Lovci hlav (2011)

Film je natočený podle knižní předlohy spisovatele Jo Nesbo (jehož knihy miluju!). Je zajímavé, že hlavní hrdina vůbec není sympatický. Svou nedostatečnou výšku si kompenzuje vysokou modelkou a snahou po získání co nejvíc peněz nelegální cestou. A ačkoliv sám obcuje s jinými, jakmile jeho žena začne dělat totéž, je z toho úplně vystřelený, chudáček:)) Ale svou další poutí skrze kopy sraček a podobné bláznivé skopičiny si mě nakonec docela získal... Děj je velmi nepředvídatelný a zvratů je tam až dost.

Idioti (1998)

Ach jo, Pocity z tohoto filmu jdou tak těžko vyjádřit! Trier is fucking genius!! Co je štěstí? Co je život? Co je individuální jedinec? Kde končí sranda a začíná vážná věc? Kde končí ironie a začíná výsměch? Pro co žít? Co má smysl na tomhle světě? A jakýma myšlenkama nad tímhle vším přemýšlet? Jakými obrazy to vše vyjádřit? A ta scéna s močením a motorkářema byla fakt hustá, a ten grupáč!!! :)) A ten konec v té rodině - to bylo neuvěřitelné, atmosféra že by se dala krájet! Tolik emocí! A tak strašné, že se ji nikdo nesnažil pochopit... Vlastně všichni z toho domu byli tak trochu blázni (v tomto životním období), a našli se a žilo se jim tak spolu líp... Skrze prostřihy z budoucnosti (asi s rozhovory s Trierem) se ukázalo, že v budoucnosti je šílenství opustí a již nemají nic společného

Sedmá pečeť (1957)

Stále jsem film odkládala, protože ostatní (komentátoři) tvrdí, jak je špatně dívatelný, a zase jsem se jednou nechala nachytat!!:)) (už to fakt nikdy číst nebudu před filmem!) Film je překvapivě vtipný, plný života, skvělých hereckých výkonů, které vás upoutají k obrazovce a velmi sugestivní atmosféry středověku. Také se mi líbí nenápadná kritika církve a zobrazení hanebného vlivu církve na obyčejné lidi. Kněží je krmili hloupostma a mor výborně zapadal do strategie, jak si lidi k víře ještě více upoutat.

Dekalog - Dekalog III (1990) (epizoda) odpad!

Celou hodinu jsem nechápala chování ani jednoho herce. Žádná pointa. Pořád jsem čekala, co z toho vyleze. A ono nic:)) Ani po přečtení obsahu jsem to nepochopila. Možná mám úplně jiný Dekalog:)) Ale tohle je už 3. díl, který je otřesný... Nechápu to hodnocení ostatních... A co se týká tohoto přikázání, tak je to den jako každý jiný. Jen křesťanská propaganda a tradicionalisti se nás snaží uvěznit v určitých omezeních, které v reálném životě nemají žádný smysl. Jen se snažíme přesvědčit sami sebe, že jsou určité dny důležitější než jiné, ale je to celé fraška a nesmysl. "Hra" na ideální život. ALe jak tak koukám na ostatní komentáře, tak je tento seriál asi opravdu jen pro věřící (křesťany), takže pokud nejsi, širokým obloukem se tomuto podle mě vyhni... Protože je to nesmysl.

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

Je to díl od dílu. Jeden díl mi připadá jako trapná telenovela plná přemoudřelých keců, vztahových komplikací apod. a jiný díl má zase výbornou nečekanou zápletku a mezi tím je hodně průměrných dílů, předvídatelných. Ona ponaučení mě ale někdy opravdu hodně štvou, je to někdy horší než Krok za krokem a rodičovská ponaučení na konci:)) A taky mi trochu vadí tělesná dokonalost všech. No prostě znaky americké tvorby po všech stránkách. Co však oceňuji, je že se snaží potýkat i s takovými tématy jako je rasismus, xenofobie, přehnaná hrdost atd. A čas od času padne i opravdu vtipná hláška:)

Soňa a její rodina (2006) (TV film)

Především hodnotím práci výzkumníka, který se dokázal dostat do rodiny a ta jej přijmula. Soňa sdělila výzkumnici mnoho intimních detailů. FIlm boří mnohé mýty a vysvětluje jednání Romů z osad (např. útěky matek z porodnice, vztah k nevěře, hodně dětí v rodině...). Dokument ani chvíli nenudí a často je nenuceně vtipný. Zobrazuje realitu bez obalu a nesnaží se ji příliš idealizovat.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Díl 5x22 - asi zatím nejslabší... Díl 5x24 - to se snad ani nehodí ke koukání. Už by to měli ukončit. V nejlepším je dobrý přestat. Nevím proč, ale amíkům to většinou moc nejde. Měli by si vzít příklad z britských seriálů. Aspoň ty co znám já tak elegantně končí průměrně po 2.-3. sérii. Člověku je to líto, ale aspoň si zachovají svou hrdost. Musím uznat, že jsem se 6. série dost bála ale příjemně mě překvapila. Přijde mi, že humor se taky posunul trochu jinam a občas je až alternativní a správně divný:)

Vím, že jsi vrah... (1971)

Klasická logická detektivka postavená na spletitých lidských vztazích od skvělé anglické spisovatelky P.D.Jamesové. Až do poslední chvíle je zápletka dost utajená a nakonec překvapivá. Sympatické herecké výkony a tváře. Akorát ty ženský tehdy vypadaly všecky nějak stejně, či co:)) Kdo má rád detektivky bez střílení a jiného násilí, založené na dialozích a dedukcích okořeněné ironickým humorem, vřele doporučuju...

Mandragora (1997)

Je to velmi drsná problematika a film je založen na pravdě. Viděla jsem i původní nesestříhaný materiál, dokument, ze kterého tento film byl tvořen s komentářem autora dokumentu a sociálního pracovníka z Prahy, a opravdu něco tak strašlivého jsem neviděla. Takže body jsou hlavně za kontext a pozadí filmu