Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Frankweeniemu jsem chtěl udělit vyšší počet, ale bohužel... příběh není špatný, takový dětský příběh Frankensteina, ale těch pár minut před závěrem s těma velkýma obluda - to už Burtona trochu přehnal. Každopádně, jde o pěkný remake, který se dá řadit mezi Burtonovi slabší, ale lepší než některé.

Donnie Darko (2001)

Zajímavý film v očích psychycky narušeného chlapce. K tomuto filmu ani némám příliš co dodat. Donnie obětoval sebe pro dobro ostatních i celé budoucnosti. Druhé zhlédnutí můj názor nějak extrémně nezměnilo, nicméně vidět po druhé ten konec bylo pro mne ještě víc smutné a zároveň uchvácující. S Donniem jsem cítil a bylo to jako jedna duše. Trochu zamotaný film, který když pochopíte, tak zjistíte na jak zvláštní dílo jste koukali a dojde vám, že chudáka Donnieho milujete.

Lepší už to nebude (1997)

Je to povzbuzující. V současné chvíli jsem neviděl ani jeden jediný film, který by mě nějak zvlášť "osvítil". Až na tento! Po hrozné pesimistické době jsem zhlédl film, u kterého jsem se zasmál, cítil se normálně, pohodlně a přirozeně. Konečně jste mě našel pane Brooks.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Zvláštní. Film sám o sobě není špatný, to ne, ale je to všechno natolik zamotané, že jsem neměl kousek rozumu to pochopit. Každopádně příběh je velmi originální. Ale parodie, kterou udělali Simpsonovi mně přišla více srozumitelná.

Spalovač mrtvol (1968)

Teda... to byla ale blbost... proč Hrušinkej mluvil jako blbec? Proč tam všechny zabíjel? Pane Bože. Jsem v této chvíli asi hodně kontroverzní, ale tohle je fakt úlet... 12.9.2018 Trochu vyspělejší divák se hlásí! Omlouvám se za ten hnusný a neohrabaný vpád starý více jak pět let. Spalovač mrtvol byla záležitost, do které se mi kvůli horovému podtextu moc nechtělo. A tenkrát jsem na to i silně doplatil. Věděl jsem napříč roky, že se mi film nelíbil. A poté mě můj učitel dějepis zlanařil na událost zadarmo v kině Aero. Ostýchal jsem se a lehce kroutil. Ale byl jsem nakonec v onom sále. A nevěřil, že koukám na ten samý film. Neuvěřitelně pompézní hraní si se symfonií postav a příběhu dává tomuto filmu s prvky hrůzy a i humoru zcela nový rozměr. Trochu zvláštní, ale i přesto plně průkopnický, originální a jednoduše geniální. Zajít na toto po letech byla jedna z nejlepších voleb, co jsem kdy učil. A to nemuseli být ani volby. Klaním se. A hlubokého srdce se omlouvám.

Philadelphia (1993)

Nevěděl jsem co mi film dá. Nakonec jsem si uvědomil o co jde... Hanks v roli homosexuála bojující s diskriminací a právem - to je výborné. U filmu jsem se bavil a nenudil. Akorát mě mrzí, že Hanks musel umřít tak brzo. Ani si ty peníze nestihl užít... k čemu mu potom vlastně chudákovy byli. Jinak moc pěkný film, za kterého si Hanks Oscara zasloužil. A po pravdě by si ho mohl zasloužit i Washington.

Nebe a dudy (1941)

Dříve jsem neměl rád černobílé československé filmy... nevim proč, ale nenáviděl jsem je. Až do chvíle kdy jsem uzřel toto. Překrásný film, který měně přiměl dát "šumákům" druhou šanci. Jindřich Plachta, Jaroslav Marvan a bratři Blahníkové mě dostali a utvrdili. Do dneška jsem viděl cca 5 černobílých filmů a řeknu vám, že tento je ze všech prvotřídní jednička.

Přednosta stanice (1941)

Má zkušenost s Burianem začala teprve včera s Pokladnou a nyní Přednostou. Asi jsem to neměl uspěchat, každopádně není to špatný film, ale zatím jsem nebyl tímto druhem kinematofrafie osplněn.

U pokladny stál... (1939)

Zajímavý film, který mě uvedl do lepší nálady. Film má v sobě tu Burianovskou a československou černobílou komedii. Ta je hezká, ale moje 100% gusto to není. Toto bylo moje první profesionální setkání s Burianem (předtím Byl jednou jeden král...) a dopadlo dobře.

Klub rváčů (1999)

Musím říci, že jsem film moc rád neměl a docela jsem se tím i pyšnil. Rozhodl jsem se mu dát druhou šanci, která se do jisté míry vyplatila. Je fakt, že některé útržky jsou pro mne do filmu nevyhovující, ale prostě to odhalení a celé to nauzlení a rozuzlení příběhu bylo dobré. Klub rváčů je film plný překvapení a film plný akce a místného humoru a taky nádechu sci-fi.