Rec 2 (2009)

O trošku slabší než první díl, ale stále zaručený zdroj strachu. 80%.

Drive (2011)

Celý film jsem měl blažený pocit z toho, co mi už bylo a ještě bude naservírováno a za žádnou cenu jsem nechtěl, aby už byl konec. Pro mě rozhodně největší překvapení roku a pro Ryana Goslinga Oscara, prosím. 5*.

Zrození Planety opic (2011)

Předem říkám, že nevylučuju, že jsem to nepochopil, protože mě původní zpracování minuly obrovským obloukem a šel jsem na to spíše ze zvědavosti, ale tenhle tak dobře hodnocený "blockbuster roku" mě prostě nevzal. Ano, je tam spousta silných momentů, úžasné zpracování, ale i tak mě to nechalo chladným, i když by vlastně nemělo, protože to je plné rodinných vztahů, zvířat... Možná napodruhé. 55%.

Správci osudu (2011)

Napoprvé mě film zaujal, vtáhnul do děje, ale něco tomu chybělo. Ale napodruhé? Nevím, jestli to bylo tím aktuálním rozpoložením, ale film mě prostě a jednoduše dostal. Hlavním postavám jsem záviděl všechno, co mezi nimi bylo, co prožívali, s čím se museli vypořádat... A nikdy bych nevěřil, že by mě Emily Blunt mohla po "Ďáběl nosí Pradu" tak strašně moc přitahovat. Vyklubala se z ní opravdu neskutečně sexy ženská s ještě hezčím přízvukem :) 5*

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Nevzpomínám si, kdy bych byl natěšený na filmovou premiéru tak moc, jako na druhou část 7. dílu Harry Pottera, což bylo ještě umocněno brilantními trailery. Ovšem po závěrečných titulcích ve mně převládly hodně rozporuplné pocity, které se přes noc (no, přes noc, od 2:30 ráno do 7 ráno) přeměnily do vcelku velkého zklamání. Ano, i když to bylo rozděleno do dvou dílů, nemůžeme očekávat, že bude film obsáhlý jako filmová předloha, ano, nemůžeme čekat, že bude vše na chlup stejné, ale s čím se nehodlám smířit jsou změněné klíčové scény jako například závěrečný souboj (kde byly ty úžasné dialogy mezi Harrym a Voldemortem, kroužení dokola a atmosféra, při které lítaly jiskry kolem?!). Když to ale vezmu suma sumárum, první polovina byla dobrá, měla spád, třetí čtvrtina ještě pořád ok, ale ke konci film jakoby začal ztrácet na dechu (o "O 19 let později" raději ani nemluvě). A co mi na konci kromě už zmíněného souboje vadilo, bylo dění právě po tom souboji. Neskutečné studené, ploché a bez emocí... Nicméně druhá část Harryho Pottera a Relikvií smrti není špatným filmem, ale jako potterfan a člověk, co četl poslední díl 5x, jsem čekal sakra víc! Uvidíme, jak to bude vypadat na druhé shlédnutí. 4* s obrovským mínusem. /// EDIT: Na druhé shlédnutí z neznámého důvodu mnohem lepší. Asi už jsem se nesnažil tak moc řešit změny oproti knize, ale prostě si to epesní finále užít. Ale jedno si neodpustim - po závěrečné bitvě, kdy Harry přichází mezi všechny, to prostě volá po tom dojemném klišé, kdy se na něj všichni vrhnou a začnou ho objímat. Ale tak co nadělám... :) Nakonec dávám slabších 5 *.

Rychle a zběsile 5 (2011)

K tomuhle filmu mě napadají dvě věci - 1) testosteron srší všude kolem a 2) takoví akčnější Dannyho Parťáci. Má to spád, skvělou kameru, akci, krásný auta, ještě hezčí ženský a když je ve stejném záběru Nafťák a Skála, máte pocit něčeho speciálního. Když to shrnu, rozhodně nejlepší díl série, který byste si neměli nechat ujít. 90%.

Dr. House (2004) (seriál)

Dle mého nejkomplexnější seriál - chytrý, zábavný, napínavý, dokáže být vážný i nenuceně dojemný a to všechno z něj dělá můj TOP seriál. Není třeba dodávat nic víc. 101%

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Neskutečně hloupý a zbytečný film. Například Čarodějův učeň je minimálně o 2 třídy výš.

Počátek (2010)

Po zhruba 3. shlédnutí musím nadšeně konstatovat, že mě tento film fascinuje znovu a znovu, vždy mě s jistotou dokáže posadit na prdel a donutit se zeptat sám sebe "Jak to ten Nolan mohl sakra vymyslet?!". Film je bez jediného hluchého místa, neskutečným způsobem vás vtáhne do děje a jen čekáte, co si na vás bezkonkurenčně jeden z nejlepších režisérů nového tisíciletí připraví. Směkám. 101%.

Hon na čarodějnice (2011)

Co k tomuhle filmu říct - pravděpodobně jen to, že to je neskutečné utrpení od začátku až do konce. Hloupý, nudný, předvídatelný... První hvězdu dávám za Rona Perlmana a druhou za to, že mám rád souboje "Bůh vs. Ďábel". A tim to končí. Cage mě po The Sorcerer's Apprentice a Kick Ass opět zklamal. 29%.