bláznivou střelu a tak jsem se dostal do dobré nálady. Každopádně se mi film ze začátku velmi líbil, ale ten zbytek mě přišel trocho od cesty. Moje druhá zkušenost s Belmondem nedopadla špatně, ale taky ne podle mých představ.

Zvíře (1977)

Moje první zkušenost s Belmondem dopadla perfektně. Trochu sexistická komedie, u které se ani nemusíte smát. Jde to samo!

Zlatý Glóbus 2013 (2013) (pořad)

V tomto případě nehodnotím pořad, ale ceremoniál z té výsledkové stránky: 1. Především mě zklamal výkon Lincolna - Spielbergovi bych Glóba přál a nezískal ho. I tak však ho přeji Affleckově Argu (nejméně očekávaný vítěz na Glóby). 2. Nejlepší režii opět přeji Afflekovi, ale každopádně mě příjde podezřelé, že Spielberg (Lincoln) a Tarantino (Nespoutaný Django) zůstali tolik pozadu. 3. Ohledně scénáře jsem spokojen... 4. Nedotknutelní na posledním místě z nominovaných? 5. O tom, že v souboji jasného Impéria - Mafie v Atlantic City, Perníkovým tátou a Panství Downtown zvítězí ČTVRTÁ varianta mě opravdu utvrdilo v mém myšlení. Shrnutí: Divné, osiřelé, nepředvídatelné, neviditelně "podplaceno" :-).

Kramerová versus Kramer (1979)

Překrásný film kočírovaný hvězdami Dustinem Hoffmanem a Meryl Streep. Hoffman v roli otce byl naprosto nezapomenutelný stejně jako Henry v roli syna a začínající Streepová v roli milující matky. Spor ve filmu jsme měli již několikrát, ale tento byl nejdojemnější.

Hra (1997)

The Game, Hra - Film Davida Finchera a Michaela Douglase v hlavní roli mě utvrdil v tom, že Fincher točí takové zamotané mysteriozní thrillery. Klub rváčů mi přišel zklamáním, ale tady už jsem si to tuto "Fincherovost" zvykl. Hra promyšlená do posledního detailu mi řádně zamotala hlavu a šokovala. Toto je snímek Davida Finchera, na který se nezapomíná. Nyní jsem našel bližší a specifistější cestu k Fincherově mysli a dovednosti režie. Mám ze všeho velmi dobrý pocit.