Solaris (1972)

Je to krásně natočený film plný myšlenek o lásce, smyslu života, vztahu vědy a lásky atd. Jsou tam krásné dlouhé pomalé scény beze slova, což ve filmech miluju. Ale nějak mě to celé neuchvátilo, i když jednotliviny ano. Ale atmosféra je chvílemi úžasně tajemná a herci velmi příjemní.

Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

Počin jsem viděla před pár lety v Brně u Bolka Polívky a nyní jsem na to narazila na youtube a velmi ráda jsem si to celé zopakovala. A můžu říct, že u máločeho se směju na plnou pusu a nahlas a tak že to je slyšet do vedlejší místnosti:) Úžasná filharmonie vtipu a moudrých myšlenek. Myslím že každý by si to měl poslechnout (youtube) či zajít do divadla a něco si z toho odnést a možná by se tu žilo ještě o něco líp. Ale musím vás zklamat, žádná taková dochovaná toltécká filosofie neexistuje...:( Jsou to jen spekulace a domýšlení. Ale možná že to nevadí, protože hlavně že to pochopil Dušek a předává to velmi originálně dál:)

Neopouštěj mě (2010)

Velmi smutný film, hlavně ke konci. Fantazie o tom, co by se mohlo stát, kdyby se nechal genetickému inženýrství volný průběh a nedomýšlely by se důsledky pro naklonované osoby. Je to scifi, které je však pozemské a velmi lidské. Připomíná mi to film Another Earth, také takové netradiční scifi.

Mezi námi děvčaty (2003)

Dávám dvě, ale jsou to pozitivní hvězdy:) Dívat se na to dalo, ale přece jen příliš hloupejch americkejch keců... Ale mohlo to být horší:)

Whity (1971)

Tak z tohoto zážitku jsem opravdu zmatena! Ale v pozitivním smyslu. Ze začátku jsem byla nedůvěřivá, ale na konci se můj mozek nevšedním výrazovým prostředkům přizpůsobil:) Natolik umělecký film jsem dlouho neviděla. Tenhle film je přesný příklad toho, že názvy stylů filmu (jako tady "western") nemají žádný smysl. Ale to se mi líbí, když se autor nesnaží vecpat do určitého žánru, ale jede si po svém. Rozhodně doporučuju nevzdávat to a dodívat až na konec!

Frigo na Aljašce (1922)

Tento díl je jaksi burtonovsky vyjimečný. Je jakýsi jiný, možná že i Burton tu (i když jen ve snu) je jaksi drsný drsňák:) A pár výborných pádů je tu. A obecně je to docela jiný styl než předešlé filmy.

Dům plný strachu (1985)

4 hvězdičky dávám hlavně za to, že jsem ten film viděla asi před 20 rokama a doteď jsem ho hledala s neurčitýma vzpomínkama a až dnes jsem ho našla. Je to zvláštní, proč některé filmy tak utkví v paměti. Je to film pro děti, hraný dětmi, ale má své silné kouzlo. Hlavně příběh je velmi nevšední a zvláštním způsobem děsivý. Hlavně pro mě jako pro děcko to byla pecka. A oceňuju ironického tatíka a dětské herecké výkony, i když chvílemi trochu pokulhávaly. Ale nostalgie...

Frigo sebevrahem (1921)

Čím víc filmíků od Bustera jsem viděla, tím ho mám radši. Obdivuji jeho nekonečné množství vtipů, jeho tělesný herecký výraz je tak zvláštní. Musel to být obdivuhodně tvořivý a pohybově nadaný člověk. Myslím, že brzy se do něj zamiluju:))) On je prostě opičkák:)) Chvílemi je to úplně jak animovaná pohádka, dokonale pohybově zahrané. A ten konec se fakt povedl. Nechápu jak to udělali, že skočil do té země!

Bílá stuha (2009)

Opravdu úžasný a zároveň strašlivý (a strašlivě smutný) film. Úžasný co se týká kamery, příběhu, hereckých výkonů a tvorby napětí atd. Strašlivý v poselství, které sebou nese. I přes délku filmu jsem se opravdu ani minutu nenudila, i když bylo od začátku jasné, kdo stojí za těmi zločiny. Muži jsou v tomto díle vyobrazeni opravdu v nejhorším možném světle - násilníci, agresoři, nucená autorita (skrze násilí a moc). Ale nikdo se nemůže divit, že se toto násilí (spojené s hloupými dogmaty a předsudky) přenáší na děti, které jsou jeho obětmi a ty jej přenáší opět dále a nakonec to zpětně ovlivňuje i jejich rodiče. Toto téma generačně přenosného násilí je opravdu velký problém i v současnosti, v tomto filmu opravdu mistrovsky vykreslené.

Rozvedený se závazky (2010) (seriál)

Všechno na co jste se báli pomyslet, báli jste se sami sobě přiznat či vás to jen nenapadlo - to je Louie. Obyčejnej chlap s pivasem a různýma komplexama, který se rozhodl, že prolomí bariéry a řekne vše, co se v Americe říkat nemá:) Přemýšlí o obyčejných věcech velmi neobyčejným způsobem. Bojuje proti všem přetvářkám a zbytečným intelektuálním kecům. Je to tak výborný humor, že se mi nechce věřit, že není z Anglie:) (samozřejmě stejná slova by patřila i seriálu Lucky Louie). Některé díly ani chvílemi nejsou jako komedie. Někdy to přechází až do filosofických zamyšlení, někdy trochu hovadských... Humor mi připadá hodně blízký jako má Ricky Gervais, Karl Pilkington. Líbí se mi, že nežere takovýty americký sračkoidní kecy o šťastném životě a je realista (a hovado!). Ale je v tom velká upřímnost a lidství a já se s jeho myšlením absolutně shoduju. Podle mě je to dokonalej chlap!