Odbor městské zeleně (2009) (seriál)

Ještě jsem neviděl takový skok v kvalitě mezi první a druhou řadou. První série je dost hrozná, ale v druhé najednou postavy projdou zajímavým vývojem, začnou být sympatičtí a sem tam se přitoulá i chytrej vtípek. (8/10)

Megalo Box (2018) (seriál)

Originální "remake" kultovní mangy a anime Ashita No Joe. Postavy jsou si podobné, jen mají trochu změněný vzhled, charakter a někdy i pohlaví. Zůstává jakási podstata o boxérské cestě na vrchol, akorát zde vidíme nepříliš optimistickou budoucnost, kde boxéři jsou vylepšený mechanickými hračičkami. Ale naštěstí není tento seriál tolik o těch umělých vylepšeních, ale pořád se soustředí na to důležité - lidské osudy a tvrdou píli dosáhnout svého snu. První půlka je nabitá cool scénami a super hudbou. Žádný dlouhý vykecávačky, jde se na věc a je to stylová podívaná plná zvratů a japonského hip hopu. Ke konci ale už začne příběh trochu stagnovat a dostává se do klasičtějších japonských seriálových vod. Přesto je Megalo Box velmi nadprůměrné japonské anime a skvělá pocta původnímu dílu z 60. let. (8/10) P. S. Za největší nedostatek považuju to, že v původním díle je hlavní hrdina Joe zajímavý spratek a neřízená střela, zatímco zde se spíš jedná o klasického cool týpka. Původního Joea je zábavnější sledovat.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Co se tak bavím s kamarády, tak je zajímavé, jak se liší názory na to, jaké epizody jsou geniální a jaké slabší. Mně osobně připadá cca každý šestý díl jako opravdu vypiplaný geniální kousek (talentová reality show, lesbická retro romance, seznamovaní přes appku...) a každý šestý díl jako slušná kravina, která si hraje na něco, co není (lovná zvěř, psí robot...). Mezi tím je vysoký nadprůměr. Všem dílům ale musím přiznat výbornou produkci, luxusní herecké výkony a dobře vybudovanou atmosféru. Bohužel kvůli těm slabším dílům nemůžu dát plnou palbu, ale i tak se jedná o významný hororový seriál 21. století, který vřele doporučuju všem s trochu silnějším žaludkem. (8/10)

Válka o planetu opic (2017)

Šimpanzův seznam. Někdo tady zhlídl pár dokumentů o koncentráku a pár epizod Walking Dead a napadlo ho, že by z toho mohla být parádní podívaná s opicemi. A ona mohla být. Jenže je to jenom hromada těch nejotravnějších klišé, co se bere šíleně vážně. Woodyho Harrelsona mám děsně rád, ale jeho drsňáckého psychopatického padoucha jsem mu nevěřil ani vteřinu. Technicky dobrý. (4/10)

Oko v oblacích (2015)

Prvních dvacet minut jsem se dost lekl, co to je za snůšku klišé a patosu, ale postupně z toho režisér udělá pořádně napínavý film... kde teda je klišé i patos, ale tak nějak to je umně skryté pod dobrou režií a kvalitní herce. Nad realističností si nechci moc lámat hlavu, ale jako komorní drama tenhle film rozhodně funguje. (7/10)

The Punisher (2017) (seriál)

A sakra. První tři díly byly slušná jízda, ale potom se naplno rozjede mimořádně debilní scénář. Příšerné postavy, strašlivé dialogy, milion klišé, naprosto nezajímavý děj... to fakt sem tam dobrá akce a ani herectví Jona Berenthala nespasí, protože i samotný Punisher je vtáhnut do trapných rozhovorů a scén, ve kterých je za pěknou měkkotu a blbečka. Komiksový Punisher by si s tímhle ze seriálu vytřel zadek, namazal si ho na chleba a utopil ho v jeho slzách. Na jedné straně. Celkově je asi průser, když znáte komiks, protože mně občas v hlavě probleskly ty skvělé scény z komiksů, kde masí mafiány po stovkách, vrahy po desítkách a sem tam si střihne zabití nějakýho opravdovýho monstra. A navíc se komiksovým scenáristům povětšinou daří z toho poslepovat zábavný příběh bez otravných vedlejších postav. Jenom teď, když se mrknu na to, co v době seriálu Punisher vyvádí v komiksu, tak v jednom se díváme na jeho počátky ve Vietnamu, kde ukazuje nejednoznačnost konfliktu a svoji rozvíjející se lásku k zabíjení, a v druhé sérii vidíme, jak sadisticky zabíjí rebely ve východní Evropě s brněním Iron Mana. Jasně, na tohle by asi rozpočet nesehnali, ale pokud má takhle vypadat seriálový Punisher, tak zůstanu u komiksu. (3/10)

Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu (1989)

Z první pětice Elm Streetů rozhodně nejhorší díl (jsem velkým zastáncem dvojky, která je dle mého je velmi solidní sequel). Party mladých lidí bývají ve všech dílech podivní trapáci, ale zdejší banda je ještě k tomu nudná. Na druhou stranu se mi líbilo, že brutalita stoupla - místy je to už slušná řezničina. Triky jsou občas fajn, občas naprosto k smíchu (víceméně 1:1). Nápad, že tu je nenarozené dítě, díky kterému se může Freddie dostat i do opravdového světa, není vůbec špatný, ale zpracování je tristní. Příběh nikam nevede a ke konci je to slušná nuda. Velmi nevyrovnaný díl, ale katastrofa to ještě není. (5/10).

The Deuce: Špína Manhattanu (2017) (seriál)

Komplexní a (miminálně zdánlivě) velmi realistický příběh o prostitutkách, pasácích, počátcích porna a tak dále v 70. letech. Je to skvěle napsané, perfektně zahrané a celkově je to prostě mimořádně kvalitní a zábavná seriálová lahůdka, která má nakročeno stát se podobnou legendou jako The Wire. (9/10)

Blok 99 (2017)

Tohle není vězeňské drama, jen se tak tváří. Tohle je spíš tarantinovka. Realističnost a sem tam i logika jde stranou, ale zato přichází zatraceně nadupaný akčňák. Skvěle natočené rvačky, pořádně drsné scény a zlé postavy, které jsou potřeba rozdupat. Skvělá žánrovka. (8/10)

Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu (1988)

Pár WTF momentů tam je (především způsob, jakým je nakonec Freddie poražen) a hlavní partička je dost ujetá béčková sestava, ale to je v téhle sérii normální. Super je, že Freddy Krueger tu zabíjí o sto šest a je to vizuálně skvělý a zábavný. (7/10)