ThuleTuvalu (2014)

Příliš dlouhé, stále se opakující scény, emočně vyděračské, čímž nehodnotím závažnost tématu, ale jen provedení.

Vražda ing. Čerta (1970)

Oficiální text distributora sice přesně popisuje děj, avšak smysl filmu absolutně vynechává. Neříkám, že já jsem pochopila všechny náznaky. Na to by bylo potřeba asi vidět film víckrát. Skrze děj probíhá kritika zaběhlých gender stereotypů chování a myšlení žen a mužů. Pozorujeme touhu ženy po muži jejích snů, touhu nenaplněnou avšak nekonečnou a slepou. Pozorujeme muže, ze kterého se po letech vztahu stane jen bezedný žaludek bez chuťových buněk a úcty k ženě. To jsou ale jen stereotypy, které s realitou nemají nic společného. (haha? - irony?) :)

Mallory (2015)

Po filmu debata a panáky s Mallory v užším kruhu - nemělo chybu, úžasná ženská!

Pátrání po Sugar Manovi (2012)

A mám zase co poslouchat! O umělci, který se nenechal semlít světskou slávou. A ve mě utvrdil pocit, že je dobré dělat dobré věci jen tak, a nečekat za ně odměny. Dojal mě k slzám a za to zaslouží *****. Avšak tentokrát nehodnotím ani tak filmaře, kameru, scénář, ale osobu Rodrigueze.

Crash (1996)

Jsem zastánce nečtení Obsahu, protože pak přicházíte o veškeré překvapení a radost z filmu. Nenechte se ovlivnit cizími větami a tvořte si mozkový obraz o filmu sami, to je má rada :) Jinak celkem fajn softporno, či námět pro zpestření milostného života?

Strašení (1963)

Dávám kvalitní *** za tuhle oldschool jízdu. Občas jsem se i bála a atmoška vypjaté dramatické hudby mě fakt pohltila. Dialogy dávaly smysl a nebyly zbytečné. Hudba adekvátní době i žánru.

Konformista (1970)

Film plyne tak přirozeně a dynamicky, že 2 hodiny utečou jako pár minut. Děj se odehrává spíš v obrazech, či scénách, které jsou velmi inteligentním způsobem pospojovány. Někdy jsou postavám dány jen malé okamžiky vyjádření, ale ty stačí, aby film poskočil. Často velmi nečekané zvraty, překvapivé a sugestivní scény. Musím se přiznat, že mě film velmi mile překvapil. Výborná režie, kamera i hudební doprovod.

Dode's-Ka Den (1970)

Je to o lidech žijících ve zvláštních světech, které si vytvořili, aby mohli lépe snášet svou realitu. A v této jiné realitě jsou šťastni, i když to ostatní nechápou. Každý by měl mít odvahu žít si svůj sen a ve své realitě, a ostatní by měli být citlivější a pokusit se někdy tuto realitu pochopit a proniknout do ní. (vyjádřit někdy myšlenky je tak těžké...:)